Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Am ,,semnat,, si noi.
Si noi avem am trecut printr-o experienta frumoasa ,ieri, cu olita.
Elena a facut la olita apoi s-a ridicat de pe ea, sprijinindu-se de fotoliu, Maria a fost pe faza, si a venit tiptil, si a bagat piciorul acolo minjindu-se toata. Era foarte incintata de ceea ce facuse. A fost o imagine super.
La noi la Constanta ieri a plouat, dar azi este foarte cald, 27 grade. Vrem sa mergem dupamiaza la plaja pentru prima data. Voi ati fost? Ce creme ati folosit?
Va pupam

Ionela, Maria & Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

quote:
Originally posted by ione


La noi la Constanta ieri a plouat, dar azi este foarte cald, 27 grade. Vrem sa mergem dupamiaza la plaja pentru prima data. Voi ati fost? Ce creme ati folosit?
Va pupam

Ionela, Maria & Elena


icraciun



Noi nu am fost inca la plaja, cu toate ca stam si noi in Cta. Vreau sa se mai incalzeasca si sa mai scap si eu de multitudinea de probleme pe care le am.
Eu am scris si ieri despre crema pe care am folosit-o anul trecut pentru copiii mei si aceeasi crema voi folosi si anul acesta, pentru ca am fost f. multumita.
Este vorba de crema SANOSAN, cu factor de protectie 25. O gasesti in farmacii. Este un pic mai scumpa, dar e foarte buna.
Insa, mai vezi ce au mai scris si fetele pe forum(ori la DISCUTII GENERALE, ori la PARINTII INTREABA, PARINTII RASPUND, nu stiu sigur, nu-mi mai amintesc)

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=19782" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 1

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=22446" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 2



Listuta gemenilor cu album de poze alaturat:

TRIPLETII NOSTRII:
Danadarla-Jonathan Alex,Ashley Constance,Matthew Jacob - 17.08.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">web


miruna2bebei- Razvan si Serban-08.01.2003. -web
(Miruna nu sint sigura de poze.Am gasit site-ul tau la profil si am dat peste pozele de mai sus!)

Tina75- Lukas si Alexander-20.01.2003 -
web1
POZE NOI:
web2 LUKAS
web3 ALEXANDER

monicamihaela- Irina si Vlad- 12.12.2003

Ioana77- Yann si Philip-28.01.2004 -web
POZE NOI DE LA BOTEZ!!!!

CameliaH - Maria si Ioana - 01.02.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">web


angi gemeni - Andrei Ioan si Andreea Maria - 08.02.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">web

Janin- Isabella si Nicole-10.03.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">web

Theodora - Alexandros si Yannis - 03.04.2002 -web1
web2


Tamara - Daria si Catalin - 15.04.2003. -web1
web2

ione- Maria-Diana si Elena-Stefania- 26.05.2003 -web web2

cristinacsa-Alexandra si Carina-22.07.2002. -web

simanoro - Stefania si Daniel - 05.08.2003 -web1
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2

odaiana - Mare si Sara -10.08.2003 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">web


mirupati -Horia si Martin-26.08.2003 -web1
web2

Oana(lucamatei)-Luca si Matei-05.09.1999

Podeanu(Daniela)-Denisa si Eduard-03.10.1995 -www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu" target="_blank">web1
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">web2

Cosmi-Diana-Maria si Amalia-Ioana-16.10.2002 -www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">web1
web2

2girlsmum(Patricia)-Miriam si Ruth-06.12.2003 - web POZE NOI!!!!

Mamicilor am refacut putin listuta,cum vi se pare?
O voi posta si la anuntul pt admin ca sa ne admire si el!
Va pup!






Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

quote:
Originally posted by Theodora
Mamicilor am refacut putin listuta,cum vi se pare?
O voi posta si la anuntul pt admin ca sa ne admire si el!
Va pup!






Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE:
web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii[/font=Comic Sans MS][/b]




Este foarte bine! Suntem multe!!!!!!!!! Si multi gemenuti !!!
Asa ca, trimite-i lista si admin-ului ca avem cu ce ne lauda!!!
Bravo, Theo!!!
Te pupam

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Azi fetele mele s-au tezit la 8.00, cind eu ma pregateam sa plec la servici, aseara au adormit la 22.00, dupa o plimbare de 3 ore afara, au fost super obosite. Noaptea se ami trezesc la 4 sau 5 sa mai bea laptic cite un biberon si apoi dorm. La voi cum este? Cum pot sa scap de ,,masa,, de noapte?
Si la micul dejun au mancat cite 2 cremvusti si cite un oulet fiert urmat de o cescuta de compot.
Ganduri bune.
Ionela si gemenutele Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Povestea nasterii gemenilor Tamarei e pe prima pagina a !
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=595
Felicitari mamico,nu ma satur privindu-va!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Hi Hi Hi! Asta da supriza! mercic frumos Theo ca mi-ai semnalat prezentza nostra pe prima pagina....ca eu din lipsa de timp nu treceam decat pe la Active :-)

Si sa va dau vesti si despre noi daca tot m-ati prins prin zona :-)

