B III - RH negativ ... urgent cautam donatori

B III - RH negativ ... urgent cautam donatori | Autor: Freia

Link direct la acest mesaj

Dragi prieteni,

Mama prietenei si colegei mele a suferit un accident cerebral foarte grav (anevrism) si este intr-o stare foarte grava acum. Marti urmeaza sa fie operata la Spitalul 9 dar pentru ca are o grupa de sange mai rar intalnita are mare nevoie de donatori. Spitalul nu are in acest moment sange din acesta grupa si cu cat se amana operatia cu atat este mai grav.

Cei care aveti B III - RH negativ si vreti / puteti sa o ajutati pe prietena mea, va rog spuneti-mi.

Va multumesc mult tuturor in numele ei.

Cei care au aceasta grupa ii rog sa ma contacteze la numarul de telefon: 0722-455-553.


Freia si Alexa


http://community.webshots.com/user/freia_ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

georgiana eu am AB 4. se poate si asa?


andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Andreea, nu se poate asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

nu merge mami.. are dreptate Cristina.

Freia si Alexa


http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu am grupa 01, stiu ca e donator universal, dar am RH pozitiv. Merge? Sau trebuie strict numai B3 RH negativ?

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Eu am grupa 01, stiu ca e donator universal, dar am RH pozitiv. Merge? Sau trebuie strict numai B3 RH negativ?

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine




Poate sa fie 0, dar trebuie neaparat RH negativ.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

fratilor.. chiar nu se gaseste nimeni?

pt cine are grupa... v-a veni un coleg sa va ia cu masina sa va duca la spital sa donati sange, asta se v-a intampla Luni dimineatza, v-a sta cu voi acolo si dupa aceea va v-a duce inapoi acasa sau la servici sau unde aveti voi nevoie.

Va rog din suflet... la noi in companie din 400 si ceva de oameni nimeni nu are negativ... avem 4 colegi care si-au facut azi testul pt ca nu stiau RH-ul.



Freia si Alexa


http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saory spune:

Imi pare sincer rau.Am aceasta grupa de sange dar
din pacate nu sant in tara.Mult curaj si sant sigura
ca pana la urma se v-a rezolva.


Adina ( 28 saptamani )

Ce nu ma impiedica legea ma impiedica bunul simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

am intrebat mai mult de jumate din colegii mei georgi si nimeni nu are grupa asta

imi pare rau din tot sufletul

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Nu disperati fetelor ca nu ajuta la nimic. Cu ajutorul lui Dumnezeu se va reusi. Sa nu uitam sa ne rugam in primul rand, face minuni. Eu am vazut in dimineata aceasta anuntul si din fericire pot sa ajut. Vor veni si alti oameni si vom reusi sa-i intindem doamnei o mana de ajutor. Doamne ajuta !
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumesc, CL,

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput