Copii nascutzi in 1996

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Crina,multumesc mult ca esti alaturi de mine.Poate e mai bine asa,pentru ca tipa asta nu nici cea mai vaga idee ce inseamna pedagogia...si mai ales cum sa inteleaga un copil,sa si-l apropie!

Corinna

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Korinna, e tare bine ca ai ajuns la astfel de discutii cu invatatoarea si ti-ai dat seama(daca nu stiai inca) ce fel de femeie este...auzi tu, sa-i bata! Da' ce drept are ea?
Am vrut sa raspund dupa postarea cu portofoliile, sa-ti spun ca m-a pufnit rasu' cand am citit ca "trebuie sa predai portofoliile". Adica sunt tema de casa pentru parinti???? Ufff, ce nesimtita de invatatoare! Eu i-as face si o reclamatie! Ca sa nu se culce pe o ureche ca scapa de Mihai al tau si poate si ea sa sufle linistita!

Si cum adica se bat copiii? Pai asa sunt ei, sau in atatia ani de cand e invatatoare nu si-a dat seama? Si colegii Dianei sunt asa, doar ca invatatoarea stie cum sa-i ia, sa-i potoleasca si sa le dea de lucru astfel incat sa nu le mai stea mintea la imbrancit si altele. Ma rog, in pauze alearga si ei, isi mai trag cate una, dar e in firea baietilor sa faca asta, nu?

In fine...ma bucur alturi de tine ca il vei muta pe Mihai la alta scoala si sper sa aiba o invatatoare buna.

Mihaela, Diana(22 nov 1996) siSilvia(10 sept 2003)
poze1 ; poze2 ; poze3
proaspete cu Silvia
bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

da..asta e...bine ca scap de ea..desi vad ca lui Mihai..nu-i pica bine ca-l mut de acolo!S-a atasat de copii...insa e spre binele lui sa plece mai repede..ca-l afecteaza psihic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany dany spune:

Dragi mamici,
Cred ca ar trebui sa intre pe forum si cineva de la Ministerul Educatiei, ca sa isi dea seama cu adevarat despre problemele pe care le intampina copii si parintii din clasele primare.
Poate le-ar impune alta conduita "MINUNATELOR" invatatoare.
Vad ca acum fiecare invatatoare face ce vrea cu clasa ei si nu le intereseaza decat sa fie ele remarcate cu ce fac la clasa, defapt nici nu prea cred ca le intereseaza psihicul copiilor si cat de mult ii afecteaza comportamentul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

dany, asta e si concluzia mea: ca multe dintre invatatoare fac astfel incat sa fie ele remarcate, sa le meaga buhul despre cat sunt de tari si ce nivel exceptional au copiii de la clasa lor. Ce conteaza ca pentru asta tortureaza bietii copilasi!

Eu la primul copil am patit-o cu o invatatoare aiurea. La al doilea m-am interesat depre invatatoarele care urmau sa pregateasca generatia lui. Si am ales una care mi s-a parut ca i se potriveste. Asa ca in masura in care se poate alege, ar fi foarte bine sa va interesati de "profilul" invatatoarei. Desi intr-un invatamant modern ar trebui ca invatatoarele sa se adapteze temperamentului fiecarui copil. Daca aveti un copil foarte ager la minte, care lucreaza in ritm alert, dati-l pe mana unei invatatoatre care il stimuleaza. Daca e mai sensibil, coopereaza mai degraba daca e luat cu buna decat daca e constrans, cautati o invatatoare blanda. Si asa mai departe. Nu va ghidati numai dupa renumele invatatoarei, se poate ca renumele sa nu se potriveasca catusi de putin cu asteptarile voastre. Mesajul asta l-am scris pentru tine, Korinna, fiindca urmeaza sa il muti pe Mihai.

Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

LA MULTI ANI!!! mamici cu copii de '96.

Am vazut ca a aparut o mamica noua,Rovki bine ai venit!!

Ce mai fac puii vostri? Cum e in vacanta? Diana asteapta sa inceapa scoala, se plictiseste acasa...surioara cea mica nu prea o lasa sa se joace, e mereu pe urmele ei si-i ia din mana orice jucarie.

Cum au trecut sarbatorile? Mosul a fost darnic?

Va pup cu drag si astept sa reluam discutiile.

Mihaela , Diana(22 nov 1996) si Silvia(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Uitati aici si o modesta listutza:

Dany-13 ian.1996 ,mami gabi350
Stefan-19 ian.1996, mami descantec
Calin-ian.1996, mami Laura Takacs
Nicholas-20 febr. 1996, mami ulisernic
Diana-febr.1996, mami alma
Anastasia-6 apr.1996, mami Maria2
Andrada-30 apr. 1996, mami mirela68
--------, apr.1996, mami rosa
Vali-16 iun.1996, mami Den
Andy-1 iul.1996, mami Rovki
Robert-12 aug.1996, mami OanaDo
Mihai-25 sept.1996, mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996, mami dany-dany
Robert-24 oct.1996, mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996, mami mihaela_s
Elliot------------, mami Elliot


Sper ca n-am uitat pe nimeni, iar unde nu am data nasterii sau numele, le rog pe mamici sa le scrie ca sa pot completa listutza.

Pupici!


Mihaela , Diana(22 nov 1996) si Silvia(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rovki spune:

Mihaela,eu n-am observat ca subiectul
deja exista(deh!!sint noua aici).Ma
bucur ca sinteti aici sa va traiasca puiutii.
Multumesc ca ne-ai trecut si pe noi pe lista.

Va pupam pe toti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

Korinna, ai reusit sa muti copilul la alta scoala?
Daca da, mai scrie-ne impresii . Este ceva diferit?

Un an nou cat mai bun.

mamica de 2 printese si un print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany dany spune:

La multi ani, dragi mamici '96!
Sper sa avem un an mai bun si ca doamnele invatatoare sa se schimbe (printr-o minune!) in bine si sa avem cat mai putin stres si noi si copii nostri!

PS: In completarea listutei: Alexandru (28.09.1996)

Azi a reinceput scoala....

Mergi la inceput