Mamici de Constanta(13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

July, drum bun in voiajul asta! Macar aceata veste intr-o zi de 13 sa fie singurul vostru ghinion, in rest veselie si distractie!
Dady, multumesc! Sper sa tina vremea cu noi ca saptamana asta ploia mi-a trimis oamenii acasa dupa pranz, au avut zile scurte de munca.
Amainu stiu cat te putem ajuta cu o bona, caci avem si noi o mamica care s-a lovit de problema asta si n-au fost prea multe oferte. Da-ne si ceva date, cum ar fi zona in care sta mamica, pentru a sti ce spunem si noi mai departe.
Calie o bucurie pentru noi ca ne dai vesti despre tine si bb! Bine ca poti intra si asa cu card. Poate te conectezi la RDS, uite eu, Oana, Roxana avem abonament de 9 USD prin cablu nu dial-up si totul e ok, in linii mari.
Nu stiu de ce preferi patut de lemn! Eu am de lemn si nu sunt incantata de el. Poate o fi rezistent, dar loviturile pe care le ia bb in perioadele agitate sau eventuale cazaturi.
Acum daca esti hotarata pe cel de lemn depinde si cat poti sa dai pe el ca sunt site-uri cu vanzari online pentru bblusi cu preturi diferite.
Salteaua cea mai buna este cu iarba de mare, si July cauta pentru o vecina, iar fetele au facut ceva recomandari in zona Stadion.

Fetiliiii???????? chiar tre sa beu si la al 4-lea dinte!?! Eu zic ca-i deajuns linistea mea sufleteasca si notarea evenimentului.
A..., cred ca s-a rezolvat criza laptelui Milumil 3! Azi am dat o fuga in Metro si am gasit acolo. Gata cu zarva!

Pentru ca vine we si poate sarbatoriti Mariile, va doresc distractie placuta!
Pe Maria noastra( a Corneliei) o sarbatorim pe 8 septembrie, de Sf Marie-mica???? Eu asa zic, dar voi?
Noi cu a noastra (Alexia-Maria) asa am hotarat, acum o sarbatorim pe buni si o comemoram pe cealalta buni, iar pe 8 sept copilitele se destrabaleaza.
Pa!

Alexia si Cristina
CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

nu am plecat inca la tara, plec maine...
Cristina bine ca s-a rezolvat cu laptele.
in sept incep un curs care va dura 6 luni, un curs de specilaizare pe care mi-l plateste compania si care inseamna pentru mine inca 6 luni de stat cu David aici!!!! ura!
o sa fie obositor ca tre sa ajung in fiecare luna sa dau examene...dar macar nu ma vad cu copilul de gat, singura departe!!!
asa ca zilele astea am sa fiu putin mai ocupata si am sa fiu mai pe fuga, plus ca plec la munte apoi imediat in uk sa imi rezolv hartogarailele si sa imi iau cursurile!!!
mi-am si facut rezervare...miercuri plec, sambata sunt inapoi, david va ramane cu bunica la munte...si eu ii iau de acolo. asa ca tineti-va picioare ca avem treaba!!!
sinzi si david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

gagici, ati confirmat ceea ce stiam si eu cu mincatul....singura chestie e ca acum 2 zile am mincat o piersica amarita si m-a apucat o burtica...de nu mai ieseam din baie. acum nu prea am curaj sa mai maninc fructe crude...o perioada. ideea e ca nici nu imi e prea foame..maninc din obligatie. las' ca vine ea..
de colici folosim sab simplex si ma bate gindul sa imi iau si niste ceai de fenicul ptr mine...ma mai gindesc.
Tania, am incredere sa incerc....de fapt incerc sa maninc cit pot de mult - sper sa si mearga.
Cali, conced placut! colicii au inceput....dar nu ne lasam noi invinsi de ei!
July, ce bine ca plecati.....iar sunt individioasa, ca am chefuri de duca. da' las ca la anu' imi scot pirleala, il duc pe barbata-miu in italia, ca si asa nu a fost niciodata. pina atunci va doresc voua concediu placut cu trafic bun si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Roxana, esti multumita de Sab Simplex? Adica vezi o ameliorare macar pe moment?
La noi n-a dat rezultate, iar dupa multe incercari cel mai bun a fost Bonnisan-ul si Gripe Water romanesc in sticluta fumurie de plastic.
Cu alimentele au dreptate fetele, dar totusi ai vazut si tu ca trebuie sa ai grija.
Baita cine i-o face bb-ului? Cum sta bb la baie, ii place?

