Municipal-A2 sau A4?

Municipal-A2 sau A4? | Autor: luciana12

Link direct la acest mesaj

Am auzit foarte mult spunandu-se despre diferenta foarte mare intre aripa A2, cea cu "floricele pe pereti" si A4. Se pare ca in A2 e raiul pe pamant, spre deosebire de cealalta. Si eu as vrea sa nasc in A2, dar nu stiu cum as putea sa fac sa fiu sigura ca ma va repartiza acolo. Voi, "municipalistele", unde ati nascut? E chiar asa de urat in A4?? Si daca ati ajuns deliberat in A2,cum ati reusit? Cu bine, Luciana.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Eu am nascut in A4...dar...foarte curat..decent...toaleta in camera (adica WC)....3 paturi...
intr-adevar...in A2..era foarte misto colorat....far si costa o poala de bani...

oricum..sfatul meu ...daca nu ai bani de aruncat...du-te linistita in A4...este super ok...



Maria&Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu am facut cezariana si m-au dus la A2 ca eram la Badiu si Ana culcer.Asa cred, ca asta a fost"pila"N-am dat o groaza de bani, mie mi sa-u parut draguti oamenii.Insa o prietena de-a mea a fost la A4 si era super OK.Nu conteaza desenele..............

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

Eu tot cu cezariana am nascut, cu Dr Horhoianu.

Am stat in A2.
- 2 paturi in camera;
- baie;
- se facea zilnic curat;
- zilnic se schimbau asternuturile;
- zilnic iti schimbau camasa de noapte (obligatoriu);
- sonerie la pat ca sa vina asistentele;
- nu am platit nimic extra pt "cazare".


Ioana,

YANN
& PHILIP
28.01.2004_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Si eu am fost in A4 la prima nastere, este ok fata de giulesti de exemplu. Oricum stai linistita nu este horror, e civilizat , probabil ca la A2 este proaspat renovat. Oricum stai apox 3 zile ..... merge

Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Intra pe "Spitalele si doctorii unde ati nascut" si ai sa vezi mult mai mute pareri despre A2 si A4.
Eu am fost pe A2 si a fost super.
Pe A4 nu am fost, dar la vreo 2 saptamani dupa ce am nascut am avut o problema cu buricutul la asta mica si am cautat-o pe doctora ei pediatra si era pe A4. Doar ce am vazut in cateva secunde,ca a iesit repede:holul urat, 'politie"( in sensul ca era inchisa usa de pe hol si vizitatorii stateau acolo si se rugau de o infimiera sa O CHEME pe cutarica,iar la noi infirmierle ne aduceau de mana vizitatorii, le dadeau halat...
Oricum concluzia mea subiectiva e ca pe A4 atmosfera si personalul medical e mai comunist(a).
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Eu am sta pe A4, unde era extrem de curat, iar personalul super dragut mai ales ca eram atenta de cum intrau in tura(50 000 lei).A fost suuuper curat si chiar m-am simtit bine.
Nu contrazic pe nimeni ca nu mi-ar fi placut sa privesc printre culori dar probabil ca in curand va fi frumos colorat si pe A4.

Tot ceea ce conteaza este ca tu si BB-le sa fiti OK si stati cat mai putin acolo.

toate cele bune !

Ioana si al ei STEFAN DIMITRI
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b371605805da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

quote:
Originally posted by Anculina

Intra pe "Spitalele si doctorii unde ati nascut" si ai sa vezi mult mai mute pareri despre A2 si A4.
Eu am fost pe A2 si a fost super.
Pe A4 nu am fost, dar la vreo 2 saptamani dupa ce am nascut am avut o problema cu buricutul la asta mica si am cautat-o pe doctora ei pediatra si era pe A4. Doar ce am vazut in cateva secunde,ca a iesit repede:holul urat, 'politie"( in sensul ca era inchisa usa de pe hol si vizitatorii stateau acolo si se rugau de o infimiera sa O CHEME pe cutarica,iar la noi infirmierle ne aduceau de mana vizitatorii, le dadeau halat...
Oricum concluzia mea subiectiva e ca pe A4 atmosfera si personalul
medical e mai comunist(a).
Succes!



Eu cred ca aripa respectiva era cu siguranta in carantina.
In A4 stiu ca se poate intra la orice ora (cu spaga de rigoare).

Ioana si al ei STEFAN DIMITRI
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b371605805da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Subscriu la regimul prea drastic de pe A4, eu am fost in aceeasi zi si pe A4 si pe A2, am fugit de pe A4 din cauza doctoritei neonatolog Jianu si a regimului strict, iar pe A2 a fost mult mai lejer, a venit toata familia la mine la orice ora. Pe A4 nu era nici o carantina, dar dadeau drumul numai cate unui vizitator, pe rand, si numai in timpul programului de vizite. In rest nici gand, nici chiar cu spaga.
Iar in ce priveste banii, nu am dat nimic mai mult pe A2, asistentele isi faceau treaba indiferent adaca erai sau nu atenta cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciana12 spune:

Am inteles ca dr. Badiu (unde sunt eu) de obicei lucreaza pe A2, ceea ce inseamna ca as fi o norocoasa. Dar daca are si in A4, stie cineva sa-mi spuna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Eu am trei prietene care au nascut prn cezariana cu Badiu si toate au fost pe A4, deci nu este o regula. In general te cam trimit si unde sunt locuri, dar bineinteles ca daca insisti se rezolva. Ii poti spune medicului tau ca vrei neaparat acolo si cred ca te va ajuta. Dar cel mai sigur vorbeste sotul tau cu asistenta sefa, ea sigur te ajuta.

Mergi la inceput