Albumul mamelor si tatilor singuri

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

quote:
Originally posted by tybys

Buna la toata lumea si felicitari.
Numele meu este Simona, iar in acest moment ma simnt precum un copil care traieste bucuria descoperirii unei jucarii noi.De ce? Deoarece am descoperit acest site.In urma cu 3 zile, cautam cu disperare pe net informatii despre scoli, Tyby baietelul meu va merge la scoala in toamna,fiind o mamica singura si neavand cu cine sa ma sfatuiesc, am zis ca este cazul sa ma interesez.Surpriza!!!!!!!!Am descoperit acest site si de exact 3 zile cum am putin timp,intru si citesc, citesc si ma minunez, si descoper ca problemele mele nu sant unice, descoper ca pentru orice exista o solutie..........
Pur si simplu ma minunez>>>>>>>>>>>>>>



bine ai venit in familia virtuala www.desprecopii.com Simona

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tybys spune:

Multumesc frumos Freia,
Nu am glumit cand am spus ca sunt fascinata de ce citesc aici.Astazi de cand am avut posibilitatea sa ma logez, de pe la 14.00, nu fac altceva decat sa citesc.
Santeti senzationali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

RECLAMA
extras din Regulament:
06. Desprecopii.com nu tolereaza reclama pe forum sau spamul pe mesaje private
Desprecopii.com nu tolereaza reclama pe forum si in egala masura, nu accepta folosirea mesageriei private in scopul trimiterii de spam. Tocmai pentru a pastra obiectivitatea discutiilor, mesajele ce au acest scop vor fi sterse fara preaviz iar utilizatorii care nu respecta aceasta regula vor fi sanctionati si ulterior, eliminati din randul comunitatii desprecopii.com

Pt detalii legate de posibilitatea afisarii reclamei va rugam luati legatura cu Administratia sitului www.desprecopii.com

multumim,
Moderator



mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacaltan spune:

Buna ziua tuturor: mamici, tatici si bebelici aferenti.
Noi suntem Dana si Vlad, suntem singuri de mai mult timp, dar astazi ne inscriem "oficial" in acest grup.
Va dorim numai bine si un pic de soare si pe strazile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arisa_alina spune:

Din nefericire si eu sunt divortata!Ce urasc cuvantul asta!Ma afectat foarte tare.Nu credeam ca am sa ajung vreodata unde sunt acum.Nici nu vreau sa imi mai aduc aminte.Ma bucur totusi ca exista cineva care sa-mi aline durerea,fetita mea.Ma bucur ca sunt mamicasi ma bucur ca nu sa intamplat cand putea sa fie prea tarziu.Numai vreau sa sufar,vreau sa fiu tare,sa merg mai departe!!Ca pana la urma asta e viata,si cu bune si cu rele!Nu este o rusine faptul ca sunt divortata!Si slava Domnului am gasit barbatul care ma intelege perfect!!Va urez si voua fericire si succes in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TZUP-TZUP spune:

Sunt Tzup-tzup...si nu-s chiar un "iepuras"...sunt mamica unui ingeras de fetita de aproape patru ani.Eu m-am separat de sotul meu din perioada sarcinii, chiar daca divortul in sine s-a pronuntat cand Ana-nazdravana implinnea un an si patru luni, asa ca ...am fost singura de la inceput...dar asta nu m-a speriat...stiam ca in burtica mea se petrece un "miracol"...si asta m-a ajutat sa trec peste multe...si NU regret decizia de a fii pastrat acest copil...regret doar ca nu-i pot oferi o surioara sau un fratior...deocamdata...Mamici singure:curaj...copilul pe care-l aveti va face mai puternice...va da energia si curajul de a merge mai departe...va motiveaza si...va face sa zambiti...Viata e mai frumoasa cand sufletul iti este incalzit de zambetul fericit din ochii copilului...si...cea mai mare dragoste in viata unei femei este copilul. va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

^Sunt si tatici singuri ca n-am citit tot?

Poate se face lipeala,de ce nu?Ca ca matrimoniale.

Sunt multe mamici singure,pacat ca barbatii singuri,fara obligatii nu viziteaza forumul.

