FIV 15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anemona,sa-ti traiasca printesa mica!O sa vezi ce mare o sa se faca!Nici nu o sa simti cand trece timpul!

Moni avea 2.8 kg cand s-a nascut dar acasa am plecat tot cu 2550 g pt ca a facut icter si a avut si lichid dupa cum spuneau dr.Din prima luna a recuperat kg si a ajuns la normal.Important este sa pape bine!

"Denisa este primul FIV conceput aici,pe forum si nascut tot aici".Eu cand am intrat primadaat pe forum,Moni avea 6 luni.

Denisa,te pupa dulce MONI!




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

Tia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Anemona,felicitari!Iti inteleg din plin emotia contopita cu bucurie,am trait-o si eu,chiar daca nu i-am dat nastere Ancai.Cred ca nu poate exista o traire mai intensa decat aceea de a fi mama.Ma bucur ca prin aceasta reusita vei reda increderea atator fete care se zbat intre speranta si deznadejde in fiecare luna.
Tia ,acum cateva saptamani eram atat de fericita cand citeam cate noi viitoare mamici vor fi prin fiv.Eu nu am mai avut puterea sa trec prin asta.Nu faceam decat sa va admir si sa ma rog pentru voi.Stiu ce inseamna sa pierzi un bebe,am patit-o si eu in saptamana a 6-a ,a fost singura mea sarcina.Credeam ca nu voi mai fi om,dar uite,viata merge inainte si acum ma simt atat de fericita!Mult curaj si v-am mai spus eu odata,intr-un fel sau altul,tot veti deveni mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara2004 spune:

TIA,imi pare rau!Sper sa treci repede peste acest moment,sa te odihnesti fizic si mai ales psihic in vacanta care urmeaza.Sa nu renunti sa lupti sa-ti relizezi visul.Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Buna seara!
M-am programat pentru sf. octombrie pentru FIV. Mi s-a spus ca stimularea dureaza 5 saptamani si eu ca o tuta ce sunt nu am intrebat in ce consta.
As vrea sa va intreb daca injectiile se fac in fiecare zi sau cum? Cand se fac ecografiile? Cam ce medicamente se dau?
Saptamana viitoare am sa ma duc din nou la clinica, dar pana atunci as vrea sa-mi fac o parere.
Cam cu cat sunt mai ieftine medicamentele daca dau o fuga la d-na aceea la Arad?
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

eu fac fiv acum la inceputul lui august.injectii fac in fiecare zi 9 diphereline cam 24 si menogon 3 pe zi 10 zile).medicamentele luate din arad sint cam la juma de pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ina,multa bafta!Unde faci FIV?

Injectiile se fac in fiecare zi si eco de 2 ori am facut eu tot la o stimulare de 5 saptamani.Se incepe cu doza mai mica si apoi se ajunge la 4--7 fiole/zi in functie de cum merge organismul la stimulare.Eu am facut la sfarsit 5/zi.La stimulari lungi se da in general menogon.

Sa dea Dumnezeu sa se lase cu!

Meme,te admir fff mult pt ceea ce ai facut!la !




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Noi sambata plecam la mare!Este cineva dintre voi care merge acolo saptamana viitoare?







Gabi si Moni de 2 ani si 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Felicitari Anemona, sa fiti sanatoase amandoua si sa va iubiti toata viata. Nu-i nici o problema ca e mai micuta, nu o sa-ti vina sa crezi ce mult creste intr-un an. Senzatia aceea ca parca nu e a mea, ca nu mi-o ia nimeni, ca e un dar venit direct de la Dumnezeu, am avut-o si eu multa vreme.
Pe cand poze? Ar fi timpul sa facem o galerie foto a fiv-uletilor, sa incurajam fetele aspirante.
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

fiv fac la Giulesti cu Dr Dracea.La aspiratie itiface internare, adica iti trebuie toale de acasa?

Mergi la inceput