Albumul mamelor si tatilor singuri

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Jayx,habar nu au ce pierd,dar nici nu ar merita sa aiba ceeA ce au lasat......eu zic merci ca pina la urma nu ne mai cauta,nu merita dragostea copilului...Stiu ca copilul sufera pt asta,dar,la urma urmei,e mai bine asa.....
Pai.....sa auzim de bine!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Buna!Ma numesc Luminita si pana acum 2 ani am fost si eu o mamica singura.Fiul meu Dragos are acum 13 ani jumate si de la 6 ani l-am crescut singura cu toate ca si pana atunci tot singura am fost.Povestea mea este asemanatoare cu a multor mamici singure doar ca nu ne-am despartit in termeni tocmai amicali.Ex-ul meu sot incerca sa ma faca sa inteleg ca pe mine ma iubea pt ca eram sotia lui si mama copilului lui iar pe EA o iubea pt ca...o iubea ...Eu(in conceptia lui tb sa stau si sa astept sa-si revina el din...starea aia)Problema insa era mai complicata pt ca au intervenit bataile si tot tacamul...In fine...il iubeam si poate in adancul sufletului inca mai e ceva acolo...Actualul meu sot a aparut cand credeam ca totul e pierdut si nu mai pot s-o iau de la capat.Problema mea este ca Dragos fiul meu isi iubeste tatal f mult chiar daca stie ce poama este.Spun poama pt ca inca am probleme cu el...pot sa spun ca numai copilul il cauta,pt ca el e ocupat cu ...altele...In vara asta de ex Dragos m-a rugat sa il las sa mearga cu taicasu la mare ,dupa multe deliberari si cu inima stransa l-am lasat...dar am regretat apoi.In concluzie pana la 13 ani jumate Dragos nu a avut parte de o discutie ca de la tata la fiu ,nu-l invata niciodata nimic bun.Ma rog deocamdata inchei aici ca incep sa va plictisesc.Oricum multumesc ca m-ati suportat...

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna, fetelor.

Anaelle, imi pare foarte raupentru problemele fetei tale. Sper sa treceti cu bine peste toate tulburarile emotionale.

Cicuta, cred ca la varsta baiatului tau nu poti decat sa-l lasi pe el sa ia hotarari in privinta tatalui sau. Se va lamuri singur si, daca tatal sau va continua sa-l ignore, fiul tau se va indeparta singur de el.

De luni, o s-o duc iar pe Cata la cresha, doua saptamani a fost bolnavioara. Acum o saptamana am avut parte de o "surpriza"... Dimineata m-a intrebat din senin... "Unde tata meu ?" Credeam ca momentul asta va veni ceva mai tarziu, nu la doi ani. M-am blocat. In cipa ia n-am stiut ce sa-i raspund, asa ca m-am facut ca am inteles-o gresit si i-am spus unde e bunicul ei.

Brenda, ce mai face fata ta ? E mai sociabila ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,cred ca daca Dragos nu a avut o discutie pina acum ca de la tata la fiu,va trebui s-o aiba ca de la mama la fiu,pina nu e prea tirziuChiar daca e baiat,apropie-l cit mai mult de tine si tine locul tatalui care nu vrea sa fie linga el......
Fata mea a inceput psihoterapia multumita unei forumiste de aici,sper sa fie totul bine....
Va pup pe toate,mai vorbim.


BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Ma primiti si pe mine in club?
Sunt mamica unui baietel de 8 ani, pe care-l cresc singura de cand s-a nascut. Desi uneori sunt depasita de situatie, zambetul copilului meu alunga orice nor din viata mea.
Va pup si va urez sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai Sonia,bine ai venit!
Pacat pt copiii astia,dar,la urma urmei,nu mai putem schimba nimic....
Deci,cu Dumnezeu inainte!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelle spune:


Bine ai venit in clubul nostru Sonia.
Dumnezeu sa ne dea la toate sanatate sa ne putem creste copii, ca in rest viata merge inainte cu bune si cu mai putin bune. Dar toate sunt estompate de un zambet, o imbratisare ori vreo nazdravanie a copiilor nostri.
Stiti cum se spune : "Dumnezeu nu da fiecarui individ mai mult decat poate acesta duce" iar cand ai un copil langa tine, chiar si cu greutatile materiale ( care sunt inerente pentru persoanele ce-si cresc singure copii) viata este frumoasa.Inca o data bine ai venit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ssia spune:

doresc sa va felicit ptr aceste idei minunate.o sa trimitem si noi o poza ca ne cunoasteti.si noi suntem singurele, dar nu ptr mult timp, de cand pitica avea doua luni; a fost decizia mea de a ne desparti si pe masura ce a trecut timpul am realizat ca a fost cel mai bun lucru pe care l-am putut face nu numai ptr mine dar in special ptr piticuta mea care acum are 1 an si trei luni si este o comoara
va pupam din suflet si asteptam sa mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:



Neata!Stie cineva ce s-a intamplat ca au disparut ceva pagini de la acest capitol?????Multumesc!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput