Copilasi din 1998

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dori spune:

quote:
Originally posted by iuliabr

Dori, vad ca ai dat-o pe Ioana la scoala. Ne spui si noua cum e? ... pentru ca avem emotii. Am inscris-o si noi pe Bianca anul trecut dar am renuntat in ultima clipa pentru ca am vazut ca era cea mai mica (ca varsta) din clasa si pentru ca ne-am intalnit cu invatatoarea si era cam "fioroasa" in comparatie cu invatatoarea pe care o va avea anul acesta. Ea e o fire mai sesibila si nu s-ar fi potrivit deloc cu invatatoarea aceea. Acum mi-a teama sa nu se plictiseasca in clasa I-a pentru ca ea deja scrie si citeste.

iulia, mamica lui bia



Si Ioana este cea mai mica din clasa (ca varsta, ca inaltime e a treia de la "coada"). La noi a fost o poveste mai speciala - prea lunga si complicata ca sa o povestesc acum - asa ca vara trecuta am hotarat ca cea mai buna solutie este sa o inscriem la scoala, mai ales ca ea isi dorea foarte mult lucrul asta! Mi-am facut griji ca nu o sa reziste - fizic si psihic - dar pana acum Ioana se descurca bine (mai precis F.B.), ii place si isi face temele cu drag si entuziasm - sunt curioasa cat o s-o mai tina!

Bianca, daca tie nu ti-a placut invatatoarea, cred ca ai facut bine ca nu ai inscris-o. Important este sa ii placa si sa se duca la scoala cu drag. De plictisit nu cred ca o sa fie cazul, fiindca ritmul este destul de "alert". Nu stiu cum este la alte scoli, dar Ioana dupa un trimestru - sau semestru, ca nu stiu cum se mai numesc - a facut aproape tot alfabetul, primeste dictari destul de greute, trebuie sa faca o gramada de propozitii, dialoguri etc., iar la matematica au trecut deja la zeci. Mie mi se pare cam mult si cam repede, dar vad ca ea nu se plange.

Sper sa mai povesteasca si alte mamici de scolari in clasa I care este "atmosfera". Cu drag ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nellyana spune:

Buna ziua!
Vrem si noi pe listuta, daca se mai poate.
Vlaicu, nascut pe 7 septembrie 1998.
Mai exista cineva care in fiecare dimineata saluta toate pisicile intalnite prin urbe? Mergem in grupa pregatitoare la gradinita, dar deja avem emotii pentru scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Bine ati venit Dori si Nellyana,sa va traiasca copilasi si sa va bucurati de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nellyana spune:

Vă multumim!
Noi mergem saptamana aceasta in vizita la scoala. Si la noi e cam tarziu sa lasi totul pentru mai-iunie, dar mai depidne de scoala. Prima dezamagire de saptamana trecuta: profesoara "noastra" nu va lua clasa in anul care vine. Speram sa avem parte de cineva la fel de bun si dedicat copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Am completat catalogul,daca totul este in regula vom incepe partea a-II-a,iar moderatorii il vor inchide pe acesta.

Total copii - 31
- fete: 18
- baieti: 14


Ianuarie
13.01.1998 -- Ioana --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9951" target="_blank">Vio.N

Februarie

14.02.1998 -- Bianca-Andreea --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14251" target="_blank">iuliabr
(web)

Martie
04.03.1998 -- Catalin-Ionut --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3327" target="_blank">katalina
(web)
07.03.1998 -- Mara-Elena --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9002" target="_blank">geut
(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=geut" target="_blank">web)
07.03.1998 -- Nick --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7973" target="_blank">ocebine
(web1,
web2)
25.03.1998 -- Guilhem --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10662" target="_blank">Mik
25.03.1998 -- Ioana --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3521" target="_blank">IOANA98
28.03.1998 -- Alex --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=563" target="_blank">alexa

Aprilie
17.04.1998 -- Octavian-Mihai --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=116" target="_blank">GabrielaG
23.04.1998 -- Ioana --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=437" target="_blank">dori
(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=dori" target="_blank">web)

Mai

Iunie
20.06.1998 -- Ioana --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7759" target="_blank">giorgiana.david
(web)
27.06.1998 -- Vladut --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4927" target="_blank">otau

Iulie
03.07.1998 -- Tudor-Stefan --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9964" target="_blank">acinorev
04.07.1998 -- Mara Alexandra --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=54" target="_blank">mamaruta
(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=mamaruta" target="_blank">web)
06.07.1998 -- Carla-Alexandra --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=47" target="_blank">Roxane
09.07.1998 -- Alexandra --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11597" target="_blank">Ruxel
(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Ruxel" target="_blank">web)
15.07.1998 -- Maria & Teodora --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6323" target="_blank">elenacristina
18.07.1998 -- Adrian --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5657" target="_blank">gabrielat
(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=gabrielat" target="_blank">web)

August
03.08.1998 -- Iustin --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10761" target="_blank">adididi
14.08.1998 -- Maria --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=67" target="_blank">Ortansa
(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Ortansa" target="_blank">web)

Septembrie
07.09.1998—Vlaicu—
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14406" target="_blank">Nellyana


29.09.1998 -- Bianca --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda
(web)

Octombrie
09.10.1998 -- Vlad-Stefan --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2705" target="_blank">crenick
10.10.1998 -- Alexandru-Flavius --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=240" target="_blank">Adriana_MS
(www.geocities.com/adrflav" target="_blank">web1,
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adriana_MS" target="_blank">web2)

Noiembrie
04.11.1998-- Theodor-Mihnea --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6825" target="_blank">mamicaluitheo
(web1,
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=6825&cid=4402" target="_blank">web2)
09.11.1998 -- Andrada --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10911" target="_blank">UritescuClaudia
16.11.1998 -- Maia-Ioana--
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1433" target="_blank">ange
(web)
23.11.1998 -- Andreea --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=257" target="_blank">alina_antoaneta
(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alina_antoaneta" target="_blank">web)

Decembrie
07.12.1998 -- Diana-Elena --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3482" target="_blank">ciufulici
14.12.1998 -- Alexandra-Rebecca --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1678" target="_blank">cary
(www.babiesonline.com/babies/r/ras2003/" target="_blank">web1,
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cary" target="_blank">web2)
21.12.1998 -- Alexandru --
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1859" target="_blank">[b]cl

(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cl" target="_blank">web)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Si eu cu Ana nascuta 29.07.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

ROG MODERATORII SA INCHIDA ACEST SUBIECT,deoarece s-a deschis altul!!!!

Multumesc pentru amabilitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Branzan spune:

Dragi mamici si copii ai anului 1998,

Ieri am decoperit aceasta lista si sunt foarte nerabdatoare sa subscriu si eu.

Diana Ioana este fetita noastra,este nascuta pe 5 martie 1998, cu
numai 3,250 kg, 52 cm si scor Apgar 8, la ora 5,30 dimineata(eu ma asteptam sa fie mai babana ca mine, care am avut 4,000 kg la nastere cel putin asa mi s-a laudat mama - dar se pare cu nu este ereditara chestia, nu-i o garantie ca daca mama ta a facut bebici mari si tu la randul tau ai sa o mostenesti genetic!!!.

La inceput i-am spus Albastrica - era vanata cand s-a nascut si m-am speriat cadn am vazut-o, m-am gandit cum am putut face un copil asa urat, este chiar a mea???? Dar m-am inselat, era doar chinuita de la ceea ne-au supus la nastere - s-a nascut cu ajutorul forcepsului.

Acum este in clasa I, este pasionata de desen si este tare sensibiloasa - nici acum cand este mai mare nu se poate uita la desene animate in care se intampla si lucruri dureroase...
probabil pentru ca este in Zodia Pestilor....chiar daca in cel Chinezesc este Tigroaica !!!!

Va urez la cat mai multe subscrieri si sa impartasim cat mai multe lucruri frumoase si interesante despre copii nostri! Cu drag, Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Branzan spune:

Suntem si noi aici, am mai scris odata dar nu stiu de ce se afiseaza atat de greu... Nici acum nu este postat ce am scris mai devreme.
Balanta este in continuare de 19 la 19, dar cu fata mea ar fi de 20 la 19 .....pentru FETE, daca s-ar lua in considerare si inscrierea mea.

Va imbratisez si asteptam revansa din partea baietilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaG spune:

Daca doriti sa echilibram balanta, atunci iata:
Baiatul nostru cel mic, Victor, este nascut pe data de 01.11.1998

Anca

Mergi la inceput