PESTOAICELE sunt pe aici?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Co. spune:

Si am uita ceva ..........si al meu soti e fecioara ..........ce zici..........si chiar ne intelegem minunat..................deci e valabil cam tot ce ai spus si la mine........


Ioana & Co.

Dariuselul mititelul
http://community.webshots.com/user/yoannaco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Vaz ca ne scaldam in ape adanci:-)))
Noi traim in balta: eu 4 martie, sosu 8 martie:-)))

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Papa, te pupic! Sunt off-topic, dar voiam sa te felicit pt. bebelina ta! Eu eram in licente cand ai nascut tu, si n-am apucat sa-ti urez cele necesare...
Sa fiti sanatosi cu totii si sa va traiasca!

http://community.webshots.com/user/alina_constantin
"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

quote:
Originally posted by alina constantin


Am o fire sensibila, sunt sociabila, iubesc cateii si pisicile...si animalele in general....
Intr-o relatie dau totul sau nimic...
Imi place sa fiu rasfatata....cateodata sunt rautacioasa, atunci cand nu mi se face pe plac. Cand vreau sa ating un scop...fac tot ce pot ca sa il ating...


http://community.webshots.com/user/alina_constantin
"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)


Adevarat ... mai da ce mai semanam !!!

Ioana - ciudat nu ? nu stiu daca tu ai citit in horoscoape, dar peste tot am vazut ca relatia pesti + fecioare = INCOMPATIBILITATE; sa vedem ce spune si Rodica ...

Si mi-am mai adus aminte: "mitomana" - cand eram mica si nu realizam cat de grav este un astfel de comportament minteam de inghetau apele. Eu nu am avut frati (desi mi-am dorit foarte mult) si minteam lumea ca am vreo 5 frati ... ce mai ... toata lumea ma credea .... noroc ca mama mea a avut grija sa-mi corecteze acest comportament ...

In zodia noastra se spune ca o sa avem de suferit cu picioarele : ei bine eu sunt arsa pe picioare, deci la mine s-a adeverit !!!

Mai povestiti fetelor pestoaicelor ...






" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimadalina spune:

Si eu sunt pestisor iar din cei doi pestisori care simbolizeaza zodia cel mai bine ma reprezinta cel ce este in sens contrar curgerii apei, adica ma adaptez mai greu la schimbari...nu sunt "k lumea", probabil si pentru ca sunt o fire foarte sensibila...
Meditez la tot ce mi se intampla, putin depresiva, sunt dezordonata...dar de cand sunt mamica lupt forte mult cu defectele mele. Cel mai mult ma ajuta sotul meu , un scorpion puternic care ma scoate din starile mele proaste si imi ofera multe bucurii.
Ce pot sa mai spun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Co. spune:

Poate vreti sa aflati cum se descurca protagonistii zodiacului cand vine vorba de schimbarea unui bec...


De cati Berbeci este nevoie pentru a schimba un bec? Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!


De cati Tauri este nevoie pentru a schimba un bec? Taurii folosesc becuri care nu trebuiesc schimbate.


De cati Gemeni este nevoie pentru a schimba un bec? Cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show despre bec.


De cati Raci este nevoie pentru a schimba un bec? Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma atunci vor aprinde o lumanare.


De cati Lei este nevoie pentru a schimba un bec? De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.


De cate Fecioare este nevoie pentru a schimba un bec? De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.


De cate Balante este nevoie pentru a schimba un bec? Pai cel putin doua pentru a cumpara becul si alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.


De cati Scorpioni este nevoie pentru a schimba un bec? Pentru Scorpioni becul nu se schimba. Se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?


De cati Sagetatori este nevoie pentru a schimba un bec? Sagetatorii nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.


De cati Capricorni este nevoie pentru a schimba un bec? Secretara va va raspunde mai tarziu.


De cati Varsatori este nevoie pentru a schimba un bec? Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.


De cati Pesti este nevoie pentru a schimba un bec? O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului.
Ce rugaciune spun cei aflati in zodia...
> >
> > Berbec: Doamne Dumnezeule, te rog sa imi dai si mie rabdare... si poti sa faci asta chiar acum?
> >
> > Taur: Doamne Dumnezeule, ajuta-ma sa accept schimbarea, dar nu prea repede...
> >
> > Gemeni: Doamne Dumnezeule! Cine este Dumnezeu? Unde este Dumnezeu? De ce este Dumnezeu?
> >
> > Rac: Doamne Dumnezeuleee !!!
> >
> > Leu: Ce-i, mai?
> >
> > Fecioara: Doamne Dumnezeule, te rog sa ne faci perfecti, dar sa nu o dai in bara asa cum ai facut ultima oara...
> >
> > Balanta: Doamne Dumnezeule, te rog ajuta-ma sa pot lua decizii, dar pe de alta parte, tu ce crezi ca ar fi mai bine?
> >
> > Scorpion: Doamne Dumnezeule, iarta-ne datoriile asa cum si noi iertam datornicilor nostri, chiar daca nemernicii nu prea o merita!
> >
> > Sagetator: Doamne Dumnezeule, ti-am spus o data, ti-am spus de un milion de ori, ajuta-ma sa nu mai exagerez atat!
> >
> > Capricorn: Doamne Dumnezeule, as vrea sa te rog sa ma ajuti, chiar daca am invatat de mult sa nu ma bazez pe nimeni altcineva!
> >
> > Varsator: Doamne Dumnezeule, stiu ca imi place schimbarea, dar haosul asta e ridicol!
> >
> > Pesti: Doamne Dumnezeule, daca tot o sa beau toata sticla asta de Scotch diseara, te rog sa folosesti aceasta imbarbatare pentru a prinde curaj sa te cinstesc!
> >
> >
> > Ce spun zodiile dupa ce-au facut dragoste:
> >
> > Berbec: OK, hai s-o facem din nou!
> >
> > Taur: Mi-e foame, paseaza pizza! [Ramona] e adevarat?
> >
> > Gemeni: Ai vazut pe undeva telecomanda?!?
> >
> > Rac: Cind ziceai ca ne casatorim?
> >
> > Leu: Zi ca n-a fost fantastic !!!
> >
> > Fecioara: Na ca acum trebuie sa spal cearceafurile!
> >
> > Balanta: Mi-a placut, pentru ca ti-a placut si tie.
> >
> > Scorpion: Poate c-ar trebui sa te dezleg mai intii ...
> >
> > Sagetator: Nu ma suna, te sun eu!
> >
> > Capricorn: Ai cumva vreo carte de vizita?!?
> >
> > Varsator: Acum, hai s-o facem fara haine pe noi.
> >
> > Pesti: Cum ziceai ca te cheama?!?


he he







Ioana & Co.

Dariuselul mititelul
http://community.webshots.com/user/yoannaco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza spune:

Wow, ce de populatie marina! Eu sunt o pestoaica mai noua, adica azi am aflat de acest forum(rusinica sa-mi fie) si sunt la fel de visatoare, neatenta si cheltuitoare ca oricare dintre voi. Sunt pe 28 februarie nascuta, in '78. Nu numai ca visez, dar sunt pe alta lume si de multe ori trimit mesaje eronate- de exemplu pt ca am raspuns frumos la salutul baietilor de la bloc i-au spus logodnicului meu ca "stau de vorba cu ei", iar oamenii cu care vorbesc din intamplare au senzatia de multe ori ca le fac avansuri si asta pentru ca nu sunt incruntata si nu ma rastesc la nimeni pe strada.
Ce sa va mai zic, oricum lumea barbatilor e guvernata de sex si daca zambesti din intamplare esti "curva", iar daca nu le raspunzi la salut esti "taranca".
Cred ca am deviat un pic, ideea era ca ma port prea anormal pentru societatea noastra, iar vina o dau in totalitate pe zodie.
Apropos, iubitul meu e balanta... Nu ne dau zodiacele nici o sansa, dar suntem de 8 ani impreuna si chiar suntem fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

quote:
Originally posted by clauditza

Wow, ce de populatie marina! Eu sunt o pestoaica mai noua, adica azi am aflat de acest forum(rusinica sa-mi fie) si sunt la fel de visatoare, neatenta si cheltuitoare ca oricare dintre voi. Sunt pe 28 februarie nascuta, in '78. Nu numai ca visez, dar sunt pe alta lume si de multe ori trimit mesaje eronate- de exemplu pt ca am raspuns frumos la salutul baietilor de la bloc i-au spus logodnicului meu ca "stau de vorba cu ei", iar oamenii cu care vorbesc din intamplare au senzatia de multe ori ca le fac avansuri si asta pentru ca nu sunt incruntata si nu ma rastesc la nimeni pe strada.
Ce sa va mai zic, oricum lumea barbatilor e guvernata de sex si daca zambesti din intamplare esti "curva", iar daca nu le raspunzi la salut esti "taranca".
Cred ca am deviat un pic, ideea era ca ma port prea anormal pentru societatea noastra, iar vina o dau in totalitate pe zodie.
Apropos, iubitul meu e balanta... Nu ne dau zodiacele nici o sansa, dar suntem de 8 ani impreuna si chiar suntem fericiti!




si eu am trecu prin asta ... si asta pentru ca unii barbati (ca sa nu spun majoritatea)... lasa mult de dorit ... daca zambesti un pic ... vorba ta

" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by Rodica

Pai Emily, de ce nu iei niste lectii de inot? Eu cand inot ma simt ca si cand as face dragoste cu apa......Oau!!! E super, simt ca alunec pe suprafata apei si ma simt asa de usoara si fericita....




Chiar asa e?pai pe mine m-ai convins...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Ioana Co.
supeeerrrrr!!!!

Mergi la inceput