Are cineva bebe doar prin inseminare fara FIV?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu am o fetita prin FIV la Medsana in Bucuresti.Are 2 ani si 8 luni.Acum vreau sa fac FIV pt bb 2 dar nu prea avem bani deocamdata si oricum cautam un FIV mai ieftin.In Timisoara la Clinica Bega costa 250 euro FIV.Noua ne trebuie si ICSI si nu stiu cat costa si ICSI acolo.




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Draga GabiD ma bucur enorm pt. tine.Sper sa reusesti si de data asta.
Poate ai vazut ca a postat Steliana04 preturile de la Cluj,dar dupa cum spui tu la Timisoara pare cel mai ieftin.Stie cineva de ce exista o diferenta asa de mare de preturi intre cele 3 centre Universitare Bucuresti,Cluj,Timisoara?

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

La Timisoara FIV simple e sigur 250 euro dar nu stiu ICSI cat este.Eu sunt din Bacau,e tare departe si Bucurestiul si Clujul si Timisoara... dar la 250 euro imi permit sa iau si avionul pana acolo si tot nu ies la pretul Bucurestiului.Nu stiu ce resusite au...




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La Cluj reusita pentru Fiv se incadreaza intre 28-30% costuri procedura , fara tratament, FIV 600Eur , ICSI 750EUR , iar la inseminare 10-18%(de obicei daca nu sunt probleme grave se reuseste din a 2-4 incercare) cost 80Eur fara tratament.
ASI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

De ce credeti ca sunt diferentele astea mari de preturi pentru FIV, se fac la fel de bine ???? Eu sunt din Buc. si ar trebui sa-mi iau concediu pentru asta, cat credeti ca trebuie sa stau acolo ??? Se iau in considerare analizele facut la Bucuresti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Asta as dori si eu sa stiu daca aceste diferente de pret se reflecta si in cazul procedurilor.Sunt oare mai multe sanse la Bucuresti sau doar preturi mai mari?PUPICI si concediu placut pt. toata lumea.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

N-am inca bebe dar am reusit sa raman din prima IAS, dupa trei ani de incercari fara succes. Am reusit pe ciclu natural doar cu un pregnyl. Sunt in 11 sapt acum si sper sa mearga totul bine in continuare. Intru rar pe forum pentru ca ma simt rau.

Va urez si voua sa vi se intample cat mai repede minunea!!!!

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Sanatate, Ana Maria, si sarcina (mai) usoara!

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Multa sanatate Ana-Maria si sa speram ca vei avea o nastere usoara.
Mai scriene cand poti.Te pupam si s-auzim numai de bine.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Fetelor tot am citit pe forum despre Pregnyl.Pt. ce este mai exact recomandat acest medicament?Se ia si in cazul in care se face inseminare sau FIV?Poate ma lamuriti voi.Va pup si sa aveti o vara cat mai minunata.

cecilia

Mergi la inceput