Ce gatim azi (propus de schuster-laura) ???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Beeey,louisea nu te mai stresa atat mama draga!Fa si tu ceva mai usor,stai atat in bucatarie!
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Beeey,louisea nu te mai stresa atat mama draga!Fa si tu ceva mai usor,stai atat in bucatarie!
Valentina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Eu am gatit azi ciorbita de pui cu taitei de casa si un orez cu ciuperci, morcov si pulpite de pui!!!
Taiteii sunt facuti de mine 100% in casa!
Asta ajunge vreo 2-3 zile! Maine vreau sa fac si o prajitura de biscuiti cu vanilie!
Cam atat deocamdata!

Nally si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Eu am facut pui cu sos de rosii, cu pure de cartofi si salata asortata...rapid de facut, si mai rapid de mincat!

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Luni am facut ciorba de pui cu taitei, mancare de dovlecei cu smantana si mere coapte. Azi am facut mazare cu pui, salata de varza noua cu marar si pateuri cu branza(din foietaj bella).
O sa mai gatesc vineri...inca nu m-am gandit ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Ultimele doua chestii facute de mine: dovlecei pane cu salata de castraveti cu iaurt si usturoi , apoi mancare de conopida cu sos alb si pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Aseara am ajuns tarziu acasa, asa ca trebuia sa fac ceva rapid ca batea stomacul toba.
Am facut pui pane cu sos de usturoi. Nu am avut fulgi de porumb (asa cum ne place noua) asa ca am apelat la pesmet.
Pentru diseara se preconizeaza niste ciuperci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Nu am gatit inca,trebuie sa pun gemenii la culcare,dar azi mi-a venit sa fac CANNELLONI cu umplutura de carne de curcan tocata,dovlecei taiati marunt si sos de rosii,pe deasupra cu cascaval ras,cind e aproape gata!
Nu exista nicaieri reteta,mi-a venit asa din senin.
Rosiile si ardeii de ieri au iesit un deliciu si gemeii ca si noi ne-am lins pe bot!
Va spun maine cum mi-au iesit CANNELLONI,CE EXACT AM FACUT SI DACA VREA CINEVA "RETETA" MEA CERETI-O!!!




Theodora, Alexandros, Yannis POZELE NOASTRE: web3

13.August.2004 Jocurile Olimpice Atena 2004
http://www.athens2004.com/athens2004/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

quote:
Originally posted by Milia


Duminica trecuta a fost ziua baiatului meu si am facut sufle (budinca) de cartofi la cuptor cu friptura de pui unsa cu miere amestecata cu mustar si salata de varza noua, morcov si marar.


Milia, te rog sa imi dai si mie reteta de budinca de cartofi si daca vrei sa imi spui si cum faci friptura.
Multumesc
Eu astazi fac piure cu mititei si salata verde.

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)
http://community.webshots.com/user/ClimAmos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Am sa fac in seara asta supa de rosii cu galusti,mancarica de ciuperci.Aseara v-am zis ca am sa fac oua rosii,mi-au iesit supeeer frumoase si am facut si 2 cozonaci k nu ma hotarasem ce prejitura sa fac.
Valentina

Mergi la inceput