Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Draga Eliza!
Bine ai revenit si sa-ti traiasca puiul, sa fie sanatos. Da-ne detalii, cand ai nascut?
Ma bucur ca ai ales Dr. Tutunaru, vorbisem noi atunci in vara, cum sa nu te tin minte...
Cum e bebe, cum e mamica? Sunteti bine?

Noi va trimitem o multime de pupici

Gabriela si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Buna Uki,

Multumesc mult pentru incurajare. si ptr sfaturi. Esti o persoana f calda si ma bucur ca am dat de tine.
Intr-adevar, nasterea cu el a fost cea mai buna alegere. A fost super de treaba si super profesionist.
Bebe e bine, 4100g la nastere, acum a ajuns la 4500. Suntem in investigatii asupra stagnarii in greutate. Cat despre mine, m-am luptat cu o mastita si acum cu niste noduli. Eu am prea mult lapte iar bebe desi e mancacios e tare tacticos si nu reuseste sa manance cat am eu. O sa merg sapt asta la dl doctor si sunt sigura ca va acea o solutie ptr mine.

Cat despre cezariana. A fost live. Am avut epidiurala asa ca anestezistul si asistenta m-au tinut la curent cu decursul operatiei. Am ajuns sa le povestesc cum a dat ursul peste mine la munte. A fost veselie totala. Anestezistul a venit de acasa iar dl doctor si echipa si-au intrerupt masa festiva ptr mine. Scuze fug ca plange puiul
Va pup.
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Tacere totala!
Ce faceti fetelor???

Mai Eliza, de ce nu intri si la Mamici de 2005, sa mai povestesti si acolo cate ceva despre nastere si puiutzul tau?
Sunt sigura ca fetele de acolo ar fi tare bucuroase de oaspeti.
Ai rezolvat cu mastita?

Hai ca nu ma lungesc... sa nu plictisesc.

Sanatate si pupici la mamici si la bebici... ia mai manati maaaai!!!

Gabriela si Mariuca


Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

acum cateva zile am rintat subiectul asta si l-am cetit acasa in liniste, m-a interesat pentru ca ma paste gandul sa merg la tutunaru (este singurul care mi-a dat un raspuns diferit de alti dr., bineinteles nu face to face ci ca raspuns la un mesaj, sunt constienta ca avand analizele si toata povestea in fata este posibil sa primesc acelas raspuns si de la el...)

si ce intrebare am? ma intereseaza cat de.. coplesit este de paciente, asa, ca numar, pentru ca am mai fost la cel putin 2 dr.dastepti dar prea ocupati, care au dat.. rateuri din cauza asta. Concret: e coada la usa lui intotdeauna? este nevoit sa faca programari.. a la long? stiu ca in vara 2004 era simplu, din ce povestiti voi, sunai, te duceai. Asa chiar si in toamna la inceput, dar nu cumva intre timp s-a schimbat situatia? nu vreau sa-l sun acum, ca l-as deranja degeaba, mai am neste analize de facut si nu stiu zau cand le termin

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraaaaa_7 spune:

Buna fetelor
de cand ma chinui sa intru si eu pe acest forum.......ma rog, bine ca am reusit.Sunt si eu pacienta a Dr. Tutunaru si am o mare problema adica, mai am o luna si trebuie sa nasc si nu stiu cum sa procedez cu el pentru ca pana acum nu a vrut sa ia nici o atentie din partea mea nu mai zic de bani ca mi-a aruncat plicul pe jos. Cine a nascut cu el ma poate indruma si pe mine, ma poate ajuta cu un sfat cam cat sa-i dau? Va rog din suflet. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Andra, vezi ca s-a deschis subiectul Dr. Tututnaru (2). poate gasesti acolo raspunsuri, daca nu, posteaza acolo intrebarea ta!

Nastere usoara! Eu in aprilie la inceput am termenul.

Giliutza:) si Adinuta:)
Dr. Tutunaru - Elias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele, dr Tutunaru , de la aproximativ mijlocul lui februarie isi va deschide cabinetul particular!

AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zgubylory spune:

am si eu problema grava si chiar am nevoie de ajutror ,
in urma cu 2 sapt am, aflat ca sunt gravida ,insa eram un pic racita intre timp am facut un pic de febra si am luat un algocalmin ,mergand la doctor dna doctor mi-a recomandat avortul pt ca a spus ca datorita raceli poate iesi cu malformatii ,am luat la sfatul ei pt a ma face bine pt avort pastile pt raceala ,nurofen si niste pastile vaginale gyn 3 cred ca se numesc ,acum am vb cu un alt doctor care imi spune ca racela nu afecteaza asa de tare fatul si ca nu stie exact cum afecteaza nurofenul raceala si gripa si sa il sun maine sa imi spuna ,dc vreuna din voi stie exact ce presupune nurofenul in sapt a 8a de sarcina va rog sa ma ajutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by zgubylory

am si eu problema grava si chiar am nevoie de ajutror ,
in urma cu 2 sapt am, aflat ca sunt gravida ,insa eram un pic racita intre timp am facut un pic de febra si am luat un algocalmin ,mergand la doctor dna doctor mi-a recomandat avortul pt ca a spus ca datorita raceli poate iesi cu malformatii ,am luat la sfatul ei pt a ma face bine pt avort pastile pt raceala ,nurofen si niste pastile vaginale gyn 3 cred ca se numesc ,acum am vb cu un alt doctor care imi spune ca racela nu afecteaza asa de tare fatul si ca nu stie exact cum afecteaza nurofenul raceala si gripa si sa il sun maine sa imi spuna ,dc vreuna din voi stie exact ce presupune nurofenul in sapt a 8a de sarcina va rog sa ma ajutati



zgubylory,

Acesta este un capitol f vechi al topicului DR TUTUNARU. Uita-te la data postarii anterioare: 27/01/2005
Asa ca mi-am permis sa-ti copiez mesajul la capitolul actual:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92616&whichpage=8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danapisoi spune:

Buna fetelor, eu sunt mai noua pe aici, am 11 saptamani si m-am tot documentat pe site-uri. Nu stiu mie una mi se pare aiurea, cum sa-l sun pe mobil pe Tutunaru si ce sa-i spun " ca vreau sa-mi fac o programare la el", nu o sa ma intrebe de unde am nr. lui de tel?, daca ma intreaba ce-i respund? HELP? trebuie sa stiti , voi sunteti mai vechi. pup

Mergi la inceput