Aspirante din Sibiu?

Aspirante din Sibiu? | Autor: Anca Oltean

Link direct la acest mesaj

M-as bucura tare daca sa stiu si sa comunic cu fete din Sibiu aflate in situatia mea - doua sarcini oprite in evolutie in jur de 9 saptamani.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anca, bine ai venit la .. imi pare nespus de rau pentru cele intamplate, inteleg foare bine prin ce treci!!! Am vazut ca ai postat si la subiectul despre sarcina oprita in evolutie. Fetele te vor ajuta si te vor sustine. Mesajul acesta insa il voi muta la "Prieteni dintotdeauna".. acolo ne regasim vechii prieteni sau ne facem prieteni noi.

http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=51

multumesc pentru intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beu spune:

Anca vezi ca este in Sibiu o doctorita tare buna care cred eu te poate ajuta.O cheama Ucenic Teodora si o poti gasi la clinica Astra .Eu am auzit de multe reusite ale ei inclusiv o fosta colega de a mea care tot asa a pierdut niste sarcini si care a reusit sa aiba un baietel desi avea 39 ani.In rest sa auzim de bine.Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Oltean spune:

Fetelor, va multumesc pentru urari si recomandari.
Voi merge in curand si la alti medici pentru a asculta si alte pareri si poate voi reusi sa obtin si o trimitere la analize deoarece nimeni deocamdata in afara de toxoplasmoza- care a iesit absenta- nu mi-a recomandat alte analize desi eu vreau sa aflu cauza astfel incat sa nu se mai repete.
Deocamdata sunt fericita ca v-am gasit si putin m-am mai linistit vazand ca nu sunt singura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Anca, eu sunt din Sibiu si am o sarcina de 12+ sapt. in evolutie (sper!). Daca vrei scrie-mi pe PM.
Cat despre dr. Teodora Ucenic, a plecat din tara pentru 2 ani, la munca in Emirate, din cate stiu eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Anca, un dr foarte bun e Radu Chicea, are in jur de 40 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

De Dr. Elena Ucenic stiti ceva?Are un cabinet pe Balcescu la centrul medical, dar mai lucreaza si la Aeskulap si la spital.
Cat am fost studenta in Sibiu am mers la ea.


angie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelajulia spune:

Eu aveam menstruatii o data la 2 ani,uterul infantil, deci practic sanse zero de a ramane insarcina si daca da...2% de a duce sarcina pana la capat. Cu ajutorul dat de Dr. Radu D-tru am un baiat de o luna. Drept e ca evolutia sarcinii mi-a urmarit-o un alt medic in Germania. Succes si incredere.

Cabinet Ginsana
str Olteniei
tel.226562
marti si joi de la 18.
sambata alternativ

Sa fiti iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria spune:

Draga Anca, eu iti recomand sa-l consulti pe Dr Cristian Baiulescu din Victoria. Este un medic deosebit din toate punctele de vedere. Am o prietena buna a carei verisoara din Medias avea aceiasi problema ca si tine. In urma recomandarilor mele s-a dus la Dr Baiulescu iar acum are un baietel sanatos. Nu mai stiu in prezent prea multe despre Dl Doctor, a trecut prin multe greutati datorita colegilor de breasla invidiosi pe succesul lui, dar am un nr de telefon, sper sa mai fie valabil : 0742933743

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Oltean spune:


Dragelor va multumesc foarte mult pentru sfaturi.
Deocamdata sunt programata pe 10 aug. la Polisano la dr.Chicea despre care intradevar am auzit numai lucruri bune.
Sper sa treaca piticii pana atunci - trebuie sa apara pe 5 aug.
Sunt tare nerabdatoare pana atunci si totodata mi-e si tare frica ca nu cumva sa se repete si a treia oara.Nu stiu daca as mai avea curajul si mai ales nervii sa astept si sa incerc din nou.
Acum sa vad ce spune si dr.Chicea si daca nu voi mai cauta si alte pareri.Eu doresc mult de tot sa-mi faca si alte analize.Sa pot trata din timp ceea ce se poate.
Va multmesc incaodata si promit sa va tin la curent.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Oltean spune:


Draga Candy,
nu am reusit sa-ti trimit PM eventual scrie-mi tu pe e-mail altfel nu am cum sa-ti aflu adresa.
Ma bucur mult pentru tine, succes si sa dea `Doamne-Doamne` un BB sanatos si frumos.
Numai bine,
Te rog scrie-mi la ce medic mergi si cum decurge totul.
Scuze pentru intarziere dar am avut probleme cu firma la care suntem abonati la internet.


Mergi la inceput