Proiect

Proiect | Autor: nikomiko

Link direct la acest mesaj

Vacanta, soare, pt. unii concediu...
Am vazut o gramada de intrebari de genul: "cum e in ...?", "ce recomandati?"... Si eu am avut o problema asemanatoare.
Ma gandesc ca ar fi interesant sa scriem toate de pe la casele noastre (sau de prin zona) cam ce e frumos, ce poate fi vizitat... Sau poate experiente din concediu.
Aveti ceva idei? Eventual putem organiza o pagina de calatorii... poze, impresii... cum vi se pare?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Vezi la "Calatoriile sufletului". Poze si locuri interesante gasesti pe "Bazarul lumilor".
Pupici cu gādilici

Vera

http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html
"Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Super!
Eu nu vazusem subiectul asta pana acum. Da' niciodata nu-i prea tarziu...
Nico.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine spune:

Si mie mi-a placut "Bazarul lumilor", dar cred ca o pagina, unde toate informatiile sa fie structurate pe locuri, ar fi mai interesanta. De exemplu mi-ar place sa pot citi doar parerile despre Eforie Nord, in cazul ca vreau sa merg acolo, in loc sa sap pe tot forumul. Desigur, pot pune intrebarea "Cum e in Eforie Nord" si sigur o sa fie oameni care sa-mi raspunda. Dar daca dupa o luna mai vine cineva pe care il intereseaza tot Eforie Nord, ar fi interesant sa gaseasca direct ce cauta.
Ma ofer si eu sa ajut, in cazut in care sunt oameni dispusi sa faca asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da, cred ca este foarte util. Exista deja proiecte demarate asa numitele subiecte index la alte sectiuni. Utilitatea lor este incontestabila. Daca tu consideri ca poti sa sintetizezi...ar fi intradevar de mare folos. Noi, promitem sa administram aceste reusite in favoarea tuturor. Deci? Merge un astfel de proiect. Iti dau o sugestie la adresa mde mai jos.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29269


Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Ce ma gandesc eu...

Cred ca ar merge inca un buton, acolo in stanga unde mai sunt si "Toate forumurile", "Subiecte active", etc., ceva de genul "De pe forum" sau cine stie cum sa-i zica, care sa aibe eventual o baza de date in spate (pe mine nu ma tine s-o fac :( ) cu mai multe parti: culinar, retete slabit/ingrasat, (ne)recomandari din concediu, etc., si eventual daca este destula rabdare sa se adune ce e scris deja pe forum si daca nu sa se poata pune direct acolo de catre membri, pt. viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine spune:

Programare, din pacate, nu stiu nici eu... meseria mea e preaaa depaaaarte de acest domeniu
Solutii mai simple nu sunt?

Mergi la inceput