La France (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Aurasu ,nu mai plinge!!Ca au zis astia ca o sa avem soare in week end!!!
Ia trimite aici niste seminte,ce le maninci singura!!!
Pupici

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Fetelor, azi au inceput soldurile la Redoute si la Vertbaudet!!!
De la ora 9 dimineata ma tot chinuiesc sa comand si eu ceva si nu merge deloc! Prea multi conectati, cu siguranta!!! Ce ma enerveaza!!! A reusit vreuna dintre voi sa comande ceva?
Aurelia, vreau si eu seminte...
Corina, nu i-am vazut pe Haiducii la TV ca barbatu-meu se uita la meciul cu Elvetia...
Geo, unde ai disparut cu sticla aia de limoncello? (care de fapt nu stiu ce este...)

~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Otilia, asa-i, azi au inceput soldurile. Pot sa cumpar cadouri pt ai mei ;).
Cat despre VPC, cand ai chef, pareneaza-ma si pe mine ;) la Quelle, ca mi-a ramas mintea la husele de canapea, iar mama-soacra nu a trimis inca plicul cu comanda :o. Nici nu cred c-o sa-l mai trimite vreodata :o

Ploua, ploua, ploua, ce ne pasa noua!

Minunea minunilor!!! KiKi are loc la cresa! Vad ca incepe sa se uite D-zeu si la noi. Va datzi seama??? Loc la cresa!!!

Oti, ai grija mare cu baietelu'. Multa bafta!

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by oLo

Otilia, asa-i, azi au inceput soldurile. Pot sa cumpar cadouri pt ai mei ;).
Cat despre VPC, cand ai chef, pareneaza-ma si pe mine ;) la Quelle, ca mi-a ramas mintea la husele de canapea, iar mama-soacra nu a trimis inca plicul cu comanda :o. Nici nu cred c-o sa-l mai trimite vreodata :o


Mihaela, vezi aici: http://www.quelle.fr/
Ai noroc, fac reduceri de 50% pina pe 24 iunie la toata comanda "textile maison et linge de lit" pentru shopping-ul internet.
Codul: 41775 Si mai ai si o garnitura de pat in cadou!

Felicitari pentru Kiki!!! Dar cu Emma ce faci, ea nu merge la gradi?



PS: Da, o sa am grija cu baietelul... Dar mai e pina in luna august.

~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Of, v-am descoperit tare tarziu. Sun venita de 4 luni in Franta si daca am noroc (?) mai raman inca 3 ani.
Se plangea cineva ca in Nord nu vine nimeni :)) Io sunt in Lille.
Si pe aici vreme urata si ploaie.
Tot ce pot sa spun este ca vremea asta pe mine m-a enervat ingrozitor. As putea numara pe degete zilele cu soare.


just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Gata eu am facut soldurile azi dimineata ,pe viu in magazin la "C&A,ma simt mai bine asa cind pot sa pun mina pe marfa sa o pipai !de acum pot sa fiu linistita are fiecare cite ceva!si m-am rezumat la 60 de euros!
o zi buna voua tuturor!


Aura&Luca,2 ani si 3luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://www.yamafoto.com/?ref=10692
http://www.yamafoto.com/?ref=6542

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Anka ,bine ai venit!!Stai ,nu plinge inca,esti aici de 4 luni,deci nu ai prins iarna!!Atunci sa vezi ploaie si vinturi!!!!
Vreau si eu la magazin sa fac soldurileeeeeeeeeee!!!
Dar socrii sint ocupati,deci nu ma pot duce!!
Pupici

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Ce faceti, fetelor, ati iesit toate sa "faceti" soldurile?
Dupa vreo 4-5 ore am reusit in sfirsit sa comand ceva La Redoute, la sfirsit nici nu mai erau disponibile toate... Si la Vertbaudet ma tot chinuiesc de dimineata si de abia am reusit sa-mi pun 3 articole in cos, dar cred ca o sa renunt ca-i ora de "dodo".

oLo, inainte sa comanzi la Quelle da o raita si pe la Redoute, sunt solduri de pina la 70%, cine stie, poate iti gasesti fericirea pe acolo!
https://www.laredoute.fr

Poti comanda si cataloagele dar o sa le ai pe cele de toamna iarna, ca celelalte sunt de-acuma perimate... Si daca astepti soldurile urmatoare... sunt in ianuarie.



~Otilia&http://community.webshots.com/user/laadelita" target="_blank">LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

BINE AI VENIT anka la "frantuzoaice" ,ma bucur cind ni se mai ingroasa rindurile ,,nu esti tu asa aproape de mine mai mult de CORINA asa ca bucura-te Corinuca si Anna Nazdravana !
eu sint la scoala acum dar nu reusesc sa ma concentrez caci merge tot timpul imprimanta si ma enerveaza ,profu a iesit si el din clasa....trai pe vatrai !
intre timp a venit un pic de soare dar tot bate vintul ....pina la urma strumful meu e cel mai cistigat din afacerea "scoala lu mami"
caci se distreaza la ferma pe tractor cu tati!
aer conditionat ,muzica si izolare fonica de nu auzi nici un zgomot de afara ,face si siesta acolo cite o data! noi nu avem nici in masina aer conditionat..........si eu mor de cald pe zapuseala asta infundata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo spune:

Otilia draga,
nu am disparut nicaieri iar sticla de limoncello ( crema de lichior de lamaie, dulce si tare bun ) este nedesfacuta. Nici nu cred ca o mai desfac. Pai sa beau singura???? Ori o duc in Franta ( desi e putin probabil ca imi sochez barbatul, el mi-o aduce mie si eu...i-o duc inapoi...), fie o dau cadou.
Eram entuziasmata zilele trecute dar acum mi-a pierit cheful sa sarbatoresc. Am facut un test de pe site-ul celor de la Institutul Franceza de la Bucuresti pt " niveau avancé"...si a iesit un punctaj...vai de mine. O sa mor de gat cu gramatica limbii franceze...ma enerveaza trecerea din vb directa in indirecta si acordul in gen si numar.... La meditatie primesc atatea informatii si cand ajung acasa sa le aplic...imi dau cu caietul in cap! . Vreau sa invat mai repede si nu pot...mor de ciuda!


Reduceri la un epilator Philips cu gheata exista in perioada asta in Franta?
Apopos, voi cum va epilati ca sunt niste preturi pentru un simplu epilat cu ceara de am ramas uimita. In Romania eu ma fac cu 100.000 lei TOT, adica picior, axila, inghinal...tot ce vreau cu ceara. Am auzit ca aparatul asta al fi bun ca cel de la Brown provoaca o durere insuportabila... Ce ma sfatuiti?

Waw, Oana, 6 fete pe Coasta??? Super! Pai o sa fim 7 !!!
Singurul lucru de care ma tem cu venirea mea in Franta este ca in afara de sotul meu nu am pe nimeni, nici parinti nici prieteni... si cine te poate intelege mai bine ca un roman de-al tau? Eu asa ma gandesc....Dar daca o sa ne cunoastem o sa fie altceva!

Mihaela, sa stii ca Nicolas a sunat la DDASS( Direction Régionale des Affaires Sanitaires et Sociales) si i-au spus ca pot lucra cu diploma mea de asistenta medicala ca aide soignante? Au programat interviu pe data de 19 iulie ca sa imi dea atestatia necesara!!!
Poti sa imi dai si mie un mail sa imi spui ce este asta de fapt? Te rog!!!
Ca sa lucrez ca infirmiera trebuie sa am diploma de medic!!! Eu am licenta in septembrie deci diploma o sa o am la inceputul lui octombrie. As vrea sa lucrez un an sa ma obisnuiesc cu sistemul sanitar si sa invat pentru examenul de echivalare pe care nu am dreptul sa il dau decat de 2 ori!!!
Deci burta pe carte....

Va pup pe toate cu drag!!!



"In dragoste nu exista carpituri. Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"I. Vulpescu
"Iadul este calvarul de a nu fi in stare sa iubesti" Dostoievki

Mergi la inceput