Suntem tare bine, multumim lui Dumnezeu. Daria si-a revenit cu constipatia relativ bine, n-am ajuns inca la control la Budimex, insa are scaun zilnik acum. E tare mofturoasa la mancare, ieri a facut primul pishu la olitza. Cata in schimb baga pe sub nas tot ce-i dai...sunt innebuniti dupa pufuletzi si in genera dupa tot ce e un picutz mai sarat. Am implinit un an si 2 luni, mergem amandoi de nu ne ajung drumurile. De vorbit balmajesc in limba lor foarte multe. daria spune "mi-mi-mi" si "mie" pentru "da-mi, "mama" "tata" "nana" (doamna care ma ajuta cu ei) Cata- "tata""mama""nenea", striga si chiuie toata ziua. E innebunit dupa masini, rotzi,tiruri si catzei. Avem o masina in curte pe care o calaresc toata ziua. Las portiera deschisa si se urca inauntru si coboara de zeci de ori zilnik. Claxoneaza, misca de volan si baraie precum motorul. Amandoi imediat ce ii dau jos din patutz aduc sandalutzele sai incaltz, aduc hainitze si pampers sa-i schimb si sa-i imbrac. Canta pe limba lor, danseaza imediat ce aud muzika, fac balet (adika se ridica pe varfuri ritmik la comanda "varf, calcai" ) mUritzi de ras daca ii vedetzi!

Cea mai tare chestie e ca i-am obisnuit sa bea lapte, ceai sau apa din biberon pe jos, culcati pe mocheta. Ce credezti ca mi-au facut alaltaieri? eram in curte si m-am dus dupa biberoane. Imediat cum m-au vazut, insetatzi cum erau, s-au intins pe jos pe pietre si asteptau sa le ofer de baut. Am ras de ma tineam de burta impreuna cu prietena mea. Imi spunea sa nu ma puna pacatu' sa le dau pe terasa de baut ca astia sunt in stare sa se tolanesca printre mese. Si ii cred in stare ! :-D

Sunt foarte atasatzi de tati pe care il vad destul de rar in timpul zilei dar se bucura enorm cand il vad si-l certa cand pleaca. La fel si de Nana, bona noastra care vine patru zile pe saptamana de la 9 la 17. O striga si o iubesc enorm.

Ea i-a invatat sa faca gimnastika...se intind pe spate si incep sa ridice piciorusele cand le zice " Un, doi, un doi, facetzi totzi la fel ca noi". I-a invatat poezia cu "un pitik asa de mik" sunt atenti si la faza "vai, vai, ce pacat ca pitiku' s-a inecat" isi iau capul in maini de-ti vine sa-i mananci"

Hai ca v-am scris un roman :-)

Se iubesc, nu stiu inca sa pupe, dar se mangaie, isi impart suzele....Cata e mult mai tolerant si ingaduitor, Daria mai parsiva, mai prefacuta....

Va mai scriu intrerup brusc am musafiri

Pupici pentru toata lumea deopotriva

Tamara si gemenii


http://community.webshots.com/user/tamarutza

http://community.webshots.com/user/tamarutza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Sper sa va placa.
http://community.webshots.com/user/ionela_si_fetele
Ionela , Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Azi am avut o mica victorie!
Ca in fiecare zi si azi ne-am jucat de-a olita!!!
De cite ori fac in olita,pina acum numai pipi,mergem la toaleta,aruncam pipi in buda si tragem apa...jocul asta le-a placut tare mult...
Fara sa exagerez,timp de aproape doua ore am facut acest drum de cel putin 20 de ori! Stateau pe olita si eu le dadeam sa bea apa,au baut aproape 1L,ca sa aibe ce sa scoata la olita,faceau putin pipi se sculau si alergam la toaleta sa golim.Trebuia sa fi-ti intr-un colt sa ne vedeti pe toti 3 mergind in rand spre toaleta...
Si nu numai faceau in olita,mai mult Yannis de citeva ori a simtit ca-i vine sa faca si a alergat la olita,nu a mai facut unde s-a nimerit...si Alexandros a reusit o data!
Am obosit putin cu acest maraton,dar rezultatul conteaza!
Si ce e mai frumos acum urmeaza!!!
La ora 14.00 le-am pus scutece curate si i-am pus la culcare.La ora 18.00 cind s-au trezitsi i-am pus din nou la olita,am avut o surpriza foarte placuta:Timp de 4 ore Yannis nu facuse nici o picatura de pipi in scutec in timpul somnului!!! Cum l-am pus la olita,s-a usurat si am reluat drumul...I-am pus acelas scutec si ne-am dus in parc!
Ne-am intors la ora 20.15 si iar la olita...Yannis avea din nou scutecul uscat,NICI O PICATURA DE PIPI!!!
Din nou cum l-am pus la olita,a facut!
Credeti ca maine dimineata voi gasi din nou scutecul curat!!!
Offf,sint fericita!!!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2girlsmum spune:

Ura pentru victorie! Abia astept sa pun si eu in practica joculetul cu dusul olitii...mai avem pana atunci un pic..
Sa nu fii dezamagita daca dimineata vei gasi scutecul ud..Controlul vezicii pe timp de noapte se dobandeste un pic mai greu.
Felicitari! nu mai este mult si o sa le poti pune un scaunel langa buda.
Tu ce mai faci Theodora? tot asa cald in Atena?

Pupici la toate mamicile!

Patricia, Miriam si Ruth (6.12.03)

http://community.webshots.com/user/2girlsmum

Mergi la inceput