Mamici din Constanta (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Roxana, ai ales si tu o zi de stat pe net cand mamicile astea chiulesc!
Eu nu m-am lovit ca tine de astfel de probleme, sa simti copilul in coasta, sa nu poti respira. Doar presiunea pe vezica, chiar cu suturi uneori. Perioada asta iunie-iulie a fost grea la odihna, cred ca aveam toate pernele din casa in jurul meu, ca nu-mi gaseam locul in pat, plus ca-mi trebuia macara la ridicat. Dupa ce ca era cald mai aveam si o mie de perne in jurul meu, cum o dadeam nu-mi era bine. Dar zilnic recuperam somnul pierdut in noapte, parca era mai dulce. Eu ziceam ca asa a lasat Dumnezeu o perioada de acomodare inainte de nastere, adica sa ne obisnuim sa nu dormim noaptea caci va veni alaptatul cu treziri repetate.
As fi mai spus din aduceri-aminte, ca mi-s tare dragi, dar plange odoru', asa ca: Pupici! si poate revin

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Buna dimineata,
si eu la raport. Dinu e bine. I-am facut vaccinul de la 6 luni pe care i-l amanasem. Delia e bine la ochisori. Dimineata a marait putin ca nu vrea la gradi dar n-a impresionat pe nimeni asa ca acum e la copii.
Eu nu am reusit sa mai intru pt ca nu a mers deloc linia ieri.

Va dorim un we linistit si frumos, pitici si burtici cuminti.

Va pupam.

caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihihi, da Crix, azi e zi de chiuleala vad. si eu is la fel cu pernele - iar Domnu Ghindu e intr-o pozitie super originala de echer - respectiv capul in stinga jos (cu labutze cu tot), spatele curbat in sus, fundu' in plaminul meu drept si picioarele coboara apoi din nou in jos, laterala dreapta...sa ocupe tot spatiul, nu?
Caty bravo ca Delia e ok. cum a suportat Dinu vaccinul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!
Eu vineri am szi scurta si din cauza asta nu prea ma vedeti pe aici.
Dady, scuza-ma, dar nu am avut timp sa pun pozele.
Maria vine cu mama azi in oras, asa ca probabil o sa venim in parc. Nu stiu inca la ce ora.
Roxana, Mariei ii placea sa stea cam in aceeasi pozitie descrisa de tine, doar ca invers: cu funduletul in plamanul meu stang.

Va pup!
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Bonjurica la toata lumea!
Anduta a stat catzarata pe ficatzi si pe vezica pana am nascut!De fapt asta a si fost cauza cezarienei - prezentatzie pelviana. Iar Bibi a facut tumbe -la propiu- pana am nascut-o.In fiecare luna la echo avea alta pozitzie-se mira si doctoritza.
Si eu mi-s lenevoasa azi, cred ca e ceva in atmosfera!
A, o intrebare: am observat la Bibi ca un san e putin umflat si tare, dar fara sa fie rosu(inflamat), ati patit cu fetitele voastre la fel cand erau bb?? asistenta vine abia marti si eram curioasa pana atunci daca am motive de ingrijorare.

Va pupic si ma duc sa lenevesc langa Bibi.


http://community.webshots.com/user/dady1968

dady+anduta(8ani)+bibi(3si1/2luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Dady, sper sa nu fie ceva grav pentru Bibi!
Eu am fost atentionata ca daca i se va inflama mamelonul(ele) fetei sa nu fac absolut nimic, sa nu tratez sau sa umblu. Nu am avut parte de asa ceva. In cazul tau ti-as sugera sa nu umbli, s-ar putea sa fie ceva trecator. Am auzit ca pe vremuri mamicile( se luau dupa babe) si in momentul inflamatiei storceau tzitzica bebelusului, ceea ce mi se pare oribil.

Roxana, tu la care intalnire vii? Azi sau maine?

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehehehehe, leneveala placuta gagici...am iesit 5 minute la magazin si am observat ca totusi e cald si frumos...poate reusesc sa ies totusi pe dupa-amiaza....vorba voastra, daca imi trece si mie lenea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crix azi nu am cum, are lansare barbata-miu.
miine la ce ora va vedeti? am zis ca nu promit ca aterizez, din cauze de santier dar daca imi spuneti ora si locul daca am timp ne oprim si noi la o praji, sa ne cunoastem.
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Nici eu nu cred sa ajung azi, poate maine. Despre ora, pai.., data trecuta s-a inceput intalnirea cam pe la 18.

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Dragele mele,

In sfarsit am acces la net.Nesi'ala care are serverul nu i-a facut reboot cand s-a oprit curentul electric.Si uite asa am stat 3 zile fara voi.
Tania,Caty abia acum v-am trimis pozele.Roxi,ti-am trimis din nou.Se pare ca serverul nostru nu poate face o legatura SMTP cu serverul tau(cel putin asa zice mesajul de eroare pe care l-am primit inapoi dupa 4 zile).
Cine are pozele cu Daniel,baietelul Laylei mi le poate trimite si mie la adresa: gabriel.cojocaru@rdsct.ro
Multumesc!
Tania,felicitari Andutei!M-am prins eu ca-i desteapta dupa cum vorbea!
Am fost in Tara Piticilor pe 4,nu pe 5.Scuze,v-am zis ca-s obosita.In mintea mea 5 era vineri.Am stat departe de voi ptr.ca Teo era putin subfebrila,zic ca din cauza eruptiei caninilor.Azi-noapte mi-a facut febra mare care i-a cedat la Panadol abia dupa 40 de minute de la administrare.Acum este bine,zglobie ca de-obicei.
Noi nu venim sambata in parc.Mergem la o onomastica.Ne-ntalnim poate sambata viitoare.
Mi-a placut parcul de distractii.Am vazut si niste chestii ptr.pici ca Teodora.Si-am mai vazut atatia copii fericiti!...
Cornelia,am zis ca v-am bombardat cu poze.

Pup pe toate,July

Mergi la inceput