Fetele din SUA, poftiti la o birfa !(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Tinem labutele la veverita sa aiba maine noroc la interviu.
Succese depline!!!


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Veve am uitat sa-ti spun ca echivalentul in engleza al suflului sistolic este systolic murmur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Bafta intregii familii veveritesti!!! :)

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Veve, bafta voua! Io, dupa ce ca mi-am asteptat Green-Cardu' 3 ani ca mereu il trimiteau la o adresa aiurea, acu' l-am returnat io cu manusitza mea, ca, de, am schimbat numele! Sa mor de ciuda! Si-acu' mai astept un an....

Felicitari, fetele cu prunci noi-noutzi! Mey, daca mai stau mult printre voi, poate-mi vine vreo idee...

Ma-nvartii si eu de niste pozici ca sa ma dau mare cu gradinita de flori. Meritul, ce-i drept, nu-mi apartine mie , ci alor mei. Uite aici:

http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_mihailescu2000/album?.dir=/c772&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Mersi-mersi!
ANDRUSHKO,daca te uiti la sfarsitul linkului tau o sa vezi "my photos"...asta-ti spune ceva?Ori nu-i albumul public,ori ai dat linkul tau personal pe care intri numai cu parola.Inca salivam dupa gradina ta.
Si apropo de nume pe green card,poate se pricepe cineva;pe scurt:ca sa putem obtine J1 amandoi,eu am venit aici cu contract pe numele meu si pasaport la fel,cu toate ca-n Romania eram casatorita si-aveam numele sotului.Aveti idee daca atunci cand iti da GC-ul te-ntreaba ce nume vrei pe el?Eu asa auzisem nu stiu unde...Sau tre' s-astept sa-mi vina pe numele meu si-apoi s-aplic din nou pt.schimbarea numelui?Nu ma tem decat de-ncurcaturile care s-ar putea ivi la intoarcere (cand voi avea pasaport pe numele sotului,pen' ca expira si tre' sa-l schimb si GC pe numele meu) daca plec in tara...



Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pai cre' ca o sa-l trimita pe numele cu care ai aplicat. Eu mi-am schimbat numele dupa ce am venit aici si la aplicatia pentru removal conditions status (asta e la aia cu casatoria) am trimis si copie dupa hotararea judecatoreasca si aplicatia a fost facuta in noul nume. Am intrebat apoi la ins daca pot sa aplic pentru schimbarea numelui pe el in timp ce ei proceseaza alta aplicatie si mi-au zis ca sa astept sa vina raspunsul pentru prima aplicatie.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

veve, numele ti-l poti schimba cand aplici pentru cetatenie, este singura data cand o poti face gratuit.
la gc nu cred ca-ti schimba numele. in scop de calatorie, iti vei putea scoate travel document, e un fel de mini-pasaport alb, pentru reintrarea in state. pentru romani, il folosesti pe cel romanesc, acolo nu se uita nimeni la gc sau travel doc.
ca sa preintampini orice neplacere, poti sa iei cu tine certificatul de casatorie si spui ca ai decis ca deocamdata sa-ti pastrezi numele tau.
nu te sfatuiesc ca ceri acum schimbarea numelui, s-ar putea sa se nasca neintelegeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

alinuta, fetita ta e minunata, frumoasa la fel ca mama ei

andrushka aveai prea multe litere in adresa, ti-am taiat eu cateva
http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_mihailescu2000/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Cleo, . Da' io ziceam ca trebe doar sa zici "Sesam" si "pac!" se deschide linku'.

Oh, am si io dilema. Ai mei, saracii, cre' ca vor acasa. Le e un dor... Le-am dat termen de gandire pana maine, daca nu se ragandesc, musai sa le caut bilete de avion mai devreme. Un' trebuie sa sun? La compania aeriana sau agentia de unde am luat biletele? Se plateste in plus, asa-i?

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Andruska, imi pare rau pentru starea de nestare a parintilor, insa, ce sa zic, been there, done that... ca si la mine s-a intamplat la fel, n-a rezistat mama mai mult de 3 luni, de unde se lauda la inceput ca nu mai pleaca.
Tre sa suni la compania aeriana si sa le spui cam cand vrei sa-ti schimbe biletul, costa in jur de 100. Daca au vreo portita, poti sa scapi chiar gratuit, eu asa am patit cand am schimbat biletul mamei, ca taman ce-ncepuse panica cu sars-ul si ciuma bubonica :) si considerau ca-i caz special.
Succes si-ti tin pumnii pana maine, ca noaptea-i sfetnic bun!

Mergi la inceput