Vladutz....

Vladutz.... | Autor: monica

Link direct la acest mesaj

O prietena de-a mea: Vladutz, am auzit ca pleci la mare..
Vladutz (care nu vrea sa mearga la mare): Am auzit ca nu plec la mare!

Eu, crizata: Sa nu te mai aud ca mai mârâi, sa nu mai tzipi..sa nu mai...sa nu mai....sa nu mai zici nici cîr!!
Vladut (cu o fatza sictirita): CIR!

Tati: Vladut, de ce ai umblat la DVD? tu i-ai dat drumu'?
Vladut: Nu, tati, a venit un copil de-afara, a intrat pe usha de la balcon shi EL i-a dat drumu', tati, nu eu!

Vladut la usa, îmbracata, încaltat, gata de ieshit afara. Mami si tati îsi aduc aminte ca au uitat ceva si cotrobaie prin sufragerie.
Vladut: Haideti porcilor odata!!

Mami face pe suparata, cu capu' pe perna, îmbufnata...nu vrea sa vorbeasca..
Vladut: Mamiiiiii!! Mamiii, forbeshte!!! Forbeshte odata, mami!!! DA' VORBESHTE CAP PATRAT ODATA!!


Vladut: Mami, înveleshte-ma sau opreshte aeru' ca ma fac stana de piatra si nu mai poti sa forbeshti cu mine!!


Discutie între mami si Dudutz:
- Mami, cum ai zis ca am venit eu pe lume?
- Pai tati a pus o samânta în burtica la mami, din samânta aia s-a facut un oushor, apoi un bebelush, adica tu, bebelushu' a crescut, s-a facut mare burtica lu' mami si când nu ai mai avut loc am mers la doctor si te-a scos din burtica si dupa aia a venit tati si ne-a luat si am venit toti trei acasa
- Mami, da' de unde a luat tati samântza??
- Aaaaaaaaaa.....are el un saculetz cu semintze speciale de facut bebelushi...
- Pai si unde e saculetzu' asta?
- Aaaaaaaaaa, nu stiu, du-te si întreaba-l
Tati în baie, se barbierea si habar n'avea de discutia noastra....
- Tatiii, unde ai saculetul ala cu seminte??
- Ce saculetz, tati??
- Aaaala, cu seminte pentru bebei!!
Tati se uita întrebator la mami...
- Aaaala, tati, de unde ai luat samânta din care a crescut Dudutz! zice mami uitându-se cu înteles la tati...
- Pai, Dudutz, zice tati, nu mai are tati seminte, ca n-am avut decât una singura pentru tine....
Cupilu' s-a lamurit oarecum...Acuma, mai nou, dezvolta subiectul daca este întrebat si spune ca samânta a ajuns în burtica la mami dupa ce mami a înghitit-o :-))
Stie cum vin copiii pe lume pentru ca a vazut la TV (soryy, eu credeam ca doarme si ma uitam relaxata la o emisiune pe Prima cu neshte nashteri filmate...)

Nu-mi mai vin acum în minte dar revin.

A! Am uitat sa va spun ca e politist si împusca toti copiii rai si toate fetitele (bune sau rele), ca politisti în mintea lui au parul lung ashea ca nu am eushit sa-l tund de saptamâni bune, ca nu am voie sa-i tai nici unghiile (gheare le zice) pentru ca are nevoie de ele sa apuce mashinile ?!, ca cel mai mult si mai mult "îi iubesc pe parintii mei", ca mami daca vine târziu de la servici înseamna ca ia shi bani mult mai multi, ca tati e pupat doar când n-are tzepi...etc, etc.

Va pup! Sanatate multa puilor vostri!

Monica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Dragu' de Vladut....si zici ca impusca fetitele bune sau rele? Pai atunci s-o tin departe pe Anca .
Pupici.

Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Muniq, imi era dor sa aud de-ale lui Vladut



PS pot sa iti spun ca esti pe-alaturea cu educatia sexuala....ca m-am docomentat

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

quote:
Originally posted by descintec
PS pot sa iti spun ca esti pe-alaturea cu educatia sexuala....ca m-am docomentat

D.



Pai dezvolta mam' mare, sa ma luminezi si pe mine!! Ce trebuia sa'o spun? Ca l'a adus barza shi l'a lasat pe casa? Ca mi l'a pus un tzigan la usha? Ca mi l'a adus Doamne-Doamne din cer??? Ce trebuia sa'i spun????
:-)
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

ia uite aci, la grupa mica, ce se discuta :)

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26822&whichpage=1

D.

Mergi la inceput