Cate mese pe zi la 2 luni?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetelor, multumesc mult pentru urari si raspunsuri.

Catalina si eu am problema cu adormitul bebelului. Acum doarme bine dupa-amiaza doar pentru ca dorm cu el si il tin pe mana mea, strans in brate. Altfel, se trezeste foarte repede. Ieri, dupa ce am dormit bine amandoi, eu m-am dat jos (trezusera vreo 2 ore) si el totusi a mai dormit, ceea ce nu prea face, de asta stateam in dubiu cu sculatul.

Pupici la toate.

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Daca doarme nu ai de ce sa-l trezesti. Lasa-l sa-si faca programul. Catrina maninca de 6 ori pe zi. MAi des ziua. Noaptea se trezeste doar o data (pe la 4 daca se culca seara devreme sau la 6 daca maninca la miezul noptii). Cand ii e foame se va trezi singur si va cere. Nu-ti fie teama ca nu sta sa flaminzeasca :-) Acu e pacat sa-l trezesti, mai tarziu nu vei stii cum sa-l faci sa doarma :-) Asa ca bazeaza-te pe el ca stie ce-i trebuie si cand.

Papa, juma de neuron calare pe juma de iepure skiop si Catrina, sfarma pietre, rupe tzitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Mersic Papadie! Ce repede si-a format Catrina programul!
Si chiar asa..."sfarma pietre, rupe tzatze"? ;-)

Pupic

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Daca nu ia bine in greutate trebuie sa revii la program fix. Unii bb-ei sunt mai puturosi si nu papa des. Pediatra mi-a recomandat la 2 luni cel putin 7 mese pe zi indiferent la ce distanta intre ele.
Depinde de bb si intreaba asistenta cand vine acasa de regula e cea mai in masura sa te sfatuiasca( are experienta a sute de bb-i)
Pofta mare la bb-ul mic!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Tania, la noi nu vine asistenta acasa, ne ducem noi lunar la control. Sambata (dica maine) ne ducem si pentru vaccin. Numai ca pana acum el s-a dezvoltat bine si probabil la cantar va fi ok. dar cum pot sti eu ca n-a pierdut deloc zilele astea, cand de cantarit il cantarim doar lunar, la doctor?

Cu drag,

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

quote:
Originally posted by Irinel

Tania, la noi nu vine asistenta acasa, ne ducem noi lunar la control. Sambata (dica maine) ne ducem si pentru vaccin. Numai ca pana acum el s-a dezvoltat bine si probabil la cantar va fi ok. dar cum pot sti eu ca n-a pierdut deloc zilele astea, cand de cantarit il cantarim doar lunar, la doctor?

Cu drag,

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004






Da, asta ar fi o problema!Da-i cat de cat al ore fixe (2-3)-e mititel totusi.Stiii eu sunt o mamica mai ipohondra.
Incearca totusi sa-l obisnuiesti sa doarma singurel. Mai tarziu o sa fie un mic terorist pt. ca va sta mai mult treaz decat acum. Si nu vei mai puitea face nimic in casa. Stii imaginea aia maimuta cu puiul in spinare sau sub burta.... Brrrr...iti place perspectiva???

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

nuuuuuuuuuuuu
da nu stiu cum sa procedez. Pana acum o saptamana il culcam singurel, dormea cat il tineam in brate, poate si inca 15-20 de minute dupa ce il puneam jos si se trezea. Dormea extrem de putin si nu am reusit sa gasesc alta cale sa il fac sa doarma mai mult. Sugestii? Poate chiar o sa postez un subect pe tema asta ca si pe mine ma preocupa asta.

Pupic

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Iti trebuie ....dar e spre binele amandoura!!!!!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

De fapt scrisesem: nervi de otel si suflet de piatra, dar mi-a sters ce am scris!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Irina sa nu il legani sau sa il inveti sa adoarma plimbat in brate! Daca il scoti afara nu doarme in carucior? Plimba-l mai mult in aer liber sa isi faca somnul afara...
David dormea de 3-4 ori pe afara la 2-3 luni.
Poate nu mananca suficient si se trezeste de foame, sau poate are colici?
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput