Constanta (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Bine ai revenit Crix!!!

Te-ai bronzat bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

ups.. vroiam sa zic Patrick.. am cam incurcat borcanele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Feteloooooooooor,Roxa si Ghindu'sunt de la ora 13 acasa.


Roxa,nu-i asa ca acum s-a umplut casa?
Odihna placuta!

July

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Si pana la urma ati mai fost la spital sau nu, ca nu am inteles?!!
Roxi bine ai revenit cu Patric acasa! Cum te simti ? Dar Patric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Ei, bravo !
Inseamna ca totul e-n regula si cu bb. Patrick si cu mami Roxi daca s-au externat asa de repede dupa cezariana.
Roxi, iti doresc multe nopti usoare de acum inainte si... pune pozici cand ai timp !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Da,Oana,am ajuns exact cand se externa,eu si Sinzi.Norocul nostru!
Pe fetzele celor 2 parinti se citea fericirea!Ma bucur c-am avut parte sa retraiesc aceste momente!
Roxa arata de parca nici n-ar fi nascut.Iar Ghindu'este cuminte foc.Mai multe amanunte vom afla de la proaspata mamica cand se va mai reface.

Crix,bine-ai revenit!
Laura,tusea tine cam 2 saptamani,asa ca nu te speria.Si exact cum ai zis,Roxa pana la urma si-ar fi dorit cezariana.I-au facut si ei sutura intradermica.
Cali,ce faci,mama,cand intri-n concediu?Mai,super alegerea ta cu Spit.din Medgidia.Cu cine vei naste pana la urma?
Fetelor,ce stiti de Galarina?

Pup,July.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

suntem si noi acasa de azi. cumintzi nevoie mare, mai putzin ceva show azi, cind ne-a luat singe si ne-a facut vaccinul....dar trecura si astea.
va multzamim din suflet ptr mesaje si urari, dorim la toti aceleasi lucruri!!!
poze cu piticul Ghindu: http://community.webshots.com/user/rocksy25
eu nu am ce sa va povestesc din marea nastere decit ca totul mergea bine, imi rupsese doctorita membranele, dilatatie 5, apoi 6, mi-a facut prima doza de epidurala (TRAIASCA!!!!!!) cind, la monitorizare, vedem ca incepe sa varieze rau de tot pulsul piticului (130-120-70-80-115-120). ma pun pe oxigen, imi baga niste vitamine si niste glucoza, isi revine un pic....dupa care iar scade. am stat asa vreo 20 de minute pina cind doctorita decide ca trebuie sa intram in sala, nu mai are rost sa ne facem probleme singuri. am bagat anestezia puternic (ca am afirmat sus si tare ca nu vreau generala), intru in sala la 12.30 si la 12.40 il scoatem pe numitul Patrick Filip, aka Ghindu. mi-l arata fugitiv si incepe opera de arta (am una meseriasa, cu sutura intradermica, de nu se vede nika...traiasca doctorita!!!) timp de 40 de minute.
cam asta....am stat pina ieri cu cateterul montat...Doamne ce bine e....bagam calmante cind aveam nevoie...
asa ca acum....suntem acasa, cam lenesi la papat si mami e cit doua Milka, nu cit una..., dar sper sa isi faca in curind program!
va pupam pe toate si revenim miine!
Rox si Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Salutare...acum am picat si eu acasa...
Mi-a parut bine ca am vazut dulceata de Ghind a lui Roxa, e foarte frumos, eu spun ca nu seamana cu nimeni, un copil trebuie sa fie unicat...seamana si cu mami, si cu tati, si cu bunicu, si cu vecinu de la 4(ups!!!)
E fff. frumos, sa il stapaniti sanatosi, parinti fericiti!!!!
July si tu arati super...mi-a placut...
Cristina, sunt cam dusa cu pluta...am uitat sa te sun!!!! Am cotrobait prin magazine pana tarziu si am uitaaaaaaaaatttttt....
Plus ca am fost si cu David la ortoped, in sf!!! si am descoperit sa are platufus, de fapt banuiam....dar acum s-a confirmat.
Pupici..sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna seara!
July, iti multumesc ca mi-ai dat telefon, caci sigur bantuiam prin spital.
Sanzi, nu este nici o problema ca nu plecasem de acasa, si imi spusese July deja. Multumesc oricum! Dar sunt dezamagita totodata!
Mey, parca cineva( de la un "etaj" superior noua) nu vrea sa ma intalnesc si eu cu Roxana! Am ratat intalnirea de la gogosi, iar acum Patrick a plecat acasa! Dar il prin eu prin parc sau pe faleza cand nici nu se gandeste! Mai ales ca l-am vazut in poze, acum il stiu ca are un chip de neuitat!

Familiei Pavlincu ii doresc multa sanatate si liniste in casuta cu bebic!

Tatiana, ma bucur ca esti multumita de ce i-am dat Biancai! Sa fiti sanatoase si voi, si sa ne vedem in curand prin parcul din jururl casei tale. Dar asta mai la toamna, ca acum buni nu este acasa, si deci fii-mea se plimba cu mami .
Oana mai rezisti fara Paul? Nu te-apasa pe suflet dorul de copil? Dar pe tati lui?
Cornelia, ce mai face Mariuta? ca n-am avut timp sa mai intru la mamici de iunie-iulie. Merge? Dintii? Mancarea ii place? Vocabular?

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Noi suntem bine, dar....obositi. Am chefuit si avut musafiri! Sunt chiauna de somn.

Bine ai venit Crixia! Te asteptam cu mai multe amanunte maine...adica azi!

Roxi,sa fiti sanatosi si Patric sa fie cumintel si mancacios ca Bibi!Mai vorbim.Am intrat doar sa va salut, maine va povestesc mai multe.

Pupici tuturor!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput