Copii nascutzi in 1996

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Bine v-am regasit mamici de '96
In primul rand va multumesc tuturor pentru urari..atat pentru nunta,catsi pentru Mihai-ambele evenimente avand loc in aceeasi zi
Poze de la eveniment puteti vedea la adresa mea de webshots,care apare la final.
Cum ma descurc cu amandoi??Apaiiii..imi vine sa incui frumusel usa pe dinafara si sa o sterg subtil de acasa..sa nu mai aud de lectii,de biberoane cu lapte..de planse la aplicatii practice..de plimbari cu cel mic cu bicicleta..de nervi la lectii cu cel mare.
Si al meu e foarte agitat si cam plin de personalitate..prea multa...ma omoara pur si simplu.Nu-i sta deloc gabdul la lectii..ci numai la "afara",la calculator,la orice altceva numai la lectii nu.In clasa tot in prima banca sta..izolat de restul..ca asa vrea"doamna"...In primavara ne mutam..si sa-l mut si cu scoala...ca imi vine mie sa ma duc sa-i zic invatatoarei asteia ceva de dulce..eu fac planse la desen,traforaje...mai nou fac "jucarii muzicale":adeca..din ciur de faina fac o toba.din linguri de lemn -castaniete..din cozile de linguri..-sunatori...din facalet..un soi de ceva..te doare capul nu alta..si vrea musai sa le facem..desi stie ca le facem noi acasa....e exagerata..dar pana nu-l mut..tac si inghit(a se citi:confectionez):P
cam astea nouatile...cel mare e rebel si tot mai greu de stapanait..cel mik...e in continua miscare..fuga....noaptea mai plange..daca nu mor anu asta..atunci e bine
va pup pe toate..si tinem legatura!

Corina mamika de 2 baietzi

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

Draga Korinna, asa zic si eu : daca nu mor anul asta atunci e bine.Doar ca fetita mea cea mare nu este in clasa intai ca baietelul tau ci in clasa a treia,adica are o groaza de lectii si foarte multe materii noi de anul asta. Ceea ce inseamna ca vrea LINISTE-asta este problema-eu mai am doi bebici-de 3 ani si de un an-care nu fac liniste decat daca eu las toate treburile casei (treburi care deja ma obsedeaza) si ma joc cu ei. Adica in fiecare zi am program de puzzle, teatru de papusi, povesti, etc asta cateva ore.
Deja la aproape 32 ani mi se pare prea mult si nu-mi doresc decat VACANTA- pentru ca Anastasia sa se joace cu picii si eu sa pot face tot ce este nevoiein casa iar seara sa ma mai relaxez.
Deci astept sa treaca anul asta desi mi se pare groaznic.

mp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Korinna, ca sa te consolez: si Stefan e fara astampar, argint viu. La scoala nici nu mai intreb cum e, ca mereu mi se spune ca "e cam iute". Ca sa il obosesc cat de cat il duc la inot: doua ore in fiecare zi. Si antrenamente, frate. Cand iese parca tocmai s-a trezit. Si e innebunit ca nu poate sa se joace cat vrea. Adica toata ziua :) Asa ca nu fi suparata pe Mihai, ai incredere in el si multa rabdare. E pur si simplu un baiat micut.


La scoala, heheheheee. Din zi in zi imi cobor standardele Glumesc, nu le cobor, ca stiu e cat e de inteligent, manca-l-ar mama. Mereu ii gasesc scuze pt B-urile cu care vine acasa. Ultimul test l-am decretat usor confuz :)) Apropo, mamici din Ro cu copii de clasa a doua: cum se descurca copiii cu ortogramele? Ca Stef zice cum ar trebui sa scrie corect. Si chiar explica de ce se scriu asa. Numa' ca atunci cand pune pe hartie i se cam amesteca culorile. Ideile, adeca:)

Draga Maria2, esti o norocoasa cu trei copii, sa iti traiasca. Si sa ai nervii tari. N-ai vreo bunica pe aproape?


D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Mai DEOKI..hai ca m-ai mai linistit!!!Offf..lectile ma omoara.Si Mihai bazaie ca vrea la fotbal..da nu stiu cand si cu cine sa se duca!Cat despre teste..la mate..se descurca bine..insa..hai sa va povestesc ceva..A avut o recapitulare la romana.Si la un punt era asa:
1.Semnele caracteristice toamnei sunt.....
Si ce credeti ca ascris Mihai???
...Semnele caracteristice toamnei sunt:<;> si =
Am crezut ca lesin de ras....l-am intrebat"Tu cand te uiti pe geam afara vezi numai mai mic nu??sau poate egal??"
Ma rog..l-am certat...l-am criticat..da-mi si venea sa rad..cum naiba sa amestece romana cu matematica??
In rest...e bine..multumim..scrie mult mai frumos ca anul trecut..la dictari ia numai FB..si vad ca nici nu greseste.."s-a".."l-a"..etc
Pb e ca de multe ori Stefan fura caiet..fuge cu ele..Mihai se supara..Stefan urla cand i le iau..si eu ajung seara in pat cu nerfii pe bigudiuri!
Maria2..eu te inteleg f bine..simt ca nu mai pot..ca viata trece pe langa mine..vreau o vacanat fara copii..vreau la tatru..la pizza.macar si la o plimbare marata..nu mai vreau lectii...pampersi...si suzete!!!
Off..cam asta e..da'..rabd si astept sa creasca Stefan..si Mihai..!!!
Pupici la toati mamicile..si rabdare multa!

Corina mamika de 2 baietzi

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria2 spune:

Ah, ce bine ar fi sa existe si pe aici o bunica;dar bunicile noastre sunt foarte speriate de perspectiva asta. Adica ele locuiesc in Romania. Mama a venit cand l-am nascut pe Alex si a stat cateva saptamani dupa care timp de cateva luni de cate ori o sunam si o intrebam ce face imi raspundea ca inca se odihneste.
Soacra o are pe nepotica noastra in grija pentru ca lucreaza cumnata mea.
Este insa foarte draguta mama de cate ori mergem in Bucuresti cate o saptamana se bucura mult de copii insa imi spune:"draga, nu pot sa ies cu ei la joaca pentru ca este foarte periculos aici in Bucuresti, stii si tu :hoti, catei, tigani, etc" asa ca tot eu ii am si acolo desi cand plec de aici imi scot voioasa de peinternet toate teatrele, operele, filmele la care bineinteles ca nu ajung.

Cam asta este cu bunicile asa ca nu-mi ramane decat sa astept sa creasa si ma consolez cu ideea ca Anastasia este foarte responsabila pentru varsta ei si poate vor fi si cei mici la fel.

mp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulisernic spune:

Dragi mamici, am si eu un nazdravan nascut pe 20 februarie 1996, pe nume Nicholas, elev in clasa a II-a, si vin si eu sa ma plang ca nu are stare nici la scoala, nici acasa. Nu deranjeaza ora, dar bataie din picioare in continuu la scoala (asta ca sa nu se scoale din banca si s-o supere pe "doamna" pe care el o iubeste mult), iar acasa alearga, sare, se muta de pe un scaun pe altul si vorbeste de m-a capiat. De fapt, nu se multumeste sa vorbeasca, el vrea conversatie si nu ma slabeste pana nu-i raspund la tot felul de intrebari imposibile. Merge bine la scoala, mai bine decat ma asteptam avand in vedere ca nu a fost deloc la gradinita, scrie urat, dar corect, iar invatatoarea nu prea tine cont de caligrafie, din fericire. La matematica se descurca, insa la ortograme nu au ajuns inca, din cauza programei scolare, spunea doamna, care s-a redus considerabil.
Ma bucur ca v-am descoperit si va doresc toate cele bune tuturor!
Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

mamici de '96 ...vroiam sa va intreb ce cadouri aveti de gand sa faceti la copii vostrii de Craciun..tinand cont ca jucariile sunt deja depasite.Carti..cred ca ar meu..nu s-ar bucura prea tare.Nici nu stiu ce sa-i iau....Voi ce idei aveti??Ii puneti sa faca vreo lista???

Corina mamika de 2 baietzi

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Sigur il voi pune sa scrie scrisoarea pentru Mos Craciun si atunci voi vedea ce isi doreste.
Cred ca va fi in dilema chiar si el deoarece e varsta de trecere de la jucarii la "lucruri" mai serioase.
Sincer eu n-am nici o idee...


Oana

http://community.webshots.com/user/ooanaa2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am vazut ca in ultima vreme e foarte interesat de jocuri cum ar fi Monopoly,Nu te supara frate,etc.Asa ca am ceva variante,insa scrisoarea catre Mosu' ramane de baza.Vedem ce si cum si apoi supunem la vot noi,adultii.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Da..cred ca am sa-l pun si eu sa faca lista.Treaba e ca-si dorea tare mult bicicleta.Insa i-am luat acum de ziua lui pe 25 septembrie.Si pe el in fascineaza jocuri precum Monopoly....sau altele asemenea.
Sa vedem...El mai vrea role....insa....sunt destul de scumpe:2,5 milioane....Nu stiu deloc!!

Corina mamika de 2 baietzi

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput