La France (11)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Asa este mai Otilia ai dreptate sa suni ADUNAREA!!!!dar fetele noastre se pare ca au iesit toate la iarba verde azi si sint obosite ,mai dar chiar nici una dintre voi sa nu fi scris nimic pina la ora asta?!!!!!
Ce se intimpla ?
Cu acidentul de la aeroport m-am cam speriat un pic ! unde-i
bb-alinus a noastra? esti bine ? Sinteti OK? mai fetelor ? dati si voi un semn de viata !!

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://www.yamafoto.com/?ref=10692

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

O ZI MAI TIRZIU

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://www.yamafoto.com/?ref=10692

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Eu sunt aici, Aurelia, nu stiu nimic de ceilalti, dar pazesc forumu', poate-poate...
Azi sunt bolnava, deci pe mine sa nu contati!
O zi buna (cat a mai ramas din ea) la toata lumea!
Lulu

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Sanatate multa, Lulu!
Aura, bb alinus nu lucreaza la Roissy,din cite am inteles eu, ci la aeroportul din Cannnes (uf, ce bine!)
Si io pazesc forumul, cind fac pauza, ca ne-am apucat de sapat gradina, si sintem rupti de sale, plus copiii, plus socru-meu din cind in cind...Tu cum stai cu tevile?

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Si eu vreau sa va zic prezent! Alina lucreaza la aeroport la Nice. Dar ce s-a intamplat la aeroport la Roissy? Eu nu numai ca pe forum am intrat mai des, de fapt am citit doar (desi aici nu am prea avut ce), dar nici la stiri nu m-am uitat zilele astea.
Eu sunt bine, cu simptome de sarcina si atat. Suntem intr-o curatenie generala, ca dumnica-luni ajung socrii la noi.
Sanatate multa, Lumi! Dar cum te-ai imbolnavit?
Va pup!

oana si bb din burtica (7 saptamani)
"Si maine mai este o zi..."
http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadine2004 spune:

Buna, fetele!
Sanatate, lulu!
Noi am fost plecati la paris, la prieteni; din pacate, in loc sa mergem sa vizitam si noi ceva, am stat o zi la un resto unde se manca a volonté, alta zi iar la un gratar cu alti mancaciosi, si tot asa..! Eu una nu mananc prea mult, dar...a trebuit sa suport majoritatea:)! Asta e!
Mi-am facut si eu nervi vazand Eurovizionul; la fel si pt ce a spus Sybille!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Bonjour fetele!!
Si noi am fost plecati in week end, am fost in LeHavre,super fain ,mai ales ca am fost doar eu cu sotul ,in amoureux!!!!!
Astazi in schimb,m-am intristat la stirile Protv, ati auzit de accidentul de azi dimineata de linga Buzau? Groaznic,se pare ca sint vreo 16 morti si nu stiu citi raniti.
Cam atit de la noi,pupici

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

In sfirsit bine ca v-ati revenit si ca sinteti bine cu toatele (aproape,caci mai sint fete care nu au raspuns la "goarna"!)
Corina sa va fie de bine cu week-end-ul intre indragostiti ,de cind mama lui planuim si noi unul mi s-au lungit urechile ......dar prevad ca o sa mai dureze ,daca pun in cont si ca nepoata face o luna de cind a disparut de acasa si ca de atunci nu am reusit sa mai aflam mare lucru despre ea......tare nu stiu cum o sa se termine povestea asta urita ,in fine ce-o vrea dumnezeu !!!
La Buzau nu stiu ce a fost caci n-am putut sa citesc ziarul azi dimineata ,ma duc si eua cum sa ma uit
Dintre fetele care si-au echivalat diploma de BAC stiti careva daca se plateste ceva? eu am trimis diploma in original ,traducerea in franceza la un traductor agreat de curtea de apel plus o scrisoare la rector ,mai trebuie si altceva pentru atestatia de niveau? stiti careva ceva?


Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://www.yamafoto.com/?ref=10692

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Salutare fetelor!
Iaca am reusit si eu dupa multe stradanii sa ma inregistrez pe site. Aurelia draga - desi aseara imi spuneau ca mailu meu exista deja (???), azi mi-au trimis mail ca snt acceptata ca membru (YES!). Asa ca nu a fst nevoie de o alta adresa de mail

Ptr cele care nu ma stiu - numele meu e Luminita, am un bebe simpatic de numai 74 zile (azi implinite) - David (sau : comoara ochilor mei). Locuiesc in sudul Parisului - in zona 3.. si snt in Franta din oct.2002. Sotul meu e roman, informatician.. Eu snt chimista de profesie..dar in Franta nu am avut pana anu asta drept de munca. Asa ca urmeaza sa ma angajez probabil din septembrie. Pana atunci ma bucur de comoara mea mica si dulce, cel mai dulce copilas (e doar al meu nu? )

Pupici,
L&D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Bun venit Luminita! Sa-ti traiasca comoara de bb! Aura, eu mi-am echivalat diploma de bac si aia de inginer, nu se plateste nimic(echivalat, vorba vine, iti trimit acasa o hirtie cum ca nu exista echivalare din oficiu, ca ei certifica ca diploma ta de bac iti da dreptul la nivel bac in Romania (sau asa ceva) si ca depinde de angajator sau daca vrei sa-ti continui studiile, de institutia respectiva etc, sa aprecieze daca nivelul tau corespunde nivelului de bac in Franta...
Fetelor, va auzeam pe careva pe aici ca ati cumparat ceva de la Noz, cum e, merita? Am vazut ca se deschide unul si la Chartres, dar pina ajung eu acolo, va ramin datoare daca imi povestiti cite ceva...

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput