pe clasici i-am suflat..

pe clasici i-am suflat.. | Autor: descintec

Link direct la acest mesaj

Suntem in statie, in drum spre bunici. Mami si copiii. In spate un chiosc de presa. Caldura mare, vanzatorul plictisit, copiii curiosi. Se tot invart pe langa reviste. Nenea incearca sa il imbie pe Stefan cu carti de povesti.
"Ia uite, o carte pentru tine. Praslea cel voinic, frumoasa poveste" si-i flutura cartea pe sub nas.
"Ooo, am cititi-o", da din mana Stefan.
"Da' asta? Cenusareasa", incearca omul.
"O stim, o stim" mustacesc copiii.
"Uitati aici, povestile lui Ispirescu, Greuceanul"
"Si pe asta o stim, nene", rade Stef incantat. "Astea sunt clasice, pe toate le-am citit. Uite, aia nu-i clasica, pe aia inca n-am citit-o" si arata cu ochi sclipiciosi o revista pentru tatici.



D.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

E precoce rau!...

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

dar a avut dreptate,nu?
si...i-ai luat revista ca sa o citeasca si pe aia?

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Suparata ca la teza de la limba romana , fiul meu a scris o fraza pe care profesoara a subliniat-o cu rosu si a pus semne de exclamatie , l-am intrebat de ce a scris despre Mesterul Manole ca avea puteri paranormale?
Stiti ce mi-a raspuns?
Dar bine mamă, un om care vorbește cu stihiile naturii și le influențează ca să o oprească pe Ana să vină la el nu are calitati paranormale?_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by maria m m

dar a avut dreptate,nu?
si...i-ai luat revista ca sa o citeasca si pe aia?

maria, de Paula si Miruna



il mai tin oleaca in zona clasicilor

thalia

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

quote:
Originally posted by thalia

Suparata ca la teza de la limba romana , fiul meu a scris o fraza pe care profesoara a subliniat-o cu rosu si a pus semne de exclamatie , l-am intrebat de ce a scris despre Mesterul Manole ca avea puteri paranormale?
Stiti ce mi-a raspuns?
Dar bine mam$B!&(B un om care vorbe$B%3(Bte cu stihiile naturii $B%3(Bi le influențeaz$B!&(Bca s$B!&(Bo opreasc$B!&(Bpe Ana s$B!&(Bvin$B!&(Bla el nu are calitati paranormale?_

Bey asta de de 1 milion de puncte!!! Am ras pana mi-a venit rau! Are dreptate copilul!! Manole paranormalu`

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:



Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002) www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Pai nu au cu cin' sa semene?!?!?!?!

danat si bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Fetelor , vedeti ca de,cate ori la tv. apar perle ale copiilor de la anumite examene, ar trebui sa le tratam cu mai multa atentie. In sensul ca ai nostri copii gandesc mai sintetic. Dar nu-i intreaba nimeni de ce au scris asa ceva, aceea perla ci pur si simplu acei profesori subliniaza si gandesc in virtutea celor tocite de ei ani si ani de zile. Dar cred ca ar trebui analizate si prim prisma explicatiilor date de copii:de ce au scris acel lucru.Si poate nu ne-am mira ce inculti si necititi sunt. Am dreptate? Bine sunt si exceptii , dar trebuie intai sa vedem cine a scris si in ce context copilul a gandit asa.Va pup si ma bucur ca v-ati amuzat. Si eu m-am amuzat , dar sotul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

corectat textul dinainte asa ca acest mesaj nu-si mai are rostul.

Mergi la inceput