Raspuns la "va rog luati masuri"

Raspuns la "va rog luati masuri" | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

TinaTache a scris:

am ajuns sa sar deliberat anumite subiecte, interesante de altfel, dar care contin exprimari de genul acesta:

" "ingust la minte" pastreaza pentru cei din din familia ta sau rude."

" idei genul medalii la olimpiade si alte timpenii de adormit copii"

"...ma scutesti cu datele de nastere ale unora si altora?"

nu cred ca e cazul sa continui, am ales doar cateva dintre mesajele unui membru, nu l-am urmarit doar pe el, asa s-a intamplat. Insa deja stiti cine incepe sa sara calul pe aici.
Haideti sa ramanem la un nivel mai civilizat decat multe alte forumuri.

PS: astea sunt doar partea "soft"!

Cristina


Admin:

Ca sa vin in sprijinul vostru al comunitatii m-am apucat sa implementez urmatoarele:

1. Un sistem mai eficient de blocare si mai usor de administrat. Status: developmentul este gata si va fi instalat in weekend.
Observatie: Acest sistem nu este waterproof. Un astfel de sistem este imposibil de realizat cu tehnologia actuala.

2. Optiunea de a ignora un anumit user! Fiecare va putea selecta utilizatorii a caror mesaje nu mai doresc sa le vada!
Observatie: Aceasta insa nu se va extinde la mesajele care raspund la utilizatorul respectiv. De asemenea exista riscul sa se piarda din logica unui mesaj.
Status: Developmentul este aproape gata si sper sa pot introduce aceasta optiune in maxim o saptamana. Din pacate nu este suficient testata.

3. Grupul "Cartonasul Galben". Acest grup va contine mebrii a caror mesaje vor trebui aprobate inainte de a apare pe forum. Cine sare calul va fi sanctionat si mutat in acest grup.
Observatie: aceasta optiune da de munca extra moderatorilor.

Status: am inceput dezvoltarea si probabil ca o sa fie gata in doua, trei saptamani

4. Grupul "Cartonasul Rosu". Un grup al caror mesaje vor fi constant sterse, in mod automat. Moderatorii nu vor avea decat sarcina sa puna utilizatorul in acel grup, toate mesajele (inclusiv cele vechi) vor fi sterse automat.

Status: inca nu am facut nimic in aceasta directie. Efortul de implementare insa nu este foarte mare avand in vedere ca pot sa reutilizez componente existente.
Cu toate eforturile noastre, "neplacerile" nu pot si evitate. Ramane la latitudinea voastra sa ignorati, sa filtrati informatia, si mai ales, sa aveti intelegere si rabdare.

Numai bine,
Florin