Mamici din Arad...? (7)

Mamici din Arad...? (7) | Autor: Claudelu

Link direct la acest mesaj

si sa strigam prezent

-alina 33 (Alina - capricorn) - 34 ani, casatorita cu Dacian (fecioara), mamica lui Dragos(taur - 29.04.2004 )
-anto (Antonela - scorpion) - 38 ani, casatorita cu Radu (varsator), mama Denisei (berbec-26.03.1992), 12 ani
-alina morostes (Alina - sagetator) - 30 de ani, casatorita cu Calin (leu), mama lui Dragos (berbec-11.04.2002) , 2 ani
-cristinacsa (Cristina - scoprpion)- 31 ani, casatorita cu Mihai (pesti) , mama gemenelor (leu): Carina si Alexandra , 1 an si 8 luni
-claudelu (Claudia - rac-16.07.1979) - 24 ani, casatorita cu Claudiu (pesti-12.03.1975), mama lui Raul-Andrei(berbec-01.04.2004)
-maggda (Magda- berbec) - 33 ani, casatorita cu Danut (rac), mama Biancai-29.09.1998 (balanta) , 5 ani
- lindaG (Linda- capricorn-27.12.1979)- 24 ani, casatorita cu Mark(rac-05.07.1971)
- claudiak (Claudia - fecioara)- 31 ani, casatorita cu Roland(balanta- 33 ani), mama Vanessei (rac-21.07.2002), 1 an si 9 luni
-pufymic (Ioana - peste - 05.03.1979)- 25 ani, casatorita cu Ovidiu (peste - 02.03.1978-26 ani), viitoare mamica prin sept.-oct.
-arad_linda (Linda - peste) - 30 ani, casatorita cu Gheorghi, viitoare mamica prin octombrie
-dialu (Diana - fecioara) - 31 ani, casatorita cu Cosmin (rac), mamica lui Patric Maximilian - 10.02.2003(varsator)

si uite asa nostru se mareste




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau bine ai revenit! M-am gandit eu ca e calculatorul de vina.Ai primit mesajul de la mine pe mobil?
Ai vazut ce ne-am inmultit? Se pare ca va mai veni cineva,arad_linda o cheama(nikul),poate ai citi ce am scris.
Ce mai face Raul? Ai fost la dispozitia lui tot timpul daca nu ai avut internet.Stiu ce inseamna sa nu ai internet cateva zile!
Eu azi am inceput cu zugravitul in bucatarie,chiar daca sunt cam obosita mai stau un pic pe-aici ca maine sunt dupa-masa la lucru.
Pupici!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetelor,
Clau ce ma bucur ca esti OK,ca ne-am tot gindit ce s-a intimplat cu tine de n-ai mai intrat in forum.Oricum ma bucur ca s-a rezolvat problema cu computerul!Si eu imi urasc computerul,ca trebuie de macar 2 ori sa intru in internet ca sa functioneze.Cred ca modemul ii de vina.Mai povesteste-ne ceva de Raul!

AlinaM ce mai face Dragos?Nu ne-ai mai povestit nimic de el in ultima vreme!

ANTO insanatosire grabnica iti dorim si sa vii repede acasa ca iti ducem dorul.

M-as bucura daca ar reusi si Cristina sa intre in net atita timp cit ii in Romania.

Arad_linda vad ca inca nu a intrat pe la noi dar totusi inca o asteptam cu drag, nu-i asa?

Ioana ce mai faci?Ce face burticuta?

Va pup pe toate ma duc sa ma mai uit la TV sa vad ce mai vine pe acolo.Sa mai intrati si miine.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alinus pai noi parca ne-am vorbit sa nastem amandoua intr-o zi de joi...mai e putin si iti vei tine si tu in brate dodoloata! E atat de minunat sentimentul de mama ca nu poti sa-l descri...Eu as putea sta toata ziua numai langa patutul lui Raul...

Eu zilele astea am avut foarte multi musafiri, mi-au venit neamurile de la tara si va dati seama ca pentru mine si Raul a fost foarte obositor...azi am cazut amandoi ca eroii...am dormit aproape toata ziua amandoi...

Sa te pregatesti ca e foarte obositor si enervant pe deasupra cu atatia vizitatori, dar ce sa facem ca toata lumea e curioasa ssa vada minunile noastre si nu poti sa-i refuzi...

Eu chiar am crezut ieri la un moment dat ca ma iau toti draci daca mai stau mult pe capul nostru...si cand ma gandesc ca altadata imi palcea sa fie casa plina de musafiri......dar acum chiar am obosit...

Sa ne dai de veste ca daca nu te superi si nu te obosim vom veni la tine la spital sa te vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina M. cand ma gandesc ca si noi vrem la vara sa zugravim ma trec toti fiorii...eu probabil ma voi duce la socri cu Raul.......

Am vazut ca ne inmultim vertiginos, dar e foarte bine, chiar ma bucur..

Nu am primit nici un mesaj de al tine, chiar ma gandeam eu sa te sun dar cu nebunia care a fost la mine am tot amanat si pana la urma nu am mai ajuns nici sa pun mana pe telefon...

