Fete din Austria(8)

Fete din Austria(8) | Autor: TORIA

Link direct la acest mesaj

Am scris un mesaj mai lung dar iara a aterizat pe alta planeta o sa revin mai tirziu cu el.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Asa acum sa scriu ce am vrut.
Alexandra pai spunene mai multe de ce ai avut dureri sau ce sa intimplat?sper ca acum sa-ti fie mai bine si mai potolestete si tu ca sigur iara ai facut curat sau ai carat la cumparaturi ca de obicei lasa ca acum tia facuto bebe mic,asa ca pe ultima suta mai stai si tu locului ca o sa plingi tu dupa timpurile astea.
Nelke tu esti bine unde te plimbi cu masinuta noua nu ne povestesti nimic.
Carolada am ramas mai putine acum ca au plecat fetele la Romania un pic dar lasa ca vin ele inapoi,tu esti bine scrie si tu mai des pe aici ca tare rar ne mai dai cate un semn.
Laura am vazut ca ai scris si la bucatarie niste sfaturi bune si chiar ma gindeam uite inca una ca mine ca eu string la retete si sfaturi si romanesti si nemtesti dar la mine e boala deja nu mai scap de ea,sa ne scri si ceva retete daca ai.
Tanja sa ne pui poze cu bebe mic sa-l vedem si noi ca am auzit ca e tare dulce si vrem si noi sa-l admiram.
Anto tu ai ajuns de la cumparaturi sau nu,ai cumparat webcamera sau iara ma duci cu presul de un an de zile astept si nimic dar pina la urma cred ca fac eu un drum pina la tine si mergem impreuna sa o luam ca e cam greu de carat.
Salutari la toate si ne mai auzim si maine.
Voi ati vazut ca SRI nu e aici si ati cam inceput sa tregeti ghiulul aveti grija .

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna fetelor!
Pentru ca majoritatea pozelor cu Stefan le am in calculator nu am cum sa le scanez.Am doar cateva poze din prima luna a lui pe care cred ca pana la urma le voi scana sa il vedeti si voi pe ingerasul meu.
Alexandra sper ca totul este bine acum cu tine.Asa cum a spus si Toria e mai bine sa stai linistita fara a depune prea mult efort.Sper ca totul sa fie bine atat pentru tine cat si pentru bebita.
Cred ca foarte curand atat Anto cat si eu ne vom cumpara webcamera.Chiar despre asta am discutat cu Anto un pic mai devreme;se pare ca si ea are cativa virusi in calculator si de aceea nu poate intra pe forum.
Va pup pe toate si sigur ne vom mai auzi si maine.

LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Tori am avut simptome de nastere prematura si ma trimis la spital sa un ekg sa vada daca sunt dureri de nastere sau am o infectie intestinara.Nu a fost nici una nici alta,dar mutter mund e putin modificata si inapoi nu mai poate da ,dar sa o mentin asa pana la data cand trebuie sa nasc sau ceva mai aproape,acum este mult prea devreme,sper sa fie totul bine in ultimile 7 saptamani ce au ramas.Ai dreptate cu tabarcitul sacoselor si toata ziua spalat .... etc.,se poate si de la asta,dar acum ma linistit bebe,cred ca l-am suparat prea mult,acum in patut linistita.
Pupici si va anunt daca mai e ceva.

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

In sfarsit am reusit si eu sa mai intru pe aici ,ca de doua zile i-mi face fitze computeru asta ,naiba sa-l ia.I-mi iau eu altu numai sa mai ajung la bani.Dracu stie ce mi se tot blocheaza pagina.Si ieri am scris de doua ori pana m-am enervat .Ca mi-a venit sa
Tori ieri cand am mers la cumparaturi ,cu gandul am fost sa-mi iau web-cam. ,daŽatata m-am invartit ca s-au inchis magazinele .Am facut o groaza de cumparaturi de la BIPA ca mare action,Deni a avut nevoie de niste lucruri de la Libro si s-a facut 6.Am plecat si tarziu de-acasa .O prostie mai mare nu poate fi,auzi sa inchida magazinele la 6.
Nici nu am apucat sa mergem la Intersport sa-si ia Deni aparatoare de fotbal ca azi are meci.
Timpul pe aici e destul de rece.Asteptam caldura sa ne mai dezmortim un pic .
Tanja nu mai i-mi iau gandul de la minunea ta de copil.Eatat de dulce si mare si cuminte.Asa unde 6 luni nu am mai vazut .Eu am crezut ca are 1an.Tot timpul cat am stat la restaurant (vre-o doua ore)a ras .Sper ca nu te-ai suparat pe mine ca i-am dat prajitura aia si s-a mazgalit tot cu eaDoamne ce dulce e ,poti sa faci ce vrei cu el,tot timpul are chef de joaca
Alexa ,i-mi pare rau ca ai avut contractii si eu aveam pe la 7luni cum faceam un pic de efort.Ai grija ca te poti dilata .
Va pup acum si va doresc un sfarsit de sapt. placut in caz ca nu mai dau azi si maine pe-aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chesh spune:

ce harnicute sinteti! daca nu intru o zi sa citesc ce ati mai scris, pierd firul...
eu una n-am nimic de 'declarat', vroiam doar sa va salut, ca sa stiti ca nu am disparut.
:)
weekend frumos!
chesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chesh spune:

va uitati diseara la eurovision? eu m-am tot uitat in ultimii doi ani si tare mindra am fost ca romanii au ocupat locuri bune (desi austriecii nu le dadeau nici o sansa). melodia din ucraina imi aminteste incredibil de tare de phoenix-ul nostru. parca ar fi 'mica tiganiada'. sau n-am 'cazut' pe subiect acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna ,

toria,cum adica scriu rar?pai daca am avut virusi?si daca te uiti tu pe la partea 6-7 eu si babee eram cele care scriu mai mult asa ca acum e randul vostruam vazut ca scrii pe culinar,poate mi faci si mie prajitura aia cu mere cand oi veni pe la tine
alexandra ,mai stai si tu linistita sa nu l deranjezi pe bb sa iasa mai devreme,stai si tu pe net toata ziua sau citeste sau tv,ca dupa ce nasti n o sa mai ai timp de astea.
cheshm am uitat si eu la tv acu vreo 2-3 zile cand a fost ukraina ,intr adevar seamana a muzica romaneasca,pana si ursuletul meu m a intrebat dac i romaneasca(el e afon cu muzica)zici ca diseara e ,m as uita dar din cate stiu eu e seara tarziu (pe la 11 noaptea)sau ma inseli? pe ce canal e c am uitat?
antofii atenta sa n ai virusi in calc.ai ceva protectie,antivirus la el?ca pe mine mereu ma anunta ca am virus da-l sterg,de cateva ori pe zi.
babeee ce face bubu stiu ca ne urmaresti din umbracand vii inapoi sa stam la barfa pe ym?




carolada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Si eu cred ca am ceva virusi ,o sa-l chem pe nenea sa-l controleze .

Tori cum ti-au iesit sarmalioanele?LUI Gelu si distractie placutaCe praji ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Au iesit bune dar un pic cam sarate iara se urca barbati pe pereti mai ales Cristian cum e singur iti dai seamadar lasa ca-i trece miercuri vine prietena lui asa ca o sa iasa bine pentru ea.
Carolada o sa-ti fac draga placinta dar sa vi tu nu sa te astept si pe tine ca pe Anto de un an de zile ca o sa se termine untura pe care o am.
Maseaua asta nu ma mai lasa in pace acum a inceput sa ma manince maxilarul luni poate ma dic la dentist sa-mi faca un film dar mie tare frica.
Anto multumesc pentru urari o sa-i transmit acum a plecat cu Jan la un prieten de-a lui am si eu jumate de ora repaus,invitati vin mai tirziu eu am pregatit tot asa ca mai imi trag si eu sufletul.
Nelke cum merge masinuta noua esti tot la plimbare sa-i faci rodajul?vezi poate da-i o fuga si pina la mine eu te astept si poate o ei si pe Carolada sa-i dau placinta cu mere.
Alexandra asa te vreau mai stai locului ca o sa vezi tu dupa cum o sa fie atunci o sa plingi tu vremurile de acum.
Tanja pai poate o sa reusesti sa-mi trimiti prin email poze cu bebe daca inca nu ai pe pagina.
Chech e bine ca nu ne-ai uitat si ne mai dai un semn de viata mai spunene ce mai faci cum e la lucru.
Laura ce ai mai gatit nu ne spui si noua ceva retete.
Numai bine va doresc la toti si toate.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chesh spune:

la 9 seara incepe. pe orf1. eu una abia astept. deja imi pregatesc cina si un pahar de vin, ca-n seara asta imi va zbura gindul acasa. (mama! ce-am inghitit in sec cind am citit 'sarmale')
seara frumoasa!

Mergi la inceput