Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

Buna fetelor,
Ai mei nu trebuie sa faca nici un vaccin dupa un an, urmatorul il primesc la scoala. Poate e altfel aici decat in RO?!
Noi suntem bine in general, transpiram de 3 saptamani la 35 de grade in umbra... Ies cu ei dimineata sau seara la plimbare, des la padure, ca e mai racoare. Nu le dau mancare grea, multe fructe, legume, iaurturi, putina carne. Si beau apa plata pe rupte.
In rest nu mai am nimic nou, mai revin in curand!
Un weekend placut, Tina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

De citeva zile, Elena cind doarme transpira foarte mult.
Patiti si voi la fel?
Se da ceva ?


Un weekend super.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Andrei transpira si el , de multe ori, cand doarme. Se intampla si cand era mic. Am vb cu pediatru si mi-a zis ca nu-i nici o problema: mi-a zis ca poate cineva din familie transpira mai mult sau poate fi, pur si simplu, din cauza lichidelor pe care le bea; pentru ca transpiratia asta abundenta este doar vara!

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Am primit,a cum cateva minute, un SMS de la Theodora.
Imi scria ca au fost azi la mare(cu piticii, normal), ca a fost bine, ca inca nu are internet si ca va mai dura cateva zile pana cand va fi iar, cu noi.
Voi ce mai faceti mamici? Ce va fac gemenutii/gemenutele???
Va pupam, cu drag.

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Am lasat fetele iar la mama la tara o saptamana, se simt in largul lor acasa.
Cred ca, Theodora si ingerasii, se distreaza de minune.
Angi ce mai fac minunile tale?

Va pupam si va dorim o saptamana buna cu experiente noi.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

Buna dragi mamici,
Ce mai faceti? Cum mai e viata voastra? Eu nu mai am prea mult timp de internet, cu cat cresc copii mai mult...In plus Lukas mi-a facut iar febra de 40 din senin fara alte simptome iar dupa doua zile a trecut la fel de repede. Doctorul mi-a cerut proba de la urina, sa nu aiba ceva intern(vezicula sau rinichi), speram sa nu fie nimic serios.
In rest baietii inceapa sa spune unele cuvinte mai clar si inteleg foarte mult (cand vor, bineinteles..)
Diseara ne uitam la festivitatile din Atena, precis va fi frumos, o sa deschidem o sticla de vin rosu si bem in cinstea sportului!
Theodora, pe unde esti? Ai fugit si tu din capitala? La noi la tv au aratat ce pline sunt fairs, ca se goleste Atena de groaza turistilor...
Numai bine si un weekend placut impreuna cu familia!
Cristina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Au inceput fetele mele sa aiba program de somn diferit.
Este ceva trecator?
Voua vi s-a intimplat?

Ginduri bune.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

buna dimineata,
sper ca ati avut un weekend fain!
lukas nu are nimic la rinichi, proba de urina a fost ok. se pare ca face repede febra....

@Ionela: Da, Alexander doarme mai putin decat Lukas, nu ii trebuie atata somn, dar in momentul de fata nu avem camera de copii, asa ca il las in pat pana se trezeste si Lukas. Pe 1 decembrie cand ne mutam la casa noua, avem 2 camere de copii si vrem sa ii separam, asa poate fiecare dormi cat are nevoie! Sunt gemeni, dar totusi foarte diferiti ai nostri...

Salutari si numai bine, Cristina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Si eu ma gindesc sa le culc separat.
Apropo dorm singuri?
Eu inca dorm cu ele si nu ma pot odihni cu ele, am somnul foarte usor, si la fiecare miscare, ma trezesc.

Numai bine.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

Buna seara fetelor,
uite ca am doua minute sa scriu cateva cuvinte, tb sa fac un dus, ies in oras cu niste prietene la o tacleala...
@Ionela: Da, dorm singuri, au incercat mai demult (cand aveau trei luni) sa adoarma cu noi, dar in doua saptamani i-am dezobisnuit, nu am mai deschis usa cand au tipat...Au fost doua saptamani grele pentru noi, dar de atunci avem liniste, stiu ca nu mai venim daca ne-am facut rugaciunea de seara. In camera dorm singuri, noi dormim de la bun inceput separat, barbatu-miu nu ar putea altfel deloc dormi.

Numai bine tuturor, Cristina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput