Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Multumesc pentru sfaturi Angi

Cred ca avem copiii de aceeasi virsta, fetele mele au 1.2 ani.

Va dorim un weekend placut si linistitor.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Ionela, copiii mei sunt mai maricei decat fetele tale...
Pe 8 august , implinesc 2 ani si jumatate.
Probabil, din cauza ca nu vorbesc ai crezut ca sunt mai micuti. Mi-am facut multe probleme in privinta asta. Dar m-am linistit, pentru ca, pe langa faptul ca dr. pediatru mi-a zis de multa vreme ca fiind 2 e posibil sa vorbeasca mai greu, mai traziu, am vazut in parc copiii si de 3 ani sau peste 3 ani care nu vorbeau deloc.
Este drept, imi pare tare rau ca ai mei nu vorbesc, ca vad copii de 1 an si cateva luni carora nu le mai tace gura, dar ma consolez ca vor vorbi si ai mei , la un moment dat. Important e ca inteleg tot.
Ce sa fac? Ma incurajez singura!!!

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Dragele mele mamici si viitoare mamica,Oana,
Uite ca am gasit din nou putin timp si am venit pe la voi!!!
Felicitari Oana pt bebeii si o sarcina usoara si eu am avut rh- si sotul pozitiv,acum nu am citit totul,dar eu nu am avut nici o problema si la nastere mi-au facut o injectie pt asta,copii au pozitiv!!!

ANGI LA MULTI ANI SI DE LA NOI!!!
Am pus eu pozele Tinei in album pe prima pagina!!!
Noi sintem foarte bine,in fiecare zi avem progrese mari cu olita,ieri nu au purtat scutec deloc afara si toata noaptea Yannis nu a facut pipi deloc si o data m-a strigat ca vrea pipi la ora 23,00...
Sint foarte vorbreti,am inceput si limba romana,Alexandros e mai usor decit Yannis care cu greu repete cuvinte romanesti...dar intelege!!!
Ne-au acceptat si la gradinita din octombrie si incep sa caut si eu ceva de lucru incet incet!!!
Mi-e tare dor de voi,luni vine nenea de la telefoane si o sa am linie noua,asa ca in citeva zile sper sa vorbim ZILNIC!!!
Va pup si nu va suparati ca nu pot citi totul acum si sa va pot raspunde la toate!!!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii
Sunati-ma:003 6978693887

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,

Ange nu-ti face probleme, cind or sa inceapa sa turuie, o sa-te inebuneasca. Am vazut in parc niste ,,situatii,, de genul asta, vorbeau amandoi odata, pina cind parintii si-au astupat urechile, nu mai puteau.

Theodora imi pare bine ca te ,,citesc,,

Oricum, cum suporta copiii vostri caldura?

Fetele mele ieri au intrat in priza de atata caldura.
Nu prea au dormit, s-au fitiit de colo colo, se vede ca stau la bloc, cind erau la mama la tara toata curtea era a lor.


Va pupam dulce
Ionela, Maria & Elena





Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

quote:
Originally posted by ione
Oricum, cum suporta copiii vostri caldura?

Fetele mele ieri au intrat in priza de atata caldura.
Nu prea au dormit, s-au fitiit de colo colo, se vede ca stau la bloc, cind erau la mama la tara toata curtea era a lor.





Ionela, eu stau la curte, dar tot cald este. Le apar bubite de caldura, dar ii dau cu mixtura mentolata.
Acum, totusi, au mai crescut, s-au mai obisnuit cu cladurile. Greu tare a fost cand aveau cateva luni si anul trecut. Iar acum, vara asta, nici nu au fost caldurile innebunitoare din anii trecuti. Sa vedem cum va fi luna august, pt. ca au anuntat canicula, la mare...

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Ieri am fost cu fetele in parc de la 17.00 - 20.30.
Am ajuns acasa cu ele adormite. S-au jucat cu copiii, le luau galatusele, jucariile cu totusi ca aveau si ele.Cum procedati cind se cearta pe jucarii?

Caldura la noi este mai mare, stam si la etj. IV.
Le scot afara doar dupamiaza cind vin de la servici. Cred ca si asta isi pune amprenta pe agitatia lor.

Numai bine.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Mamici ce vaccinuri le-ati facut copiilor dupa un an?

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

quote:
Originally posted by ione

Mamici ce vaccinuri le-ati facut copiilor dupa un an?

Ionela, Maria & Elena

icraciun



Eu le-am facut la 1 an si 1 luna, PRIORIX(se mai numeste si TRIMOVAX).
Pana acum nu le-am mai facut nimic. Ar trebui sa le fac VALIRIX(pt. varicela, parca), dar e un vaccin mai scump si, deocamdata, nu pot. Dar pana incepe toamna, sigur il voi face.

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Dr. Pediatru ne-a spus ca putem sa facem vaccinul Varilix la 1.3 ani adica pe 26 august. Ne-am interesat costa 1.000.000 lei vaccinulla Iowemed.
Crezi ca se gaseste si mai ieftin?

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Asa stiam si eu: ca ar costa un milion. Dar, pediatra, mi-a zis ca in farmacii s-a mai ieftinit si ca este in jur de 800.000. Ma voi interesa si-ti voi spune.
Eu, deocamdata, am foarte multe pe cap si nu reusesc sa ma organizez. Cand voi avea si bani, fara sa fie vreo problema, fix in ziua aia iau vaccinul si il si fac.

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput