Shht tati nani. Pace!

Shht tati nani. Pace! | Autor: DanaRosu

Link direct la acest mesaj

Liviuc doarme... de cind cu astmul lui mai atipeste la amiaza cind vine la masa... Dau sa intru in dormitor dar ma trezesc cu fi-mea blocindu-mi intrarea ca un politai in intersectie, cu minutza intinsa a STOP: "Shhhht tati nani. Pace!" si ma impinge sa ies din dormitor.

Acelasi cupil care, daca Doamne feri!, se trezeste inaintea mea imi baga dejtele-n oki sau in gura tipind cit poate de tare MAMIIIII MAMIIII sau, mai frumos (s-a intimplat o singura data) imi trage citeva suvite de par pe fata si striga BABAU BABAU... dej nu e kip sa dorm 5 minute daca nu doarme si ea. In skimb ta-su trebe lasat in pace....
La intrebarea (evident ca am renuntat la ea) "Pe cine iubeste Ania cel mai mult" raspunsul e "Ania betze tati"... de citeva ori m-a vazut ca m-am bosumflat si a venit cica sa ma impace "Mami betze Ania"... Dar Ania de ce nu betze mami?
Drept ciuda... dau fetitza bebe nr. 2 cum care m-am tot laudat atita, pe-un baiet cucuiet... Ca sa ma betze si pe mine ciniva...

Dana
And, yes, I am a blonde!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Asha comoara de fetitza n-ash da-o pentru nimic in lume
E scumpa rau de tot cu tati al ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Las ca te betze si pe tine fetita ta,dovada faptul ca atunci cand se scoala pe tine te scoala ca sa te ocupi de ea,nu?

Foarte precoce la faza cu taica-sau.
Cat timp are?

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Ei ha, aj' kiar ase di precoce nu-i mica frajtoare (face 2 ani in octombrie)... io-st nemultumita ca abia de-a inceput sa lege niste propozitii cumva dar are o topica
exemplu:
- Mami, Ania batze!
- Ania, mami nu te poate lua in brate pentru ca o doare burta.
(asta cica e text de dezvatzat cupiii sa se ceara in brate la mami, ca la tati nu se cere niciodata, cu tati merge de mina tot timpul)
- Nu buta, mami, Ania pot... eu mica, mica... eu pot...
(traducere... lasa burta mami, Ania nu poate ca e mica mica, eu nu pot)

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

da-i bre lu liviuc nijte ulei d-ala de castor sa se intremeze sa tzie cupila in bratze nu sa duarma:-)))))))))

Ania dulce cupil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by papadie

da-i bre lu liviuc nijte ulei d-ala de castor sa se intremeze sa tzie cupila in bratze nu sa duarma:-)))))))))

Ania dulce cupil!



Erea de bursuc oleiu, frajituario! Olei care la rindu lui e untura Si-am mai auzit o duma... cica untura de bursucitza e buna de tratat pacentzii de sex masculin iar untura de bursuc e buna pt paciente

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Lasa Danutzo, ca vine el maria-sa fratioru' sa te betze si pe tine! Sa vezi atunci giugiuleala pe voi!
Ausi, o fi fost Ania pe la complexu' lu' Oedip de e asa de atasata de liviuc? sau e prea tanara?
Pupa pe fetita grijulie!

Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)

Mergi la inceput