Cine va avea grija de noi?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Si eu tot la azil. Nu vreau sa deranjez pe nimeni, cu atat mai mult copilul(deocamdata am unul, dar mai vreau)...si la cate ati optat pt. azil, voi avea cu cine ma intretine!

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:


tineti-mi,va rog,si mie un loc la azil...cele care ajung mai devreme!
si la azil ne alegem cu comunitatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Fetelor si io la azil ...da' la acelasi azil cu voi ...ca la cite sintem o sa fie chiar fun :-)....si cind o fii mai mergem cu toatele in vizita la vreunul din copii :-) cred ca s-ar muta copiii dupa ce le-ar veni vreo zece babe si mosi in vizita prima data :-).



Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003)
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza ; http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza_1




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami-corina spune:

Alo, cei cu azilu'! Mai avti locuri?
Vreau si eu doua!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sa fiu sanatoasa si Dumnezeu are grija de mine.

paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada biris spune:

Si noi!!!! (Eu si sotul ca nu-l las nici acolo singurel)
Eu am votat cadru specializat dar la asta ma gandeam fiindca azilul chiar asta inseamna.
IN NICI UN CAZ SPRIJINUL COPIILOR. ADICA E BUN GANDUL CA TE POTI BAZA PE EI ca asta inseamna ca au fost crescuti bine ca exista o relatie speciala intre voi (noi) dar atat...gandul. (nu as putea supporta sa stiu ca am plecat doar pt ca ar vrea sa scape de noi....ci pt ca e alegerea noastra).Oricum mai buna ca asta nu este din punctul meu de vedere. Si chiar daca m-ar implora sa stau cu fiica si familia pe care o va avea nu as accepta pentru nimic in lume sa fiu povara cuiva.

mamica ..... si taticul Briannei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada biris spune:

Ma distreaza raspunsurile voastre.
Sa stiti ca exista aziluri dragute si la noi.
Odata am intalnit un batranel care statea la azil (spunea ca este un azil fff dragut, curat, mancare si ingrijiri excelente camera lui si ca are o gramada de prieteni acolo) care venea in fiecare duminica la fiica lui la masa de pranz. Spunea ca este cel mai bul lucru ca nu se simte povara si clipele petrecute cu familia fiicei (avea si nepoti) sunt minunate...ca nu ar fi fosta asa daca statea cu ei.
Imi spunea ca il costa pensia si ca daca ar fi trait singur nu era de ajuns pentru casa si masa , in plus nu ar fi putut sa se ingrijeasca singur. I marea mea compatimire (aveam 15 ani si am plans dupa ce l-am intalnit - o calatorie cu autobusul) nu m-am gandit sa-l intreb unde este azilul.
Abia cativa ani mai tarziu am inteles ceea ce-mi spunea si m-am hotarat ca asta as vea si eu.
Deci fetelor sper ca exista un asemeanea loc. Batranelul avea peste 70 ani dar arata mult mai tanar si plin de viata nu ca cei care sunt incovoiati de senzatia de vinovatie (pentru ca sunt o povara, ca simt ca nu sunt doriti). Cred ca o sa-mi ramana mereu in memorie conversatia noastra la fel ca si figura zambitoare si multumita pe care o avea. Se lumina la fata de cate ori imi descria locul unde traia sau vizitele la nepoti.


Asa ca trageti concluziile.

Andrada, mamica briannei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nic23 spune:

Dupa ce am citit tot, am avut impresia ca azilurile cresc la toate colturile de strada.
Ce bine ca ne putem amuza!

Am postat subiectul "Case de batrani" dar m-am ales cu mai putine reactii de cat m-am asteptat, deci sa trag concluzia ca totul merge bine?

Eu am doar 28 de ani si mai am pana la azil, dar imi voi folosi timpul in mod eficient pentru ca nu stiu sa joc canasta si o sa fiu mai tarziu in pierdere.

Va pup,


P.S. Nu ma pot abtine. Stie cineva cam cate aziluri( ori azile?) de batrani sunt in Romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alala spune:

buna! daca punem mina de la mina ,pina vine vremea, poate construim un azil .cind va hotariti,spuneti!vin si eu!

Mergi la inceput