Mamici de Arad...?(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Clau, de ce ati schimbat modemul, ati avut probleme cu netul?
Si la noi au venit ca ieri nu a mers netul de la amiaza pana seara tarziu. Au pus ceva amplificator de semnal.Au zis ca daca tot nu merge, schimba cablul ce vine de afara.
Ce daca schimbi modemul iti da si nr de rdstel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Pai toate modemurile se vor schimba...cica sunt mult mai bune si au viteza de nu stiu cate ori mai mare decat astea vechi...si da iti dau si telefon si numar...este o oferta, de fapt e in proba pentru 1 an...banuiesc ca vor sa faca si ei retea de telefonie...

Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Clau, pai au deja retea de telefonie si oferta e foarte buna.
Uita-te pe www.rdstel.ro. Ii acolo o chestie faina... sa introduci datele din factura de la Romtelecom. Mie factura de Romtelecom de 718000 lei mi-a iesit la rdstel 157000!!!!
Cand am fost sa platesc netul era o coada.... isi face lumea contracte pt telefonie..ca astia de la romtelecom... au niste preturi de mori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Sa sti ca si mie mi se pare super faina oferta asta de la RDS...e mai nasol ca trebuie sa formezi o droaie de numere, trebuie sa faci si prefixul, indiferent daca suni in Arad sau nu...Noi cred ca vom renunta la Romtelecom, dar treptat...

Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Si noi ne schimbam modemul si ne facem abonament de telefon la RDS,pana la urma vom renunta si noi la Romtelecom.E foarte fain oferta,mai ales pentru buzunar. Vom face chestia asta dupa ce venim din concediu.
Clau,depinde de abonamentul care-l ai la RDS(pt.internet),in functie de asta iti da mai multe sau mai putine minute gratuit.Noi avem abonament cu 15 dolari si ne incadram la 100 minute cu Romtelecom si 1000 in reteaua Rds.Oricum e mult mai rentabil ca si Romtelecomul.
Felicitari pentru stelute!!!!!
La cate postari primesti stelutele galbene si esti membru de baza,la 1200? Te ajung si eu din urma, mai incet dar sigur.
Ziceai ca baietii mei merg in fiecare seara pe strand,trebuie sa iasa cu el undeva ca in spatele blocului s-a saturat.Pe strand se mai da pe tobogan,se joaca la ceva masinute,mai alearga pe-acolo.Este deja client vechi la o terasa unde-l cunoaste ospatarii.El cum ii vede le cere salam.Noi mai mancam pizza acolo si la Dragos ii dadeam salamul si el de-atunci stie ca acolo este salam.
El e foarte prietenos de felul lui,daca nu suntem atenti ne trezim cu el inauntru la bucatarie.Duminica l-a dus unul dintre ospatari inauntru si ia facut poza.Cand a venit la masa mi-a spus:"mama,nenea,cucu-bau" (adica ca ia facut poza).

Fetelor,mi-ati facut pofta cu Ghiorocul. Pacat ca sambata am musafiri ca altfel sigur faceam o iesire pana la Ghioroc.

Va pup si mai apar pe-aici astazi.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by alina morostes

Ceau fetelor.
Si noi ne schimbam modemul si ne facem abonament de telefon la RDS,pana la urma vom renunta si noi la Romtelecom.E foarte fain oferta,mai ales pentru buzunar. Vom face chestia asta dupa ce venim din concediu.
Clau,depinde de abonamentul care-l ai la RDS(pt.internet),in functie de asta iti da mai multe sau mai putine minute gratuit.Noi avem abonament cu 15 dolari si ne incadram la 100 minute cu Romtelecom si 1000 in reteaua Rds.Oricum e mult mai rentabil ca si Romtelecomul.
Felicitari pentru stelute!!!!!
La cate postari primesti stelutele galbene si esti membru de baza,la 1200? Te ajung si eu din urma, mai incet dar sigur.
Ziceai ca baietii mei merg in fiecare seara pe strand,trebuie sa iasa cu el undeva ca in spatele blocului s-a saturat.Pe strand se mai da pe tobogan,se joaca la ceva masinute,mai alearga pe-acolo.Este deja client vechi la o terasa unde-l cunoaste ospatarii.El cum ii vede le cere salam.Noi mai mancam pizza acolo si la Dragos ii dadeam salamul si el de-atunci stie ca acolo este salam.
El e foarte prietenos de felul lui,daca nu suntem atenti ne trezim cu el inauntru la bucatarie.Duminica l-a dus unul dintre ospatari inauntru si ia facut poza.Cand a venit la masa mi-a spus:"mama,nenea,cucu-bau" (adica ca ia facut poza).

Fetelor,mi-ati facut pofta cu Ghiorocul. Pacat ca sambata am musafiri ca altfel sigur faceam o iesire pana la Ghioroc.

