oglinda

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

razi, Marino, razi, ca eu o sa imi plimb relaxata nepotii cand o sa-mi vina randul sa rad :P

mei, tot citesc si recitesc..n-au pic de respect, mama lor de cupii :)

auzi, cica am invatat sa ma descurc cu ei..Maica`mea formuleaza niste aberatii de`ti vine sa m ori de ras..offf-offf, ce vremuri, dom'le, ce vremuri..

si uite ca ne judeca:

Si culmea e ca ea s`a culcat cu tata inaite de casatorie...si`acuma imi face mie morala

la o analiza mai atenta, il prefera totusi pe tata..ar fi incantator, daca ar veni din faptul ca vorbesc mai lejer cu el, e un model de responsabilitate, umor si afectiune..da' nici poveste..nu prea au nimic de impartit cu el, nu le bate la cap si e sursa lor de bani si rasfat :)..ce facem cu tatii, mamicilor?????



D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

As adauga si eu (ca m-a luat si pe mine cu calduri citind...)
regula numarul 3: asculta-i cind iti vorbesc.
Andrada

PS acum sint exact intre, inca mai mi-aduc aminte cum era, si deja privesc spre viitor cum o sa fie...

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Adevarul e ca si mie mi se pare ca mama Chrisyllei, 19 ani formuleaza aberatii " nu e bine sa lasi un baiat sa te imbratiseze inainte de o luna de cand il cunosti...e rusinos sa te saruti cu un baiat pe strada...daca te vopsesti,te "boiesti" (=te machiezi),porti fuste scurte esti o stricata...daca nu mai esti virgina nu ai voie sa porti rochie alba de mireasa....daca e post nu va uitati la televizor...daca va uitati la televizor,cautati ceva cultural....etc etc etc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Mi-aduc aminte de un DJ la radio (f simpatic dealtfel), povestea cum fiica lui i-a spus odata cind veneau niste prieteni in vizita, ca sa nu mai apara in calea lor ca ii e rusine cu el. La care tipul i-a raspuns: Fata mea pei va trebui sa te obisnuiesti cu rusinea asta ca numai in calea voastra o sa tot stau de acum incolo....
Andrada


L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Doamne copii astia cum nu le convine ceva ...cum zic ca fug de acasa...oare ceo fi in mintea lor?....

Aici fetitele de 12-13 ani arata ca la 18 se machiaza foarte strident si se imbraca total aiurea ptr varsta lor...pai cum mas putea abtine daca as vedeao pe fimea imbracata ca o paiata la numai 12 ani?

Anita si Rachella -17.o1.2004
http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

descintec, acu m-am uitat si eu, ai 2 copii pur si simplu superbi! sa-ti traiasca!!!!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

multumesc, lorelei! Eu o stiam pe frumusetea de Malina de la alte discutii mai vechi ale mamicilor de copii mari. Am marturisit doar ca-s o curioasa :)

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

Cu strangere in suflet gandeam zilele trecute : draga mea, dezmiarda-i si strange-i in brate cat te mai lasa s-o faci....o sa vina vremea de ai sa te rogi de ei ptr. o imbratisare sau un zambet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

aalexia, eu mai primesc cate o imbratzisare doar daca Malina vrea ceva ce n-are voie. asha ca, ... deja e cam tarziu

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

Lorelei , stii de ce am noroc...baietelul meu de 3 ani nu o lasa pe fetita mea de 11 ani si.... sa se maturizeze prea repede si asta ma bucura.Adica inca se mai pisiceste pe langa mine si vrea pupacita si alintata.Regret ca nu am timp suficient ptr. ei...dar sunt convinsa ca voi plati ptr. asta.

Mergi la inceput