Cind Marcu plinge

Cind Marcu plinge | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Viteazul mamei care "flatarea" gainile la mamaia in romania luindu-le de coada si ciocnindu-le una de alta (de sarea camesa pe mamaia de spaima), care atirna pisica de coada ca s-o mingiie pe cap, dragul mamei a plins aseara inconsolabil cind i-am citit "Printul fericit". Uf ce ma fac cind or veni discutiile alea grele....?
A

PS intr-o nota mai vesela, ieri ne jucam de-a magazinul, l-am vazut ca trece o bucata de hirtie prin menghina si l-am intrebat ce face. Pai ascut credit-card-ul a fost raspunsul lui, nu asa platim?


L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

help! toata ziua m-am gandit la povestea cu Printul fericit. N-o stiu! De ce plangea Marcu?????????

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

draga Andrada - trebuie sa iti spun ca si eu m=am jucat de-a magazinul si lui Andrei i-a placut la nebunie. Asa de mult incit am inceput sa jucam si sa adunam toate kestiile din casa pe masa. Apoi i-am dat ideea cu banii si am facut bani din hartie ... Cred ca am vazut odata la magazinul de jucarii niste bani de hartie si monezi de plastic.. am tot cautat si nu am gasit...

anyway... am vrut doar sa spun ca am remarcat ce mult le place la baietei jocul de-a magazinul...





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by descintec

help! toata ziua m-am gandit la povestea cu Printul fericit. N-o stiu! De ce plangea Marcu?????????

D.



pai parca pe clasici ii citisei e povestea lui oscar wilde cu acea statuie imbracata in aur si cu puiul de randunel care duce pietrele pretioase si aurul la familii sarace, nemaiputand sa plece in tarile calde... puiul moare, la fel si "statuia"...

tot oscar wilde e genial, am spus si eu povestea cu privighetoarea intr-un spital de copii si toti au fost teribil de impresionati, unul mi-a zis, intr-o parte: si eu seman cu privighetoarea, si mie mi-au scos tot sangele...

io, ioachim (dpn 29 nov 04) & ileana (4 iulie 02)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/7ffc&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

quote:
Cred ca am vazut odata la magazinul de jucarii niste bani de hartie si monezi de plastic.. am tot cautat si nu am gasit

Incercati banii de la Monopoly.

Bibi si David

Mergi la inceput