mamica meaaa!!!

mamica meaaa!!! | Autor: mamica dulce

Link direct la acest mesaj

dragi mamici,sa va povestesc o intamplare tare dulce,de ieri..si poate stiti si voi intamplari asemanatoare.

Am fost ieri cu Marc la dentist ca avea un pui de carie.In fata noastra mai erau doua femei si un copil.Intra prima,pleaca,intra a doua si sta ceva..dupa un timp baietelul ..sa tot fi avut vre 6-7 ani..s.a intors pe scaun cu fata la perete si plangea inabusit,mai scapa cate un suspin de mai ca mi.au dat si mie lacrimile
Ma invart pe langa el si pana la urma il bat usor pe umar si il intreb ce-i cu el,amaratul..
la care ..izbucneste pur si simplu in hohote de plans si zice cu sughituri ca mamica lui nu mai iese din cabinet
Evident ca pustiul meu incepe sa planga si mai tare de plansul lui,il duce tata la plimbare si eu raman sa.-l linistesc pe baietel,ii zic sa nu se teama ca vine acus mami lui,,ii zic,uite,o auzi tu pe mami ca plange..el face okii mari si zice ca nu,vezi puiule,nu o doare,o face nenea doctoru' bine,si iese acusica..
Cam incetase cu plansul si vine asistenta sa vada ce.i cu galagia si il duce in cabinet la mami..

asa de tare m.a impresionat povestioara asta,ca am zis ca trebuie sa v.-o impartasesc..cat de dulci si de curati sunt copiii nostri..
Si puiul meu,la numai un an jumate plange tare daca sunt suparata sau plang sau ma doare ceva si vede (ex odata ma jucam de-a boxul cu tata,ca mi-a zis ca-s grasunica si a inceput Marc sa planga de parca ma taia nu alta..sau cand ma trage chiar el de par mai tare sau ma loveste cumva si zic auuuu mai tare pune buzita si ma ia in brate..ma topesc,nu alta

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si eu stiu una tragi comica...
O prietena din copilarie se ducea cu mama ei la coafor...si a vazut cum o epila ( pe vremea aia cu ceara)...si ce i-a venit in cap???
Pe langa blocul nostru era un santier unde topeau smoala. Si si-a pus pe picioare smoala fierbine sa faca si ea ca mama ei!!! A ajuns la spital caci nu s-a mai dezlipit smola aceea...
Acum radem de intamplarea aceea!!!
Sinzi si DAvid

Mergi la inceput