Sanziana, asta inseamna ca nu vei pleca in septembrie? Mai stai pe aici inca 6 luni? ( cu mici drumuri ici-colo)

Alexia si Cristina
CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Eu vreau sa spun "La multi ani!" pentru cele 2 Mariute ale noastre a Cristinei si a Corneliei, ca maine nu cred ca o sa mai am timp sa intru pe net, azi astept niste musafiri. Musafiri care cred ca o sa moara de ciuda cand o sa vada vremea asta...

Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Intru si eu sa le zic Mariutelor:"LA MULTI ANI!",sa creasca mari si sanatoase.

Roxa,Crix,mercic.Eu tot cu Bonnisan am dres-o si cu Baby-Drink.Doar ca Teo de cand am adus-o de la spital nu mi-a facut niciodata criza in timpul noptii.Le-am avut pe toate linistite cu mici exceptii,in perioada dintilor.
Roxa,la anul faci schimb de impresii cu Laura despre Italia,muzee si alte-alea,ca eu n-am apucat in graba mea sa le vad.Noi intentionam ptr.anul viitor sa revedem Turcia,de care m-am indragostit.Ce vrei,ma trage atza!
Oana,dupa 1 an se dau 5picaturi*3ori/zi.Si hai,ca iese Soarele!
Crix,spor la construit!Cand incingem(toate fetele) gratarul la voi in gradina?
Calie,noi tot la RDS suntem,abonament,cuplati cu pustii din bloc in retea.Platim vreo 380.000/luna.Trafic non-stop.
Sinzi,ce specializare mai faci?Cu ce se ocupa compania?
Lizuca,ce-ati hotarat cu bona?

Va pupam,fara semnatura,July si Tea din Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

La multi ani,Mariilor si Marinilor din viata voastra!
La multi ani Cornelia si Cristina pt. Mariutele voastre, sa va traiasca si lumineze sufletul si viata cu realizarile lor!
Sa-mi traiasca si sa fie sanatoase mama si mama-soacra!
Distractie placuta!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Crixia si Cornelia pentru micile Mariuci!!!
Sa va bucurati de ele!!!
Sinzi si DAvid
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica_iulie_august spune:

LA MULTI ANI MARIUCILOR!!!
sa fiti sanatoase, fericite si sa aveti numai bucurii!!
ce sa va zic, la noi merge sab-ul. si ameliorarea e ok, ii dau numai de 2, maxim 3 ori pe zi. daca am sa vad ca nu mai merge, schimbam placa, ca slava Domnului, produse sunt destule.
de facut baie ii fac eu, cu mugur ca ajutor sef. piticului ii place taaare mult, sta ca hipnotizat in apa. dupa aceea e dupa fitze, ori doarme neintors, ori vrea socializare. si al meu e la fel July, crize de colici nu face niciodata noaptea (cred ca ii e prea somn ). si azi-noapte a dormit 4 ore, de la 12.30 la 4.30!!!! si eu....ca lemnul, linga el!
eu am tot fost prin Italia, dar al meu barbat deloc, asa ca trebuie sa il plimb si pe el, nu? recunosc ca am avut mult noroc la job-ul de la bucuresti, ca am umblat o gramada prin europa....e, asta e. alte prioritati acum.
va pupez fetele si va doresc o saptamina super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amai spune:

La multi ani , MARIILOR si MARINICILOR!

CRIXIA , prietena mea locuieste pe bd. Mamaia, zona Sp. Militar; si ea si sotul ei lucreaza la Cernavoda la Centrala Nucleara; in septembrie ea incepe serviciul si nu are cu cine sa-l lase pe flacau acasa; m-a sunat zilele trecute sa-mi spuna ca in disperare de cauza a pus afise pe stilpi in Constanta cu anuntul legat de bone!
Nu-ti spun ce surprize - neplacute, evident - a avut!

Multumesc mult de tot si tinem legatura , daca a gasit ceva intre timp va anunt.

Mergi la inceput