Mamici din Arad...?(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Buna ziua la toata lumea,
mai ce ploaie a tras pe aici!!!
Ioana de net voi sta deoparte cam 3 luni bune daca nu 4 si din pacate voi aparea doar seara pe net pt ca la casi nu este fibra optica si nu voi putea avea net asa ieftin si mult ca acum.
Alina nostalgia ma apucase imediat dupa ce am vandut dar mi-a trecut, mai degraba ma apuca tremurici ca vom fi cata frunza si iarba la mami eh ceva de genul asta , dar gadul ca ma voi muta la asa o hardughie mare de casa ma face sa zbor, sincer.
Joi vrem sa fim disparuti cu totul
Acum va las, apar mai tarziu, merg sa mai impachetez cate ceva
Mai dar ce ploua...si jumatate ar fi de ajuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Servus fetelor,am fost la tanti doctor sa ne vada cum sintem si mie mi-a dat niste granule sa imi sporeasca lactatia ca nu se satura si mincam si 30 ml completare lapte praf.Saracutul nu prea a luat in greutate ca n-a stiut sa manince si ne-a zis ca bine am facut ca nu i-am dat de la inceput completare ca ar fi renuntat la sin.In rest suntem sanatosi ,Doamne ajuta, ca o sa recuperam noi cam in 6 saptamini, si o sa fie bine.In rest e cumintel, maninca si de la sin si din biberon, iar noaptea dormim bine.Cu colicile ne mai chinuim, da ne descurcam.Am iesit si afara, desi nu ne place mult timp in scoica ca nu se poate intinde si sta un pic adunat, zic eu, da doarme si e bine.
La multi ani!!!!Alina
S-a trezit si nu mai poate de foame........tresa va las.Va pup si va doresc numai bine.
Magda o sa ne lipsesti!
Clau, cit ai mai slabit?MAi alergi?
Anto speram sa spunem prezent!
Acum fug.
Va pup pe toate

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

claudelu, alina morostes sotzul meu este din Arad si el ar vrea (si eu) s ail dam pe Julian la scoala in Romania (primele 6 - 7 clase), nu imi plac edeloc sistemul scolar aici... Poat ela batranetze ne vom muta noi batrani inapoie in Arad. Vrem sa luam si o casa frumushica acolo.
Pana atunci am vrea sa trimitem pe bb cand este de 6 -7 ani in Arad sa stea cu mama acolo.
Cam atat pt azi, mai scriu si eu pe aici daca ma primitzi in clubul vostru ca o viitoare mamica de Arad.
O zi buna si multa sanatate
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Gabi bine ai venit in clubul nostru!
Asteptam sa ne povestesti cate ceva despre voi:cati ani aveti, de cand sunteti plecati, tu de unde esti din loc, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiak spune:

Ceau fetelor
imi cer scuze ca nu am dat semne de viata atita timp! Vad ca ati intrebat de mine, multumesc!
Noi sintem bine. Am avut ceva probleme cu computerul, apoi intr-o seara cind am vrut sa scriu nu mergea nicicum forum-ul (tare incet si cu figuri...)
Eu nu prea apuc sa stau ziua la computer, sintem mai tot timpul pe drumuri de cind e vreme faina. Joi a fost sarbatoare, am fost cu Roland, Vanessa si socrii mei la un parc de distractii, mai mult pentru copii. Vanessa s-a distrat copios O sa incerc diseara sa pun niste poze. Intrebarea e cind adoarme Vanessa... ca inainte de ora 22 nu reusesc sa o bag in pat (zilele trecute a adormit abea pe la 23-23.30) Si atunci sint asa de obosita ca nu prea mai am putere sa scriu. Acum face baita, o pregatesc de culcare, ne mai uitam pe carticele si sper ca adoarme mai repede...
Alina33 si Clau am vazut pozele cu micutii vostri! Doamne cit sint de dulci!!! Sa va traiasca!
Eu va pup pe toate, ma duc sa-mi scot racusorul din apa

P.S. Incerc sa un citeva poze si atunci va scriu link-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Tot eu, Multzumesc Maggda pt urari
Acuma sa ma prezint si eu cum se cuvine.
Sunt Gabi (la profil gasitzi Nicole dar folosesc aici numele d eGabi, iar in Ro de nicole, ashi prefera Gabi)... implinesc in curand 23 de ani si sunt zodia gemeni, sunt casatorita de apropae 3 ani cu Michael (20 ianuarie 1965, habar nu am zodia lui), iar in Los Angeles locuiesc de cand m-am casatorit cu el. Michael locuieshte aici de 18 ani. Avum un baiat de aproape 18 luni pe nume Julian Leonardo (24 Noiembrie 2002 habar nu am zodia lui)... Sotzu de loc este din Arad, iar eu din Alba Iulia.
Gata cu descrierea, daca am omos ceva mai intrebatzima.
O zi buna
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

