Fete din Austria(9)

Fete din Austria(9) | Autor: Babee

Link direct la acest mesaj

Hei...salutare...era nevoied e un nou capitol cred ca sa va adunam....
Noi astazi am facut 4 luni..mama ce mare suntem....si ca atare mama ne-a facut 'cadou' prima noastra iesire la bazin.Cu Sebastian, mamica lui, taticul lui si alti colegi ne-am luat masa, casa colac si prosopel si la baile termale din Baden ne-am oprit.A fost mai mult decat bine, apa le-a placut extraordinar de mult bebelusilor, Sebastian chiar are valeitati de inotator.A fost mai mult decat bine, normal ca vrem si alata data.cel mai mult au fost incantati cred de jacuzzi, pacat ca nu le-am facut pozici acolo..dar sigur facem data viitoare.
Pupici la toate!

Aici ne puteti vedea
http://community.webshots.com/album/150053975slELNJ

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html
Iubi si Phillip (6.02.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Eu am tras chiulul doua zile, astazi era musai sa ma dau cu subsemnata
Am fost mai mult plecata la ai lui si la baute pana in miez de noapte. Ceeee, va spun ceva nou? Doar ma stiti ca stau numai cu sticla in coltul gurii
Asteptam cu totii sa nasca sora mai mica a lui sufletel, avea azi termen, dar inca nica...dar toti stau cu gura cascata doar, doar s-o intampla sa vina cel de-al 7-lea nepot sau nepoata al/a familiei
Noi suntem cu bila numarul 8 ...Heli este codasul familiei...cu insamantzarea de primavara Dar speram ca cei din urma vor fi cei dintai

Gabitza, va sa zica i-a placut lui Bubulica la apica! Frumoasa distractie de cele 4 luni! V-am vazut si pozicile, ce sa mai, maricei, maricei si voinicei! La mai mare
Ce bine ca si voi, astia marii v-ati distrat si balacit nitel, nu numai schimbat scutece

Alexa, hai cu raportul, crezi ca te uitam asa repede? Sau iar ati fost la
Doamne, ce de mai gatesti!! N-ai astampar, stai in pat nu mai te mai invarti atata...il zapacesti be bebica

Anto e la Romanica, se distreaza, se intalneste cu fetele din Arad, sunt de-a dreptul invidioasa

Nelke, stiu ca esti pe-aproape si ca esti cu noi .

Tanja, ca tot ai facut pt prima oara salamul lui Babee, cat timp ti-a luat? Poate s-o intampla vreo minune si imi fac drum prin bucatarie

Cu casa am stagnat...a plouat si acum asteptam sa se usuce pivnita, ca sa putem ridica si restul.

Cam asta ar fi, merg in patut, langa sufeltel sa-l pupicesc nitel si ne "vedem" maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Babee bine ca ai deschis un nou subiect,eu am scris ca sa se termine mai repede dar singura nu am reusit ;printisorul e o minune,nu are nici o problema profita de orice moment si cand e gata isi da startul singur ,asa ca antreneazate daca nu vrei sa-l pierzi din ochi.
Alina eu sunt prezenta,dar tu nu spui nimic de bebelul tau?Vine timpul sa faca din burta ta sac de box sau a inceput deja?
Eu nu mai pot sa dorm asa de bine ,nu stiu cum sa ma asez sa ma simt mai bine si nici micutul sa nu-l supar;am dureri usoare si incepe si frica mea de iepuras,inca nu realizez sau nu gandesc prea mult,dar cand incepe cu adevarat atunci sa vezi la mine "curaj"...........
Saptamana asta sotul si partenerul lui organineaza un concurs de tras cu arcul si vom avea multi arcasi din tara si strainatate,italia,germania si nu mai stiu dar erau si de prin rusia si ungaria,si eu voi trebui sa ajut si eu cu ce pot si ma voi instala frumusel la servitul bauturii si mancarii,am nimerit bine!Vin la noi si niste indieni,avem separat pt. copii corturi cum au indienii si acolo se va incheia si pt. cei mari ,vor prezenta ceva ce tine de ritualul lor,cred ca va fi frumos;sunteti invitatele mele,daca puteti veni;ne jucam si noi putin dea indienii!!!
Cam atat de la noi ,mai venim mai tarziu.
Pupici dulci.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna fetelor si imi pare rau ca am cam chiulit zilele astea dar am facut o mica prostie:am tras de cablul de la modem si s-au desprins niste fire,dar acum totul este rezolvat.
Va anunt ca Anto nu este in Romania ci este aici,nu a mai plecat.Nu stie ce are iara calculatorul ei de nu poate intra iar pe forum.
Alinahpentru salam mi-a luat cam 30 minute ,mie dar dupa ce l-am terminat l-am lasat in frigider si pot spune ca l-am mancat deabia a doua zi.
Carolada atat tu cat si celelalte fete aveti ocazia sa imi vezi minunatia de baietel,care a devenit de pe acum neascultator.Toata ziua vrea sa se ridice in picioare,egal unde sta :in pat,in patut.si pot spune ca nu vrea sa se tina cu ambele maini ci doar cu una.
Babee se pare ca voi va distrati ,lasa ca bine.
alexa22gandi81 chiar ca ti-ai ales bine cu ce sa ajuti "servitul bauturii si mancarii",dar ai grija sa nu cari prea mult ca poate vedem ca ajungi mai devreme de termen la spital.
Acum va las ca plec prin oras mai ales ca azi in steiermark este o vreme superba.vorbim mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetele,
am revenit acasa !
va multumesc din nou c ati fost alaturi de mine!
tanja ce flacau ai si ce ochisori aredar si tu ce frumoasa esti,am avut un soc si sotul tau la fel,ce mai sunteti o familie perfecta!sa fiti sanatosi!
babee toata ziua esti pe drumuri cu ala mic,ai sa l faci globe trotter!
alexa in ce zi e paranghelia?

va mai scriu eu acu s obosita,
va pupacesc pe toate




www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Caro bine ca ai venit;concursul e doua zile sambata si duminice 12-13,poate poti veni cu sotul.
Tanja sa-ti traiasca printisorul,e frumos mama mama!
Pupici la toate.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

neata neata...
Alexandra, vezi ca te-am visat ca nasti.Cred ca m-am gandit prea mult la tine...hi hi si ce-as rade sa fi nascut deja.Ca pe orice mamica inainte de-a naste o apuca harnicia, cica-i aranjeaza cuibul.....

Alina..pana la tine mai e nitelus, dar acusi acusi auzim ca ai nascut si tu.Tu ce credeai draga, ca daca am copil stau numai acasa la schimbat scutece???hmmm.Incet incet iesiti si voi, va plimbati..musai zilnic ca-i face copilului bine, lasa ca vezi tu cum e.
Anto e acasa, intra ea si pe aici.
Astazi ma duc sa ma plimb aiurea, si maine am program artistic cu Andreeacc si Sebastian.Mergem la Baby expo...sa vedem si noi una alta si sa cascam ochiiSi cam asa, va zic pe seara daca am vazut ceva interesant.
Tanja, cat are bebe Stefan???Ma ce dulce e...pupiciosi...
Pupici si asteptam vesti de la burtoasa....

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html
Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Babee nu am nascut inca,nu stiu dar bebe tot cauta o portita sa vina mai repede la mine in brate,nici nu mai pot sa dorm asa bine ca asa ma mai bate cu piciorusele,nu e linistit deloc;mi-am facut bagajul si asteptam cumintei,desi nu-ti spun ca ma ia cu frica .....dar...;la horoscop pt. sot scria ce va de liebes botschaft pe 12 dar sa mai vedem ce fel de mesaj primeste.
Pupici.


alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Helo fetelor,am mai bintuit eu pe la voi si cum dimi pe la 6 ma trezise asta mic mi-am zis sa arunc o privire poate mai e cineva asa matinal.N-am gasit pe nimeni dar acum nu ma pot abtine sa nu ii spun lui Babee ca i-am vazut odorul la baie si e o scumpete de baiat.E fain ca poti sa il bagi intr-un bazin unde stii ca apa nu are clor si e foaaaaaarte curat.Sa-ti traiasca!
Va pup

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Buna fetelor,
Ma bucur sa va regasesc cu bine. Eu ma simt mai binisor in moment am mult de invatat deoarece saptamina viitoare am primul examen de sfisit si pe urma din Iulie sintem in concediu. Babee ai o frumusete de copil, arata mult mai mare decit 4 luni.Sa-ti traiasca si poate in curind ii faci o surioara. Stii ca exista cursuri de inot pentru ei? E foarte distractiv atit pt. copii cit si pt. mame. Data viitoare cind mergi in Baden poate ne spui si noua si venim si noi cu Doris si ne intilnim. Alexa 22 unde e concursul? Ai facut un curs pt. nastere sau nu si unde vrei sa nasti? Desigur ca cu cit se apropie clipa ai emotii fiecare care are copii a trecut prin asta insa daca sotul tau sau o prietena vine cu tine vei putea trece mai usor prin asta. Si pina la urma iti vei da seama ca este cel mai frumos lucru din lume, o mica minune sa ai un copil in bratele tale. Uiti de toate si de toti in jurul tau. Noi sintem alaturi de tine si iti tinem pumini.
Va pup pe toate si sa stii ca nu v-am uitat chiar daca scriu mai rar insa promit cind termin cu scoala o sa fiu mai harnica la scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Viktoria concursul e in Stuhlfelden,am la semnatura adresa cu toate informatiile,daca vrei poti sa tragi acolo o privire.
De nascut ,am sa nasc aici in Mittersill si sotul va fi cu mine,asta daca nu ma ia pe nepregatite.A si cursul l-am terminat saptamana trecuta.Iti multumesc de incurajari.
pupici.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput