Copilasi din 1998

Copilasi din 1998 | Autor: mamicaluitheo

Link direct la acest mesaj

Vrem si noi sa stam de vorba cu puiutzi de varsta noastra.

Eu sunt mami lui theo care are 5 anisori si 7 luni.( 4 noiembrie 1998)
A venit pe lume cu 1 zi::)) mai devreme decat era programat, f.f. nerabdator sa-i cunoasca pe mami si pe tati, pe buni si pe bunicul, si pe pe unchiuletul::)).
A avut 3,100 kg si 47 de cm.

a supt dupa 2 ore de la nastere f.lacom, deh la tinut masa nemancat::))

a fost f.f. frumusel, alb rozaliu la fata si perfect pentru mine si pentru tati.

Va inscrieti si voi pe listuta?

cu drag mami de theo si de florin
http://www.community.webshots.com/user/mamicaluitheo


IATA SI O LISTUTA CU COPILASHII DIN 1998

Numar copii:

- fete - 5
- baieti - 7

Ianuarie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9951" target="_blank">Vio.N-Ioana-13.01.1998

Februarie

Martie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9002" target="_blank">geut-Mara
Elena-07.03.1998
(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=geut" target="_blank">web)
2.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=563" target="_blank">alexa-Alex-28.03.1998

Aprilie

Mai

Iunie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9964" target="_blank">acinorev-Tudor
Stefan-03.06.1998

2.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4927" target="_blank">otau-Vladut-27.06.1998

Iulie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5657" target="_blank">gabrielat-Adrian-18.07.1998(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=gabrielat" target="_blank">web)

August

Septembrie

Octombrie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2705" target="_blank">crenick-Vlad-09.10.1998

Noiembrie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6825" target="_blank">mamicaluitheo-Theodor
Mihnea-04.11.1998
(www.community.webshots.com/user/mamicaluitheo" target="_blank">web1,www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=6825&cid=4402" target="_blank">web2)
2.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=257" target="_blank">alina_antoaneta-Andreea-23.11.1998(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alina_antoaneta" target="_blank">web)

Decembrie
1.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3482" target="_blank">ciufulici-Diana-07.121998
2.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1678" target="_blank">cary-Alexandra
Rebecca-14.12.1998
(www.babiesonline.com/babies/r/ras2003/" target="_blank">web1,www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cary" target="_blank">web2)
3.
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1859" target="_blank">cl-Alexandru-21.12.1998www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cl" target="_blank">web



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Va fi realizat un forum nou pentru bebelushi. Pana atunci aceste subiecte vor fi gazduite la "Poznashi". Multumim pentru intelegere.

Florin (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crenick spune:

Ma inscriu si eu cu cel mijlociu.Il cheama Vlad si e nascut pe 09.10.1998,a avut 3.800 kg., 52 de centimetri si Apgar 8.Acum e in grupa mare la camin si la anul vom merge la scoala.
Va pup !Crenick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Pe 28 martie 1998 la 7.20 s-a nascut o raza de soare care mi-a luminat viata. Era tare mititel, 2.950kg, 49 cm, apgar 9, s-a nascut repede nu a chinuit-o pe mamica lui. Acum am un adevarat flacau, este la grupa pregatitoare, pentru mine nu exista altul ca el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Pe 27 iunie 1998 s-a nascut puiutul meu, Vladut. A avut 3,800 kg si 51 cm, scor Apgar 9. L-am nascut mai devreme cu doua saptamani, am avut nasterea provocata pentru ca la termen ar fi trebuit sa mi se faca cezariana, bb-ul ajungand mult prea maaaaare pentru o nastere normala.
Acum este in grupa mare la gradinita, la anul merge in grupa pregatitoare.
Sunt foarte, foarte, foarte mandra de el! Dar care mamica e altfel decat foarte mandra de puiutul (sau puiutii) ei?
Va pup,
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Pe 14 decembrie 1998 s-a nascut ALEXANDRA REBECCA care e o raza de soare ce-mi lumineaza viata si imi este de mare ajutor la cresterea lui BB2(Andrei-Axel).Ea ii alege hainele si il plimba de manuta prin parc.
Este la toamna grupa mare(pregatitoare)la gradinita,iar toamna viitoare va fi la scoala.
Este foarte inalta pentru aceasta varsta are 1.20cm si 20 kg.,la picior seamana cu mine(adica foarte mare)poarta 33-34.
Voi cam cat purtati la aceasta varsta????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

quote:
Originally posted by Cary

Pe 14 decembrie 1998 s-a nascut ALEXANDRA REBECCA care e o raza de soare ce-mi lumineaza viata si imi este de mare ajutor la cresterea lui BB2(Andrei-Axel).Ea ii alege hainele si il plimba de manuta prin parc.
Este la toamna grupa mare(pregatitoare)la gradinita,iar toamna viitoare va fi la scoala.
Este foarte inalta pentru aceasta varsta are 1.20cm si 20 kg.,la picior seamana cu mine(adica foarte mare)poarta 33-34.
Voi cam cat purtati la aceasta varsta????




Alex are 1.20cm, 24 kg, la picior 30 - 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Adrian, puiutul meu, s-a nascut pe 18 iulie 1998. A avut 3,700 kg , 51 cm si Apgar 9.
L-am nascut cu o saptamana inainte de termen.
Este plin de energie si cu o personalitate foarte puternica.
Merge la gradi si la anul va merge la scoala.


gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Hop si noi. Alexandru, 21 decembrie, 1998. Trebuia sa se nasca pe 1-2 ianuarie 1999, dar doctorita noastra pleca si a hotarat sa-i schimbe zodia si anul nasterii. A avut 3,8ookg, 53 cm, scor Apgar 9. Acum are 1,14m si 23kg. Este foarte energic, cu personalitate puternica. Nu se lasa pana nu obtine ce vrea si stie sa negocieze fantastic. Pentru noi este cel mai frumos copil din lume, este perfect . Deh, ciorile .

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

E super ideea cu,catalogul si punerea pozelor aferente.
Asa vedem si noi cum arata colegii de breasla.
simamicaluitheo
Multumim frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

meritul nu-mi apartine in totalitate , e preluat dupa ideea gabrielei.

pupici la mamici si bebici
andreea

Mergi la inceput