Copii nascutzi in 1996

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

LISTUTA REACTUALIZATA:

Dany-13 ian.1996 ,mami gabi350
Stefan-19 ian.1996, mami descantec
Calin-ian.1996, mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996, mami micaels
Nicholas-20 febr. 1996, mami ulisernic
Diana-23 febr.1996, mami alma
Anastasia-6 apr.1996, mami Maria2
Andrada-30 apr. 1996, mami mirela68
--------, apr.1996, mami rosa
Vali-16 iun.1996, mami Den
Andy-1 iul.1996, mami Rovki
Robert-12 aug.1996, mami OanaDo
Mihai-25 sept.1996, mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996, mami dany-dany
Robert-24 oct.1996, mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996, mami mihaela_s
Elliot------------, mami Elliot


Si eu sunt foarte multumita de faptul ca Diana sta la pranz la cantina si apoi isi fac lectiile in clasa. Noi nu lucram in plus, e suficient cat fac in clasa, Diana a mers foarte bine cu testele de semestrul trecut, asa ca deocamdata o las sa se joace si sa se recreeze dupamasa.
Eu nu am curaj sa o las sa mearga singura si sa vina singura de la scoala, de fapt nici ea nu vrea. Deocamdata ne descurcam, nu stiu ce va fi la toamna cand eu voi reincepe serviciul si bunica probabil va sta cu cea mica. Ei, vom mai vedea pana atunci...

Mihaela , Diana Alexandra(22 nov 1996) si Silvia Petra(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna fetelor!
Azi Mihai a venit plangand acasa..urland de-a dreptul.Si-a prins mana la usa la intrare..efectiv si-a strivit degetul mic de la mana dreapta..Nu stiu cum o sa-si faca temele..si are o gramada pentru maine.
La dictari le spune cum se scriu cuvintele despartite.O parte le scrie el despartite ca s-a invatat..desi nu stie logica pentru care se face asta.
Nu stiu ce am sa ma fac cu copii cand oi incepe serviciul.Efectiv nu am cu cine sa-i las.....Ma gandesc pe cel mik sa-l duc la camin si sa-l iau seara..insa Mihai nu cred ca o sa-si faca singur temele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns den spune:

lA MULTI ANI pentru Stefan. Mami, sa te bucuri de el si sa fie sanatos.
Micaels - Centrul unde sta baietelul tau este in incinta scolii sau merge in alta parte? Poti sa ne dai unele detalii ? M-ar interesa deoarece nu suntem prea multumiti de doamna cu care sta. Este si el cam zapacit, dar si ea numai rastit ii vorbeste, striga tot timpul la el si de multe ori il gasesc seara plin de nervi cand vin eu acasa.
Sincer, nu stiu ce sa mai fac! Scoala lui nu are internat din pacate.
In rest lectii si iar lectii. Le da destul de mult de lucru. In plus martea si joia fac ore suplimentare tot cu doamna lor invatatoare si le da si acolo alte teme. Cam asa stau lucrurile. Mai "vorbim". Pa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

quote:
Originally posted by den

lA MULTI ANI pentru Stefan. Mami, sa te bucuri de el si sa fie sanatos.
Micaels - Centrul unde sta baietelul tau este in incinta scolii sau merge in alta parte? Poti sa ne dai unele detalii ? M-ar interesa deoarece nu suntem prea multumiti de doamna cu care sta. Este si el cam zapacit, dar si ea numai rastit ii vorbeste, striga tot timpul la el si de multe ori il gasesc seara plin de nervi cand vin eu acasa.
Sincer, nu stiu ce sa mai fac! Scoala lui nu are internat din pacate.
In rest lectii si iar lectii. Le da destul de mult de lucru. In plus martea si joia fac ore suplimentare tot cu doamna lor invatatoare si le da si acolo alte teme. Cam asa stau lucrurile. Mai "vorbim". Pa !



Centrul la care mergem noi este in afara scolii. Este particular si apartine unei doamne invatatoare de la scoala la care invata baietelul meu. Practic asa l-am si gasit. Ca detalii...pot sa-ti spun de exemplu orarul zilnic:
- la ora 12.00 este "preluat de la scoala" de catre doamna invatatoare (proprietara centrului) - fac 2-3 minute de la scoala
- pana la 12.30 - 12.00 au timp pentru a se schimba si relaxa
- de la 12.30 la 13.30 isi fac o parte din teme
- 13.30 - 14.00 servesc pranzul (felul I, felul II si desert)
- 14.00 - 15.00 relaxare, ies in parc atunci cand este cald, se uita la televizor etc.
- 15.00 - 17.00 isi termina temele
- 17.00 - 18.00 pictura lunea, engleza marti, miercuri si joi, informatica vineri sau, daca sunt foarte obositi, vinerea au activitati de divertisment
Pictura si engleza le fac cu profesori din afara centrului.
De la ora 18.00, in zilele de luni, miercuri si vineri, cine doreste se poate duce la inot. Foarte aproape este stadionul "Lia Manoliu", iar acolo este un instructor care se ocupa de copiii de la centru (vine sa-i ia etc.).
Cu mancarea nu am avut (inca) nici o problema. Este livrata de un restaurant din apropiere (nu dam nume ca sa nu facem reclama, numai ca acolo mancam si noi si chiar e buna mancarea).
Un alt detaliu important este faptul ca Andrei al nostru este mult, mult mai relaxat si se duce cu mai mult drag la scoala. Desi stam foarte departe de scoala si de centru, ceea ce am obtinut merita toate eforturile noastre.
Daca imi amintesc si altele iti voi spune. Sper ca iti va fi de folos.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La Multi Ani Stefan!!!! Sa cresti mare iar parintii sa se bucure mereu de tine!!! multi!

Mihaela , Diana Alexandra(22 nov 1996) si Silvia Petra(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Multumim de urari!


_
Sapte dintr-o lovitura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ieri Diana a avut carnaval, a iesit foarte bine. Am fost taaaare mandra de ea, a deschis defilarea mastilor si n-a avut emotii defel, a spus cantecelul compus de mine si ea foarte degajata, ca o adevarata artista. Normal ca toti copiii au fost premiati, de altfel toti au fost draguti, au avut costume foarte reusite. Ne distram noi mamele de fete, ca toate(cu o exceptie, care a fost reporteritza) erau zane si printzese. Diana a fost Alba ca Zapada. A si o alta fetitza a fost dansatoare de flamenco.
Apoi s-a lasat cu petrecere, au avut mancare si bautura(sucuri), prajituri, fructe, invatatoarea a organizat cu ei jocuri, au dansat, s-au distrat de minune. iar noi parintii am stat la taclale in alta clasa, am gustat prajiturele si am baut cafea. Ce mai, eu mai vreau, dar atunci copiii!

Daca aveti timp si va face placere, priviti cateva poze de la carnaval .

Mihaela , Diana Alexandra(22 nov 1996) si Silvia Petra(10 sept 2003)

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Salutare, nu am intrat pe aici pana acum, dar vreau si eu pe listuta cu Maria Ruxandra, 11 septembrie 1996.
Si vreau sa stiu daca mai e vre-un copil de clasa a doua care ar face orice numai lectii nu, ce-i drept e singura acasa in timpul zilei. Sau mai bine spus..ea face dar scrie cu picioarele daca nu sunt langa ea si greseste ca se grabeste sa aiba timp de joaca.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dany-13 ian.1996 ,mami gabi350
Stefan-19 ian.1996, mami descantec
Calin-ian.1996, mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996, mami micaels
Nicholas-20 febr. 1996, mami ulisernic
Diana-23 febr.1996, mami alma
Anastasia-6 apr.1996, mami Maria2
Andrada-30 apr. 1996, mami mirela68
--------, apr.1996, mami rosa
Vali-16 iun.1996, mami Den
Andy-1 iul.1996, mami Rovki
Robert-12 aug.1996, mami OanaDo
Maria Ruxandra-11 sept. 1996, mami madalina horsa
Mihai-25 sept.1996, mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996, mami dany-dany
Robert-24 oct.1996, mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996, mami mihaela_s
Elliot------------, mami Elliot


Madalina, bine ai venit!


Mihaela , Diana Alexandra(22 nov 1996) si Silvia Petra(10 sept 2003)

poze in zapada

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rovki spune:

Am citit aici despre toti parintii care
se pling de temele copiilor.Mi se pare
asa ciudat.La noi(eu stau in Tel-Aviv) copii
nu primesc lectii acasa.Se lucreaza in clasa
si doar cine nu termina continua acasa.Mie mi
se pare o metoda foarte buna.In plus dupa ce
termina orele la 13.30 ramin la scoala, maninca
acolo si au tot felul de activitati la alegere.
Pot ramine pina la 15.30 sau 17.00.Au si program
nu sint singuri acasa si noi sintem linistiti.
Baiatul meu este in clasa a-3-a si faptul ca nu
are lectii acasa nu-i reduce cunostintele.Pot spune
ca invata niste lucruri pe care eu le-am invatat
in clase mai mari.Poate ar fi bine daca s-ar aplica
aceasta metoda si in alte parti.Pentru clasele mici
este ideala.

Va pupam pe toti si intre timp spor la "lectii"

Mergi la inceput