Eu sunt cu tatal copilului meu,mai mult abureala acum,nu ne intelegem deloc si tare-mi doresc sa fiu despartita si in general mamica singura.Eu sa tai si sa spanzur,sa decid numai EU pt copilul meu.Sunt mai posesiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Buna,

Vreau sa va spun, celor singuri, ca SE POATE, imi cresc copilul singura de la virsta de 6 luni...Anul acesta isi serbeaza majoratul...Tatal lui nu l-a vazut de atunci.
Daca aveam vreo remuscare ca am divortat de el, as fi avut ca-i rapesc copilului tatal. Dar cum el nu l-a vazut de atunci, m-am linistit, cu trecerea timpului, spunindu-mi ca nici tata nu a fost in stare sa fie...
Unii sunt facuti sa lupte cu viata si cred ca femeile sunt mai puternice...si mai hotarite...

Daca-mi permiteti, as veni si eu in clubul vostru... Am trimis si o fotografie... Niciodata nu e prea tirziu sa-ti intilnesti sufletul pereche...Dar cum sa o faci daca esti legat de alt om cu care nu mai comunici, care nu te mai iubeste sau nu-l iubesti...?

Cred ca nu e bine nici pentru copii sa continui o viata alaturi de cineva cu care nu mai ai nimic in comun...Copiii simt...si sufera...
Asa ca nu va motivati "ramin" cu el/ea pentru copil"...E o mare iluzie...
Lupta cu viata incepe de cind te nasti...si sunt multe incercari carora trebuie sa le faci fata...Aveti curaj si luati decizia gindindu-va mai ales la sufletul vostru si al copilului vostru, nu va lasati amagiti de lucruri materiale sau de parerea celorlalti...nu ei traiesc in locul vostru, iar voi nu traiti pentru ei, ci pentru voi...

Curaj tutror celor ce au nevoie si bine v-am gasit pe cei care au luat decizia de a-si lua viata in propriile maini, gindindu-se la sufletul lor...

Nora

www.iubirea-divina.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

Salut la toata lumea !
Paste fericit sa ne aduca Dumnezeu Lumina in inimile noastre ...
Am citit cazurile femeilor singure cu copii si m-a impresionat ft mult .....imi e greu sa zic ce a fost in sufletul meu cand acum un an eram inca eu doar cu fiul meu .
In 17 sept 2003 sotul meu a plecat de la noi ,Eric avea 3 ani si 3 luni , a fost extrem de greu , poate nu credeti dar dintr-un salar de 3 mil nu imi ajungea aproape de nimic , deci financiar eram null , nu l-am cautat nici el pe noi , si nu imi pare rau , luni bune nu sti-am nimic unul de celalalt, cam peste ceve vreme mi-am schimbat locul de munca , deja financiar ne-a fost mai bine , si cu toate ca lucrez 12 ore sau poate uneori si mai mult ma descurc ft bine,
Sotul anul trecut in primavara si -a dat seama ca a gresit enorm , fata de noi , nu puteam ierta inima imi era inpiertita si cu toate ca anul trecut in decembrie l-am primit inapoi , nu imi pare rau s-a mai schimbat , inca o precizare daca nu era Eric nici nu ma gandeam sa imi leg calea inca odata cu el , nu stiu cat v-a mai tine durerea in sufletul meu , cu socrii nici acum nu vorbesc si nu stiu cand voi putea ,
UN SFAT SOACRELOR NU DISCTRUGETI VIATA COPIILOR VOSTRI CA PRIN EI MAI DISTRUGETI SI ALTE VIETI !!!
Va doresc toate cele bune !!
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riculica spune:

buna fetelor,
eu inca nu sunt o mamica singura dar cu siguranta voi deveni. Sper. Nu mi-am gasit jumatatea pana acum si nici nu sunt dispusa la multe compromisuri doar ca sa fiu si eu "in randul lumii". Sunt optimista si daca e sa fie, va fi!
Cu bb insa ma gandesc de ceva timp - cam de 3-4 ani - si tot de atunci ma chinui sa il am. Insa am avut un prieten care nu putea face copii!! Asa ca m-am reorientat si sper ca luna asta sa-mi aduca o veste buna. Cat despre tata, pfuui...daca nu vrea, nu vrea si gata. Sa nu-mi spuneti ca sunt egoista sau ca nu ma gandesc la vitorul copiluli meu. Am auzit parerile si pro si contra. Cu ce ar fi mai bine sa fac un bb si apoi sa divortez sau sa ma bata sau dumnezeu stie ce! Eu cred ca acel copil ar suferi mai mult!
Oricum sunt pregatita sufleteste pana la 3 copii singura - mai mult cred ca o iau razna!
Pupici si succes - nu suntem singure!

PS am citit o carte super despre un tatic singur "Barbat si copil" de Tony Parsons

Mergi la inceput