gospodar sef!!:)

gospodar sef!!:) | Autor: mamica dulce

Link direct la acest mesaj

fetele,dragele mele,sa va povestesc ce face Marc,ce harnicie..ma intreb cu cine seamana
De vreo doua luni,daca face pozne ,si sparge vreo farfurie sau face firimituri de paine sau prajituri..se duce fuga-fuguta la debara si vine cu peria si farasul,si MATURA el cum poate
asta sigur n.o are de la mine,si cu siguranta nici de la tac-su
Apoi...cand are o hartie in mana(ambalaj ceva) se duce repede la bucatarie,apasa cu piciorul pe clapita si pune hartoaga la cos
Nici p-asta n-.o are de la mine,ca eu nu sunt atat de prompta,sa dau fuga la cos dupa fiecare bomboana
aseara m-a dat gata..a mancat baietu' o farfurie de ciorba,apoi am lasat farfuria pe masa si nu-s ce cautam pe la bucatarie(noi mancam in sufragerie)..cand colo apare puiul cu farfuria in care erau puse frumos cele doua linguri(una pentru mine,alta pentru balaceala lui) si le pune in chiuveta
si´sa vedeti cum aspira(am o poza mai jos,in album),cum sterge gresia cu buretele..si ar fi o groaza de povestit..sa.l vedeti ce mandru sta pe scaun si mananca singur cu furculita..si cand il laud asa ii sticlesc ochisorii si rade si se bucura...se chinuie sa spuna cate ceva,nu prea poate,dar de facut...toata ziulica nu sta locului si ne pune in coada pe toti cu cate mai stie,face si observa.. abia astept sa creasca mare si sa vorbeasca..cred ca o sa va povestesc multe perle,ca tare e ghidus si pus pe sotii si mai ales..curioooos!!!

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce

poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni)
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

E tare dulce Marc al tau....aici are cu cine semana !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Mai mamicule,da-i frumos rau de tot,sa nu ti-l deochi.Eu am bebe la purtator,vine la sf lui august,si de-o fi fata o invata mama sa-l fure pe Marc,trimite-l tu numa in vacante prin Romania.Sanatate multa si voie buna,si fi buna si mai dai un fratior sau o fratzioara(asa cerea fiimea cea mare ,11 ani acum,cand acea-4 anishori).

Mergi la inceput