Mamici din Iasi (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna fetelor!
Am revenit din pergrinari, ne-am adus si copiii acasa si am inceput sa ne mutam. Doamne ce cosmar, nu credeam ca putem avea atatea haine si tot felul de prostii, folositoare sau nu.
Am vazut pozele de pe 1 august, se pare ca v-ati simtit bine la Mall.
Lacri, si Paul a facut asa o alergie urata la soare, cum ai spus tu. A avut un acces de durere si mancarime de vreo ora si ceva de ii venea sa indoaie cabina de la dus, spunea ca ii iesea foc din spate si a stat sub dus rece ca gheata. Dupa ce mi-ai povestit tu, m-am convins ca e doar de la soare.
S-ar putea sa dispar o vreme de pe forum, ca nu stiu cat de repede vom avea acces la internet dupa ce ne muta,.
oricum asteptam sa mai reveniti din concedii si sa ne povestiti cum a fost. Va pup,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Tot eu: a auzit cineva de d-na dr. Taranu?(e drematolog) si am inteles ca si-a deschis de curand un cabinet prin zona Billa. stiti mai multe? (exact zona)
Ca Mateiu meu are o alergie de la soare zicem noi, dar vrem sa ne convingem ca e asa ...
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Eu am auzit de d-na dr. Taranu . Cu mine s-a purtat foarte frumos (am avut niste veruci plantare - habar n-am de unde le-am luat - care crescusera destul de mult si ma incomodau la mers. Am mers la dumneaei la cabinet (eu am fost la cabinetul de pe T. Vladimirescu, nu stiu de cel de langa Billa) m-a rezolvat si n-am mai avut nici o problema de atunci (am fost in luna mai)
Cabinetul din Tudor (se numeste "Lauderma") nu era al ei, ci al dr. Solovastru, dar avea si ea program acolo (luni, miercuri si vineri intre 13:00 si 16:00); adresa exacta si numarul de telefon sunt in Pagini Aurii (acum sunt la serviciu si nu am cum sa ti le scriu, insa pot sa-ti spun ca e vizavi de Centrul Civic). De cabinetul de la Billa nu stiu nimic (eventual poti suna la "Lauderma" si sa afli daca si unde s-a mutat).
Multa sanatate lui Matei!


Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede. (Confucius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Am ajuns acasa. Uite numarul de telefon de la "Lauderma" (daca te ajuta cu ceva): 244.555

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Mersi mult Adda.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Tot eu va stresez: stiti cumva de unde as putea face rost de o masina sau un papuc sa transport mobilier, aragaz, etc (Poate aveti pe la serviciu vreo masina disponibila sau vreo cunostinta)? Bineinteles ca ma intereseaza ceva mai ieftin. Mersi,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Gabriela, vezi la vechea firma de taxiuri de stat ca au dacii papuc. Eu am avut nevoie acum vreo 2 ani de o masina de-asta si am gasit acolo. Am vazut ca ei mai stau si in statia de tramvai din P.Ros. In privinta pretului o sa te intelegi cu soferul. Plus ca pe mine m-au ajutat si la carat. Imi pare rau ca nu mai am nr lor de telefon.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Hei da' ce inseamna asta,intru si va gasesc pe pagina 2!!???
Azi pt ca e sarbatoare m-am oprit si eu putin sa-mi trag sufletelul obosit si...mihnit de neseriozitatea oamenilor din jur..m-am apucat de facut curatenie in apartament si am dat peste niste zugravi taaare neseriosi,care m-au tinut 2 sapt in var si au facut doar baia ,bucataria si holul,la camera am renuntat ca daca-i mai vedeam pe linga casa mea ,ma vizitati la Socola!!Ieri am reusit sa-mi termin ..asa in mare ,de aranjat lucrurile ...noroc ca mama mea a raspuns prompt strigatului meu de ajutor.
Constat pe zi ce trece ca e tot mai greu sa fii singura cu un copil(adica cu un tatic plecat toata ziua),care de citeva zile a descoperit placerea de a se catara peste tot,l-am gasit intr-o zi urcat pe o scara pe care o folosisera zugravii,era cocotat pe a 5-6 treapta abia l-am ajuns de jos, sa-l cobor!!Ieri se urca pe masina de spalat ,si tot ieri a venit cu scaunelul lui din camera si l-a pus in fata geamului de la bucatarie sa se uite in parc dupa copii.
Simbata vitoare taiem motul"cirliontatului",si poate il conving pe tati sa renunte la ideea de a-l tunde 0(nu-mi placeee!!!)
Pupici tuturor!!Un sfirsit de saptamina placut!!
Gabi si Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

O, Gabi, saracuta de tine, nici nu pot sa-mi inchipui cit de greu a fost in curatenie si cu copilas! Noi am facut singuri acum vreo trei ani, dar nu aveam bebelusul si tot ne-a fost greu, credeam ca nu se mai termina.

Am si eu nevoie de un sfat: As vrea sa-i fac Ericai vaccinul de 6 luni cu o saptamina mai devreme, iar doctora de familie zice ca nu e posibil. Am inteles argumentele ei, dar poate exista totusi o solutie. Stiti cumva? Fix a doua zi dupa vaccin ar trebui sa plecam la Bucuresti la cununia religioasa a cumnatei mele, care mi-a spus ca ar fi foarte dezamagita daca nu venim. E si normal. Pe de alta parte, tare m-a prins un dor de duca si as avea si eu parte de dezamagire daca nu pot participa la eveniment.
Numai bine tuturor!

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

elena, eu stiu ca nu se fac vaccinari decat intr-o anumita zi pentru mai multi copii deoarece se deschide o sticluta cu mai multe doze de vaccin.
este posibil ca fetita ta sa nu faca nici o reactie la vaccin. nu-ti fa probleme! chiar daca face putina febra o tii in frau cu supozitoare sau nurofen.
o alta varianta ar fi sa amani vaccinarea o luna. asa se intampla daca este bolnav copilul in ziua vaccinarii. este vaccinat luna urmatoare.

Mergi la inceput