Albumul mamelor si tatilor singuri

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna! Ma alatur si eu grupului. Sunt mama unei fetite de 8 luni, al carei tata este total absent din viata noastra, inca din primele luni de sarcina. Eram impreuna de aproape un an si totul parea frumos. Cand am ramas insarcinata, a facut tot posibilul sa ma convinga sa nu pastrez copilul, iar cand a inteles ca nu va reusi, a pus capat relatiei noastre. Nu am avut nici o pretentie de la el, nu i-am cerut nimic... si exact asta mi-a si oferit: nu a recunoscut-o, nu ne ajuta financiar sau in vreun alt fel, nu da vreun semn de viata cu lunile. Este greu, bineinteles, mai ales ca familia mea este cam departe si nu ma prea poate ajuta, insa... este cea mai frumoasa perioada din viata mea. Toate temerile pe care le-am avut cand mi-am dat seama ca voi fi mama singura s-au spulberat si am descoperit ca acest copil imi da mai multa putere decat as fi crezut vreodata. Sper doar ca voi reusi sa suplinesc cat mai bine lipsa tatalui si ca fetita mea va fi cat mai putin afectata de aceasta situatie.
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ameera, bine ai venit pe forum!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abotzel spune:

quote:
Originally posted by Ameera

Buna! Ma alatur si eu grupului. Sunt mama unei fetite de 8 luni, al carei tata este total absent din viata noastra, inca din primele luni de sarcina. Eram impreuna de aproape un an si totul parea frumos. Cand am ramas insarcinata, a facut tot posibilul sa ma convinga sa nu pastrez copilul, iar cand a inteles ca nu va reusi, a pus capat relatiei noastre. Nu am avut nici o pretentie de la el, nu i-am cerut nimic... si exact asta mi-a si oferit: nu a recunoscut-o, nu ne ajuta financiar sau in vreun alt fel, nu da vreun semn de viata cu lunile. Este greu, bineinteles, mai ales ca familia mea este cam departe si nu ma prea poate ajuta, insa... este cea mai frumoasa perioada din viata mea. Toate temerile pe care le-am avut cand mi-am dat seama ca voi fi mama singura s-au spulberat si am descoperit ca acest copil imi da mai multa putere decat as fi crezut vreodata. Sper doar ca voi reusi sa suplinesc cat mai bine lipsa tatalui si ca fetita mea va fi cat mai putin afectata de aceasta situatie.
Pupici tuturor!



Parca ai vorbi despre mine... bun venit mie :)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Si eu sunt tot o viitoare mamica singura,tatal s-a razgandit cand aveam doua luni,acum avem 7 si sunt baioetzel:),ne este greu dar,vom trece si peste asta:)imi place f tare ideea galeriei sper sa aiba multi adepti
va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yana, arbotzel, bine ati venit pe
Va puteti alatura clubului nostru aici unde noi ne impartasim zilnic gandurile.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredecolt67 spune:

Salut toate mamicile si taticii singuri de pe aici. Si eu sunt o mamica singura, am un baietel nascut pe 17 septembrie 2003 si de cand eram insarcinata in luna a 6 a m-am separat de sotul meu. Nu se simtea pregatit sa fie tatic la 35 de ani, prefera sa aiba o amanta...era cu mult mai facil si convenabil. Mi-am dat seama ca e mai bine pt.noi( eu si bb) sa fim singuri si acum nu regret nici o clipa. Al lui tata l-a vazut o sngura data, la 3 luni si jumatate si se pare ca nu e deloc curios sa vada ce mai face baiatul lui, care acum are 3 ani si 3 luni. E mult mai bine singura decat cu un tata fustangiu... Fruntea sus fetelor!!! Nu se stie, poate intr-o zi, va rasari soarele si pentru noi si puii nostrii!!!
In incheiere, va urez comunitatii DC Un Craciun fericit si un An Nou cu pace, bunastare si satisfactii din partea puilor nostrii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Buna! Sarbatori fericite tuturor!
In special celor singuri, cam ca mine. Ma alatur voua abia acum,
desi sunt membru de 5 ani si mamica singura de 3 ani, dar mi-a fost
greu sa recunosc ca sunt o mama singura. Cred ca ati observat ca
societatea in care traim este neinduratoare cu femeile divortate.
In fine, am un baietel superb de aproape 5 ani care este viata
mea si..., cam atat, singurica. Astept incurajari pt. ca de Craciun
este cam dificil sa stai singurel si sa te uiti la TV.
Craciun fericit!! Pupicei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

si eu va urez un si un sincer La Multi Ani
ce mare familie sa facut aici din pacate ,sper ca anul viitor sa aduca cate o surpriza placuta ,pt fiecare

evi , Eric 14.06.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mailsabra spune:

Salut,
Ma altur acestei mari familii. Sunt o mamica singura a doi copilasi:o fetita de 10 ani si un baietel de 10 luni. Sunt comoara si bucuria mea.
La multi ani tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dragi mamici si tatici singuri, va urez din toata inima voua si celor dragi voua un an nou fericit plin de impliniri, sanatate, noroc si succes in tot ceea ce faceti. La multi ani

Mergi la inceput