Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

super-lia, da, eu am atasat fotografii (dosarul INS)

aida, no ca patiram la fel (parul a la morticia), numai ca eu repetai si-a doua oara greseala, acuma sunt portocalie ca am incercat sa repar negrul. dar deja incepe sa-mi placa :))

Anamaria, succes la dieta, eu cred ca o incep pe-aia data de Simona cu doua zile lapte, doua fructe/vegetale timp de 10 zile, apoi 10 normal. daca pot. daca nu, va fac voua galerie :))

bine ai venit, Arlekyn

p.s. am citit zilele trecute pe undeva pe net ca Atkins da depresie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Da, cica da depresie din cauza la nu stiu ce substanta secretata in cantintati mari la dieta asta, serotonina parca-i zice la substanta. Plus respiratie urat mirositoare.
Reclama de cateva zile la televizor, dieta de slabit pe baza de lapte. www.2424milk.com . M-am uitat nitel pe site da' m-am plictisit si am renuntat, vi-l dau voua poate aveti chef mai tare ca mine de citit si-mi ziceti si mie ce-i pe acolo.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Ehei, daca am trecut la dieta, io va zic doar vreo doo si ma pierd. :-)
Ca n-am fost niciodata in stare sa calculez vreo calorie si s-o raportez la cantar, ce sa mai zic de respectat portii, alimente, ore de masa, aia nu, aia nu, aia n-ai voie, din aialalta doar o muscatura. Asa ca, fetele curajuasele si nepofticiuasele, toata stima!

Julie, mai e valabila intrebarea cu cuba (scuzati cucul)? Ca am un raspuns de la cineva care a trecut prin acelasi frecush politico-turistic c-o calatorie acum vreun an.

Asteptam poze cu bretoane negre si coame portocalii, de la cine se simte cu vopseaua pe caciula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super mami spune:

Mai e valabila, ca n-am ajuns la nici o concluzie. Unii zic da, altii ba....
Daca poti sa ma luminezi, multumesc.
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Buna fetelor si Mircea,

Doar voiam sa va salut si sa va urez cele bune, ca nu am mai facut-o de mai mult de 3 saptmani si nici n-am mai avut timp sa citesc ceea ce scrieti cam tot de atata timp.
Cam atunci am aterizat in US - Chicago si de-abia ieri am primit SSN-ul, ca fara ala stiti prea bine nu poti sa te angajezi, nu carnet de sofer, etc.
Asa ca tot timpul cat avem acces la calculator, eu si sotul cautam si aplicam pentru slujbe.
Mircea, voiam sa iti multumesc pentru adresele pe care mi le-ai trimis.
Va pup si sper sa ne gasim cat mai repede un job, macar unul din noi.
Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

AIDA, CONCHITA da ce credeti ca am facut eu saptamana trecuta am incercat sa ma fac blonda si a iesit portocaliu, dupa aia am bagat o decolorare sa ma fac platinata si a iesit blond galben cu radacinile naspa si in final am ajuns Elvis black...da mie imi place si-mi sta fain dupa parerea mea ca asta e culoarea mea naturala.

OANA mirosul gurii (ca si halena de diabet) este dat de corpii cetonici (unul din efectele dietelor pur proteice este cetonuria (corpii cetonici in urina), excesul de corpi cetonici).
Pai serotonina este f buna si este un anti-depresiv natural (este unul din hormonii placerii...te face sa te simti f bine si te calmeaza, face parte din grupul de hormoni numiti endorfine). Nu despre asta e vorba. Efecte secundare rele ale dietelor proteice excesive sunt: creste riscul de guta, kidney failure (ca sa previi asta trebuie sa bei ffff multa apa) etc. Asta asa stiu eu, daca nu e corect va rog sa ma corectati.

Eu in rest sunt f trista si nu stiu ce va fi cu noi pt ca socrul merge dupa viza abia pe 2 iunie si daca nu va primi, nu stiu ce o sa facem caci bursa mea e pe luna cat costa daycare (am sunat si la cele ieftine de la Starting Point si am aflat cu stupoare ca erau ieftine pt cei cu vouchers, cei care platesc din buzunarul personal trebuie sa plateasca mai mult!), iar salarul sotului merge tot pe cheltuieli si chirie, deci de de-ale gurii si pt restul nu ne mai ramane nimic!
aveti voi idee ce acte si de unde trebuie sa facem ca sa ne separam sau divortam in caz de nevoie? noi ne-am casatorit in Romania. Asta pt ca sa aplic la Head Start pt daycare vouchers, altfel nu ne calificam, avem cu 3000$ pe an in plus fata de limita de 100% de saracie . Deci nu renteaza sa fim casatoriti efectiv numai probleme ne face chestia asta, asa ca mai bine concubini.


va pupic,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Alexandra, prietena mea e romanca si e casatorita cu un cubanez, nascut in Cuba, iar acum locuiesc in Miami. De la ea am aflat ca exista curse directe Miami-Havana, cu companii mici si prea putin cunoscute, insa biletele trebuie luate cu mult timp inainte (poate luni), de la agentii speciale in Miami. Se mai poate merge prin Mexico, mai ales ca sa scapi de restrictiile la bagaje, perioadele foarte mari de asteptare in aeroporturi si controale peste controale; o experienta destul de umilitoare, la urma urmei.
Biletul dus-intors a fost cam 350, plus ce iti cer in aeroport in Miami ca taxe (75$/persoana) plus ce iti cer in aeroport in Havana pentru bagaje (alti 60-70$) so count on 500$ and make sure you have cash on you for all these "dynamic" fees.
Daca sotul nu a fost nascut in Cuba, este cetatean cubanez? Daca nici unul nu este cetatean cubanez, este ilegal pentru americani sa merga in vacanta acolo si pot fi probleme.
Indiferent daca unul este sau nu cetatean cubanez, trebuie vize pentru amandoi, care dureaza cel putin o luna-doua (hartiile trebuie trimise in Washington) - vizele se pot obtine cu ajutorul acestor agentii in Miami care vand si biletele de avion si care stiu ce fac, au networks inside, sa suni si sa ceri relatii la telefon is a waste of time, it seems. Mai pregateste vreo 150$ sau asa ceva pentru vize.

All in all nu e prea simplu. Pentru europeni, poate sa mearga mai usor.
In Miami exista o agentie care se ocupa cu destinatia Cuba, daca vrei detalii, spune-mi si-ti trimit.
Cam asta e, scuzati mesajul maxi, se poarta cam mini pe aici in ultima vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Allya stiam io ceva de serotonina da' nu stiam bine. Ai dreptate, era tocmai pe dos, creierul nu mai secreta serotonina. Ma' bad

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

quote:
Originally posted by Oana_B
Da, cica da depresie din cauza la nu stiu ce substanta secretata in cantintati mari la dieta asta, serotonina parca-i zice la substanta. Plus respiratie urat mirositoare.Reclama de cateva zile la televizor, dieta de slabit pe baza de lapte. www.2424milk.com . M-am uitat nitel pe site da' m-am plictisit si am renuntat, vi-l dau voua poate aveti chef mai tare ca mine de citit si-mi ziceti si mie ce-i pe acolo.Oana_B
Oana si eu tin o dieta cu lapte,salata si fructe....de la 217 pound-la 167 pound acum(din septembrie)anul trecut de cind am inceput-o.don't worry....be happy.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Simo, adica laptele chiar sa fie bun pentru dieta? Da si mie te rog regimul pliz, cand ai timp. Ma gandeam sa incerc si eu ceva.

Oana_B

Mergi la inceput