Va pup si mai apar pe-aici astazi.


alina



Alina sa sti ca e foarte ok oferta asta de la RDS...stiam ca e in functie de abonamentul pe care-l ai la internet...
Acusica devi si tu membru de baza la ...la 1200 de mesaje devi membru de baza...mie parca mi-au dat o jucarie, asa de incantata sunt de treaba asta
Mai eu te invidiez ca merge Calin cu Dragos la plimbare...nici eu nu ma pot plange in privinta asta ca si Claudiu cum are putin timp liber iese cu Raul la plimbare...sper sa fie la fel si cand va creste Raul
Dragos chiar e foarte prietenos...noua tare drag ne-a fost de el...cred ca poti merge oriunde cu el ca nu iti face probleme...ce mi-ar place sa fie si Raul asa....deocamdata zambeste la toti, o sa vedem pe viitor cum va fi....

Fetelor se pare ca vine ILIE cu ploaia!!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by Claudelu

Alina sa sti ca e foarte ok oferta asta de la RDS...stiam ca e in functie de abonamentul pe care-l ai la internet...
Acusica devi si tu membru de baza la ...la 1200 de mesaje devi membru de baza...mie parca mi-au dat o jucarie, asa de incantata sunt de treaba asta
Mai eu te invidiez ca merge Calin cu Dragos la plimbare...nici eu nu ma pot plange in privinta asta ca si Claudiu cum are putin timp liber iese cu Raul la plimbare...sper sa fie la fel si cand va creste Raul
Dragos chiar e foarte prietenos...noua tare drag ne-a fost de el...cred ca poti merge oriunde cu el ca nu iti face probleme...ce mi-ar place sa fie si Raul asa....deocamdata zambeste la toti, o sa vedem pe viitor cum va fi....

Fetelor se pare ca vine ILIE cu ploaia!!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/



Clau,cred ca si Raul va avea acelasi temperament(sau asemanator)ca Dragos,doar e berbecut.Vei vedea ca si Claudiu va merge cu el la plimbare,stai sa mai creasca,sa umble,sa vorbeasca,sa te intelegi cu el... Cat a fost mic tot eu il plimbam pe Dragos cu caruciorul(eu eram acasa mai mult),acum Calin iese cu el mai mult dupa-masa,ii scoate bicicleta,masina,mingea si se joaca cu el.
Nu faci chef ca ai devenit membru de baza la DC?

Speram sa vina ploaiam sa ne mai racorim.
Socrul meu e Ilie!! Ma duc sa-l sun si eu ca doar Calin l-a sunat.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Hei noi am intrat in casa ca incepuse sa picure si vad ca n-a mai plouat pina la urma.Am vazut oferta si noi la rds da e ciudat ca te obliga cu telefonul.
Eu cred ca am ceva infectie ca ba mi-a iesit un cos ca un furuncul in cap, apoi dupa ce mi-a trecut a iesit altul linga ureche acum am probleme cu unghiile de la picioare.Mi-am taiat de mai demult unghiile probabil mai scurt decit trebuia si incepuse sa mi se inflameze.M-am tot curatat cu ceva solutii si crema de cind am avut infectia la deget si vad ca imi trece.Dar mi se inflameaza la cealalta unghie.Probabil ca ar trebuie sa iau antibiotic.
Gabi la tel nu raspunde doctorita .Tu ai reusit sa te programezi?
Clau, Raul doarme bine in timpul zilei?Dragos nu prea doarme mai mult de o ora pe repriza.Si e tare agitat.Nu sta locului deloc.In schimb cind are chef de vorba e un dulcel.
Alina tie iti mai da concediu anul asta ca numai ce te-ai dus la lucru???
Pupici la bebei
Va ca celelalte fete si-au luat vacanta.

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,mai trag si eu o fuga pe aici.
Alina M. tu in ce data pleci la mare?Noi plecam in 5 seara si venim in 10 dimineata.Avem timp sa ne intilnim cind vin eu de la mare sau tu pleci inainte?Ca asa ne-am putea intilni si cu Ioana ca va fi si ea in Arad pe atunci.
Mai de chestia cu RDS-ul mi-a zis prietena mea din Arad ieri la telefon ca si ea si-a pus si si ea a zis ca spere sa nu fie teapa.Si eu i-am zis la mami sa se intereseze si sa isi puna ca daca vrea sa sune in Germania trebuie prin centrala,cu RDS-ul ar putea direct suna.Eu sper sa nu fie teapa.
Clau,felicitari pentru stelute.
La Ghioroc si mie imi place tare mult si sper sa mergem si noi intr-o zi acolo sa facem plaja si sa maninc cartofi prajiti,cu cascaval pane si cu salata de varza si rosii.Asa,v-am facut pofta?Ca mie imi curg deja balele.
Gabi si Alina33,sper ca veniti si voi la intilnire!!!
Ok,am scris o gramada.Acuma va las si mai intru eu pina plec.Va pupicesc pe toate si pe toti
P.S. Alina M.,ai luat nr. meu de tel. din Arad de la Clau??

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina33, am sunat ieri la cabinet si ne-am programat pentru vineri. Mi-a raspuns din prima , cred ca asistenta. Sa stii ca si mie mi-au aparut furuncule dupa ce am nascut. Cred ca vreo trei.
Clau, ti-ai facut asigurare? Ai zis ca azi iti faci.
Nu vi-am zis , ca de o saptamana am scapat de sticluta, singur a renuntat la ea. Tudor bea din nou din canita.

Mergi la inceput