La multi ani Alina!!si un buchet mare de Abia acum am vazut ca e ziua ta .Sa ne spui cum te-ai petrecut
Si pe aici de ieri ploua incontinuu si e frig .Nu prea am avut timp de computer zilele astea,dar recuperez eu sapt.viitoare.Deni pleaca in excursie marti ,am tot fost la cumparaturi ca ba-i trebuia una ,ba alata.Joi am facut si noi gratar si m-am gandit la clisa ta Alina ,am cumparat si mici dar nu sunt nici pe departe de micii romanesti .
Alina33 sper si eu sa spui prezent ,ca altfel
Gabrielavrei sa-ti dai copilul la scoala in Romania?!Eu una ,care stiu ce spun ,te-as sfatui sa nu o faci.As avea multe sa-ti povestesc dar acum nu am timp,poate alta data .In orice caz eu am vrut sa ma intorc in Romania dupa 11 ani de stat in Austria ,fata a fost la scoala jumatate de an (lic. German), a fost un soc mare pt.ea ,din toate punctele de vedere.Abia am asteptat sa se termine semestru sa o duc inapoi.De cat timp esti in America?Banuiesc ca de putin .Dupa cativa ani nu o sa mai gandesti asa.
Alina m-ai intrebat daca Deni se bucura cand vine in Ro.Nu se bucura ,da`nu are ce face .Nu are nici o prietena ,asta e problema ,se plictiseste,noi stam la bloc in Arad si ea e obisnuita la casa,nu o leaga nimic de Ro .,ca pe noi.
Fug ca se supara Radu ,am facut prajitura si i-am promis ca daca face curat in bucatarie ii fac masaj Pana la urma i-mi face el mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Gabi scuza-ma ca ,din cauza vitezei,nu am apucat sa-ti spun Bine-ai venit innostru si despre gradi in limba engleza si scoala eu stiu ca este intensiv,nu cred ca se vorbeste si preda %engleza.
O sa ma interesez si-ti spun .Stiu ca au ceva la SLAVICI sau MIRON
I-ti spun maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Bine ai venit in grupul nostru Gabbriela.
Clau te va trece pe listuta noastra,mai ales ca ne-ai zis si cateva date despre tine.Cred ca v-ar fi foarte greu daca l-ati lasa pe Julian aici in Arad,ma refer ca i-ati duce dorul pentru ca distanta e foarte mare si il ve-ti vedea foarte rar.Intr-adevar ca in RO se face scoala,dar sa stii ca nu mai e ca pe vremea noastra,s-a schimbat invatamantul si aici.Sunt scoli si in Arad(parca doua)unde in clasele 1-4 copii invata la scoala,nu-si mai duc cartile acasa si au un program foarte lejer.

Anto nu vii sa-i faci si la Calin un masaj? Lui ii place la nebunie sa i se faca masaj,dar eu nu am rabdare,nu-mi place sa mi se faca nici mie masaj.Sa stii ca nu am sarbatorit de ziua mea(de sf.Constantin si Elena),recuperez sambata viitoare cand mergem la tara.Nici nu am facut prajitura macar,am facut doar spuma de capsuni,a fost super.

Claudiak bine ai revenit.O pup pe Vanessa.


Alina33 ma bucur ca sunteti bine,mai ales ca nu mai aveti asa colici.Las' ca pune el in greutate nu-ti fa probleme.Daca nu se satura probabil ii vei da mai mult lapte praf,vezi tu ce-ti mai zice dr.

Multumesc inca o data fetelor pt.urari. Va pup pe toate.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

'neata!
Gabi ce liceu a terminat sotul tau caci si sotul meu e din '65 poate se cunosc, mai sti?Scoala de care a spus Alina se numeste "step-by-step", exista la gen22 in piata soarelui si una undeva pe centru.Anul acesta costa 50 000 lei ziua deoarece la 12 ii duce pe copii la restaurant la Orizont sa manance felul 1 si felul 2 iar apoi pana la ora 17 isi fac lectiile cu educatoarele.Eu cochetez cu aceasta forma de invatamant pt ca daca stau sa ma gandesc pana ajung eu de la servici si mamncam este ora 15-16 , se face 17 pana se apuca Bia de lectii(s-o mai si supraveghez macar la inceput).Asa la 17 o iau acasa mancata, cu lectiile facute , o duc direct la joaca.Inca nu m-am decis 100% dar cochetez ci ideea.Oricum scoala ca si pe vremea lui Ceau-Bau nu se mai face in veci, din pacate.
Acum va las, merg sa pregatesc pranzul, nu stiu daca mai intru azi ca de la ora 19 sunt la servici
Ce vreme de kk

Mergi la inceput