Copii nascutzi in 1996

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Bine ai venit dany dany, am completat listuta.

Daaa, a inceput scoala...macar Diana nu se mai plictiseste acasa...
Ai vostri au asteptat scoala?

Mihaela , Diana(22 nov 1996) si Silvia(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns den spune:

Buna,
Eu sunt mai noua pe-aici.Baiatul meu, Vali este nascut pe 16 iunie 1996. Este in clasa a 2-a. Se descurca bine cu scoala, dar este cam razvratit. Mai face si prostioare pe la scoala si ma baga in bucluc cu unii parinti. Uneori imi este groaza sa mai apar pe la scoala. Ai vostri cum se descurca? Sper ca foarte bine, fiindca toti puiutii sunt destepti. Pe curand. Den.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Bine ai venit Den! Vali este acum si el pe listutza.

Ce putine fetite...doar 3...si mamici care nu prea povestesc...:((

Cum maine este ziua lui Dany ii uram LA MULTI ANI!!!

Mihaela , Diana(22 nov 1996) si Silvia(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns den spune:

La multi ani Dany. Mami Gaby sa te bucuri de puiutul tau. Ce faceti mamicilor? Cum va mai descurcati? Aseara am facut probleme la mate pana la orele 21.00. Mie mi se par grele pentru ei. Deja era algebra curata ce avea ieri de facut. Vali isi face temele cu doamna care sta cu el, dar ieri a dormit si a trebuit sa termine lectiile cu mine seara cand am venit de la serviciu. Are o doamna invatatoare destul de severa, dar la cat sunt de neastamparati ma mir ca mai rezista si ea. Mi-a spus intr-o zi ca la ea in clasa s-au adunat toti rasfatatii. Eu cred ca sunt isteti, au personalitate si vor sa se impuna fiecare. Trebuie sa-i intelegem si pe ei. Noi am prins alte vremuri si la varsta lor nu prea suflam in front. Va pup, o zi buna. Mai "vorbim" mai tarziu. Eu sunt la serviciu acuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

La multi ani tuturor la acest inceput de an!
Si deasemenea LMA aniversatului zilei!..da se pare ce predomina baieteii de '961
Mai..nu l-am mai mutat pe Mihai la alta scoala...s-a dus maicamea la scoala si a "intrat"in invatatoare.A intrebat-o daca e cazul sa-l retrag din invatamant??pana la urma a recunoscut chiar ea ca dimineata ia medicamente pt calmare si ca elevii o scot din sarite.maicamea i-a recomandat un concediu si daca e cazul cerem alta invatatoare la inspectorat.S-a linistit pe lok.
Insa de la toamna se pare ca ne vom muta si cu casa...asta in alta zona a orasului..asa ca-l vom muta si pe el cu scoala.
Acum..de cand a inceput scoala..vad ca s-a mai linistit.Au trecut sa scrie pe caiete de dictando.Ai vostrii tot asa???
In rest..totul cum stiti!
sper sa tinem legatura mai stransa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani pentru Dany!
Diana se bucura de reinceperea scolii, desi cand s-a sfarsit vacanta nu era atat de entuziasmata. Vad ca si-a mai revenit cu scrisul, din cauza grabei cu care scrie si-l deformase.
Eu sunt necajita din alte motive... nu stiu cum s-o determin sa scrie mai devreme. Isi face de lucru cu tot felul de prostioare, schimb de servetele, oracole (deja) si lasa lectiile pe ultimul plan. Cum sa mai procedez? Atunci cand se apuca le termina repede, dar nu da acelasi randament, o cred si eu ca e obosita dupa atata agitatie peste zi.
La fel si cu somnul... nu s-ar culca inainte de ora 23, Doamne fereste!
Mi-ar fi placut sa fie mai organizata, stiu ca o mare parte din vina o am si eu, ar fi trebuit sa-i fac un program mai strict, insa ea e singura pana ajung eu de la serviciu, la ora 16, pana ii dau sa manance, pana strang "dezastrul" din casa, se face destul de tarziu si daca nu stau cu gura pe ea, nici gand sa se apuce de lectii. De ce-o fi asa imprastiata?
Situatia noastra e si asa un pic mai speciala, sunt divortata, dar locuim impreuna cu tati, care ba e, ba nu e acasa, chiar daca e liber in ziua respectiva. Poate si asta o face sa se lase pe tanjala, ca nu exista o mana de fier, macar o perioada, pana se obisnuieste cu un program bine stabilit.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns den spune:

Alma nu dispera. Majoritatea cred ca fac la fel. Vali nu sta singur.Avem o doamna care se ocupa de el, il ia de la scoala, il pune sa-si faca temele. Dar ce crezi ca face si o fenteaza si pe ea? Doarme! Si doarme vreo 3 ore pana cand vin eu de la serviciu, de ma apuca disperarea cand vad ca nu si-a facut temele.Nici la noi tati nu prea are timp de el, deoarece are doua servicii si vine tarziu acasa. Ce-i drept cand apare tati, Vali este alt copil. Pe mine nu ma asculta deloc, si uneori ma cuprinde disperarea. L-am rasfatat prea mult, am gresit. Voi ce credeti ca e de facut acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Mai,sa nu vorbesc intr-un ceas rau,insa mihai dupa ce vine de la scoala,mananca si nu doarme deloc.isi face temele imediat ca sa scape.asa l-am invatat eu...poate si pt faptul ca eu am fost acasa,in concediu cu cel mik.Insa din iunie eu incep serviciul.Nu stiu daca faza asta o sa mai tina..chiar ma intreb daca o sa reuseasca sa se schimbe singur.de ex ,ieri a avut sportul si a venit acasa cu camasa incheiata aiurea....haita,fara vestuta pe el..si in tenesii de sport..parca era de la casa de copii!
Bine ca maine e vineri..si terminam o saptamana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

Buna,

cred ca Anastasia este a 4a fetita pe lista.Data nasterii:6 apr 1996.

Nici ea nu doarme la pranz. Vine de la scoala mananca si incepe cu lectiile. Nu cred ca mai au nevoie de somn la pranz la varsta asta. Si apoi cred ca s-ar culca foarte tarziu seara daca ar dormi la pranz.

mamica de 2 printese si un print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Maria2, eu trecusem un Alex pe 6 aprilie...acum am recitit din urma si am vazut ca Anastasia e fetita....Alex e printisorul .
Acum am corectat si ma bucur ca mai e o fetita!

Cred ca pot sa ma consider norocoasa...spuneam si anul trecut ca Diana sta la scoala pana la ora 16, unde mananca(au cantina) si isi fac lectiile. Asa ca dupa ce ajunge acasa, dupa ora 16.30 nu are alta treaba decat sa se joace, eventual cate o mica lectie la Cunostinte despre natura. Ora stingerii e la 21, max. 21.30, altfel e ametita si nu se poate concentra la scoala.

Den, ce fel de exercitii fac la mate? Diana nu face altceva decat adunari si scaderi pana la 100 fara trecere peste ordin, sunt simple.

Korinna, Diana scrie pe caiete pentru cl.II-a, din acelea tip, cu liniute, nu pe dictando.


Mihaela , Diana Alexandra(22 nov 1996) si Silvia Petra(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput