Tinctura de propolis

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by floarea_soarelui

adriana...pt goardia ne-a zis pediatrul ca este un test care se face...cu capacitate de depistare 100%...parca elisa?...nu mai stiu exact pt ca nu i-am facut biberoanei ...avnd sub un an...nu are tratament...:)Numai bine va dorim:)

Dana si bibe Ioana (24.09.2003)

floarea soarelui



Dana, Lui Andrei chiar i-a iesit giardia, la analiza facuta acu' 10 zile. Intre timp, el si-a revenit. Dar Giardia cred ca e inca pe pozitii. Vom reface analizele peste ceva timp, sa vedem cu stam...
La testul Eliza se depisteaza anticorpii pentru Giardia, daca sunt, e si ea acolo...
Deocamdata mi-e cam teama sa-i iau din nou singe, a dat vreo trei eprubete in spital...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Noua ne-a recomandat pediatrul sa-i dam Clarei dupa 1 an, cate 10 picaturi pe zi.


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

fetelor ,mersi mult!!
se pare ca avem unda verde!
exista un site unde iti raspunde un medic dar dureaza o saptamana
si n-as fi vrut sa intrerup tratamentul ca ma saturasem sa alerg cu mancarea dupa ea.


cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

cici, da-ne si noua site-ul cu raspunsurile medicale, pe cel de unde se pot comanda on line produse apicole, please.
deci tu ii dai acuma ce ai scris la inceputul mesajului strict ptr pofta de mancare?

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Am gasit un articol interesant despre propolis:

http://www.tonica.ro/eKontentFarmaciaTaFiles/home/terapie_naturala/terapie_naturala/Propolisul.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sense spune:

Fetelor, cum le administrati puiutilor propopis ? Eu am incercat pe cub de zahar , ma refer la tinctura , si a vomat tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

quote:
Originally posted by Sense

Fetelor, cum le administrati puiutilor propopis ? Eu am incercat pe cub de zahar , ma refer la tinctura , si a vomat tot.


Cati ani are puiul tau? Incearca sa pui picaturile pe miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Noi ii punem propolisul intr-un iaurtel Danonino.


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Din cate stiu eu tinctura se recomanda cu precautie deoarece este puternica pentru ficat. Acesta cred ca este motivul pentru care nu se recomanda bb-ilor mai mici de un an. Probabil din aceasta cauza a vomitat bb-le cauia i s-a administrat tinctura pe o biucatica de zahar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara26 spune:

Eu i-am dat fetitei mele propolis de la 9 luni cand a racit primaoara,insa era sub forma de pastile -Proposept,i le pisam si le dadeam in lichide.Tinctura i-am dat dupa 1 an pt ca are alcool,de aceea nu se da mai devreme.Este un remediu minunat si pt raceli si pt diaree,creste imunitatea tre sa ai grija sa nu aiba totusi alergie la el.Tinctura se gaseste de la mai multe firme .cel mai bine le iei de la plafaruri ca e mai ieftin.Nu i-am dat niciodata Marei antibiotice desi a avut raceli destul de puternice m-am bazat pe naturiste si am un copil f sanatos.Pt viermi sau Giardia exista produse speciale la plafar.sanatate maxima!

Mergi la inceput