Acnee juvenila

Acnee juvenila | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Care este cea mai buna crema impotriva acneei?
Voi ce folositi pentru adolescentii vostri sau pentru voi?
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Andrada, eu folosesc mibazon- si sa nu razi. am citit despre crema-minune prima data in formula as si mi-am cumparat mie intai. e intr-adevar extraordinara. ce-i asta mibazon? e o crema facuta in prealabil pentru ugerul vacilor si o potzi cumpara doar din romania de la farmacia veterinara. nu stiu cui i-a venit ideea sa probeze asta in cazul acneei si a avut rezultate miraculoase. mibazonul costa foarte putzin si are rezultate foarte bune. crema are o concentratie foarte mare de antibiotic si Malinei ii ajuta foarte bine. de cand am descoperit crema asta, fruntitza ei si barbia sunt mult mai curate.

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

"Daca dragoste nu e, nimic nu e".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Multumesc Lorelai!

A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lami spune:

Zynerit este o solutie pe care o gasesti la orice farmacie (e cam scumpa dar merita). Are doua tuburi unul cu praf si altul cu lichid. Se combina cele doua si se foloseste timp de o luna de la desigilare!
Este excelenta! Recomandata de un dermatolog din Timisoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona_an spune:

Lorelei_19, astazi ma duc sa cumpar crema minune, dar......cum tre' folosita????? Ma gandesc ca la farmacie nu o sa recunosc ptr. ce anume o iau asa ca spune si instr. de utilizare. Copila ma bate la cap de cateva zile sa-i dau bani sau sa-i cumpar ceva ptr. fatza, ca incepe scoala si..tre' sa fie frumoasa , asa ca astept repede raspuns
.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Ai un PM de la mine cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Buna,

Al meu baiat a avut probleme cu punctele negre si acneea anul trecut, am cumparat de la Neutrogena gel pentru spalare ( de doua ori pe zi) si un alt gel tratament ce se aplica seara si se spala dimineata ( tot Neutrogena).

Este drept ca eu l-am dus si la cosmeticiana de 3 ori ( cam la 2 luni odata), apoi, eu ii desinfectam fata cu tonic astringent seara si odata pe saptamana il ajutam sa foloseasca crema gomaj.

Dupa acestea, s-a vindecat.

Si acum folosete gel pentru spalat fata si din cand in cand si tratament, mai greu a fost sa il obisnuiesc sa nu puna mana mereu pe fata.

Eu sunt multumita si acum are o fata curata.

Multa sanatate

Criss


Mergi la inceput