atentiune BRASOVUL!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

ce faceti fetelor?va pregatiti? eu imi fac saptamina asta bagajul iar pe 24 seara sint acasa. dar ce fac fetele noastre dinbrasov?nu vin la intilnire?caci iris si corina au promis deja.(sper sa nu ma faceti sa va astept degeaba)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

daca spuneti multe rugaciuni pentru noi si ne vine in timp util porcaria aia de colant de introdus copchilul cel mic in pasaportul ma-sii, venim si noi!!

A.

Adriana (24 ani - 10.11.1979) + Adriana jr (2 ani si 8 luni - 21.09.2001) + Andrei (5 luni - 6.01.2004) + Dragos taticutzul (30 ani - 7.01.1974)
http://photos.yahoo.com/apaler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesandra spune:

[quote]Originally posted by iulia grosman

cit de tirziu?ca noi stam 3 sapt. iar fiecare zi e programata...avem atitea de vazut.
[/quote

Atatea de vazut ? Ai putea sa-mi dai si mie niste idei? Ca io tot stau si ma gandesc unde as putea sa merg ... mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

depinde si de vreme.vreau sa merg la pitesti la niste rude,la oradea(salonta)la niste prieteni care au o cabana in munti(sa-mi plimb copii care nu stiu ce inseamna samergi pe munte)apoi la bilea,la tara la niste rude(ca sa vada ce inseamna sa mergi cu picioarele in tarina si sa-ti faci nevoile la buda din curte)si bineinteles in poiana cit mai mult,pe timpa,mai fac vre-un chef cu prietenii(ca n-am mai fost de 5 ani)si o sa mai vad.pe linga asta barbata-miu e moldovean si incearca sa ma convinga sa mergem si in nordul moldovei (dar eu am mai fost de vreo 3 ori si-am vizitat toate manastirile de la cap la coada) si vreau sa mreg la muzeul de istorie si la biserica neagra(ca pe aici e greu de ajuns la slujbe).bine ar fi sa reusesc macar jumate.de ce?? tu te plictisesti?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissias spune:

Iulia vad ca pleci in tara pe 24.Si noi la fel.Poate ne intilnim pe Ben Gurion.Tare mult vreau sa ajung si la Brasov ,dar asta numai daca nu intervine altceva.Trimite-mi un PM sa stiu de tine.

Krissias si Alexandra
http://community.webshots.com/user/krissias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesandra spune:

Eu ma duc doar la Brasov si in afara de Poiana, Tampa (care sunt dezolante) si Bran nu mai e nimic de facut.
Biserica Neagra o vezi in 30 minute...pe Tampa ajungi si nu se intampla nimic ( e doar un restaurant urat ) te uiti la oras si pe urma cobori, in Poiana la fel ( l-am dus pe al meu anul trecut si mi-a fost rusine, am mers cu telecabina sus si nu puteai nici macar un suc sa bei...ne-am plimbat prin Poiana putin insa totul trist...)
Branul merita vazut, branenii si-au facut bine treaba acolo, dar in rest, eu nu stiu daca sunt eu cu capul sau intr-adevar nu-i nimic interesant de facut ...

O idee totusi mi-ai dat (balea)...sper insa sa nu fie atat de trist si acolo...

Mersi si o vacanta minunata si mai ales drum bun !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobo spune:

Fetelor, vin si eu!!!!
Deci a ramas pe 6 august?

alesandra, Brasovul este frumos pur si simplu prin el insusi. Cand urci pe Tampa este mai frumos sa urci pe "serpentine", apoi sa stai pur si simplu intr-o poenita din varf pe o patura timp de cateva minute si sa "asculti" linistea, intrerupta arareori de un cantec de cocos de la casele din vale, sau alte sunete indepartate ori cantecele de greiere. Pur si simplu iti incarci bateriile. Sau o plimbare in Schei. Biserica Sf. Nicolae. Sau "Dupa Ziduri". Am vazut ca au renovat si Turnul Alb - insa nu am ajuns acolo sa-l vad.
Restaurantul Cetate. Pe fosta "7 Noiembrie" au aparut niste Pub-uri destul de dragute iar in Piata Sfatului la fosta Ceainarie acum au facut un bar ("Opiu" ,parca, se numeste) tare simpatic. Poiana este si a fost, cel putin pentru mine, dezolanta. Nu ma reprezinta.

Ne vedem curand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesandra spune:

...e foarte frumos Brasovul, ai dreptate... insa daca mergi in vacanta te plictisesti...ufff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

alesandra esti tu prea mofturoasa. pe mine nu ma deranjeaza.eu vreau sa vad natura,munti.nu ma intereseza pub-uri,restaurante,etc.mie imi plac plimbari in aer liber si in mod sigur ca aerul a ramas acelasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanak spune:

Ah, Brasovul, niciodata nu reusesc sa ma plictisesc. Cand stateam in Breasov si nu aveam unde merge, ne urcam in masina si mergeam in directia pe care ne-o aratau semafoarele de culoare verde. ei asa am ajuns la Buzau, am baut un suc si ne-am intors acasa.
Idei de concediu sunt multe in Brasov, puteti sa faceti mici excursii de o zi cu sau fata masina. Puteti merge Brasov-Rasnov-Parau Rece-Predeal si iarasi Brasov, alta varianta ar fi pe jos de pa Tampa pana in Poiana, sau la Pietrele lui Solomon. De Manastirea Sambata, ce ziceti?? mie mi se pare o oaza de liniste si lumina, m-am simtit superb de fiecare data acolo.
Noi am fost in luna iunie si chiar daca timpul a fost scurt am vazut o gramada de locuri si de oameni. Seara ne relaxam mereu la o pizza la Pizza Roma pe Hirscher (v-a recomand salata de ton - e super) sau la Restaurantul Bellagio pe Armata Romana. Asa de baruri sau discoteci nu prea pot sa va dau detalii ca nu am fost. Oricum au rassarit ca ciupercile dupa ploaie.
Sper sa aveti un concediu placut si nu uitati sa ne faceti cu mana din Piata Sfatului ca va vedem prin webcam (care e pe Tampa). Sper ca am retinut eu bine: vineri la ora 16:30.
Pupici





Mergi la inceput