Ce rau imi pare pentru Anto, sper sa se insanatoseasca repede!!!

Raul e mare acum, cand il schimb isi ridica funduletul, se inpimge cu calcaiele...e o mare figurina...mi-e atat de drag de el ca as putea sa stau toata ziua cu el in brate, dar nu vreau sa-l obisnuiesc asa ca mai tarziu ....

Saptaman viitoare sau peste 2 saptamani facem botezul...abia astept sa-l botezam!!

Maine ma duc la control la ginecolog...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Am primit un mail de la arad_linda si m-a rugat sa o trec si pe ea pe listuta noastra...mai multe nu stiu sa va spun...

Sa o asteptam pe ea sa ne povesteasca de despre ea!!!


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!
Ce mai faceti?Ce va fac puiutii?
Ce stiti de Alina 33? E chiar musai cezariana la ea, sau asta a fost alegerea ei?
Noi suntem bine, de dimineata am inceput sa-l "pandesc" pe bb
Ovi se distreaza cand ma vede toata ziua cu mana pe burtica!
Ieri m-a durut ingrozitor capul...asa-i daca e prea mica tensiunea...dar las' ca trece. Bine ca nu ma doare iarasi burtica...inca!
Cum e timpul acolo?Mi-e asa de dor de Arad....mai ales ca si frate-meu e acolo...si tati...:(
Aici, in Cluj, ploua si e urat....te-apuca somnul!
Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 6 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.M-am trezit si eu mai dimineata azi ca sa calc si imediat ma pregatesc sa merg la lucru(la 12).Dragos nu s-a trezit inca.Ma bucur ca a dormit pana acum si am putut sa calc linistita,cu el nu pot ca trage masa de calcat pe el cand nici nu ma gandesc.
Chiar acum l-am auzit ca ma striga,ma duc sa-l iau din patut.
Tot era ud pe pijama,asa de plin a fost pampersul ca a curs pe langa.Acuma e pe olita,dar nu prea vrea.Imi cere lapte,apa,"upa cu tatatei"(supa cu taitei),numai sa nu stea pe olita.

Linda,tu pe cand bb?

Ioana cum ii vei pune nume la bb? Vremea la Arad e tare instabila.Acum e soare,nu e foarte cald si parca vrea sa se innoreze.

Clau mai trebuie sa-ti vina multi musafiri care nu l-au vazut pe Raul?(era sa scriu Dragos!)Te cred si eu ca-i obositor.La mine cand veneau care nu erau din Arad trebuia sa le dau si mancare,nu era o problema ca nu aveam ce,dar trebuia s-o fac eu si nu prea eram in
stare atunci.

Ma duc sa-i dau de mancare la Dragos si apoi ma pregatesc de lucru,mai intru diseara.
Va pup si va doresc o zi buna.



alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alina draga, deocamdata asteptam sa vedem ce vafi....oricum, ne-am gandit la un nume de fetita(desi eu de la inceputul sarcinii tot am presimtirea ca e baietel), Raluca-Alesia, iar daca e baietel va fi Alesio si al doilea nume inca nu l-am gasit.
Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 6 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Mai fetelor dar scrieti ca la maraton, am avut ce citi.
Saraca Anto mi-a spus ca are ceva la gat dar ca dr a spus sa nu ia antibiotic ca nu e mare branza si cand colo uite saraca.Sa o ajute D-zeu sa se faca bine cat mai repede.
Alina33 esti f aproape de sosire.
Claudia sa sti ca DC-ul e ca un drog, nu stiu cum ma obisnuiesc fara calculator la ai mei...
AlinaM spor la zugraveala!Ce fain e dupa cand totul e curat si la voi si nou!
Acum va las , merg sa mai impachetez cate ceva ca dupa-masa am program de mers cu Bianca prin oras, noi sexul feminin
pupici la toata lumea
Magda si Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mai dar ce rau imi pare pentru Anto!!!Sa o ajute D-zeu sa se insanatoseasca rapid!!!

Ioana si eu imi doream parca totusi fetita dar cand am mers la eco si ne-a spus ca vom avea baietel si m-am uitat la Claudiu(care isi dorea din tot sufletul baiat), nu m-a mai interesat ca e fata sau baiat...Si asa cum spui si tu eu nu aveam in cap decat nume de fetita, noi dupa cum stiu fetele ne-am hotarat sa-i punem numele Raul Andrei pe scarile maternitatii...le-am inebunit si pe fete ca acum era Dominick, apoi Lucas, ca la un moment dat nu mai stiam nici noi cum ii vom spune...

Magda abia astept sa ies si eu cu Raul pe Bulevard la plimbare, sa mergem la "agatat"...

Alina M. iti dai seama ca si noi le-am dat de mancare, si cum spui tu nu ca nu am avea ce sa le dam dar te obosesc chestiile astea la culme, si eu am avut ajutorul lu' mama ca altfel

Alina33 mai ai doar 2 zile si gata!!!Ma tot gandesc la tine, sa fi tare!!Daca ma lasa Raul voi incerca sa trag o fuga la tine la spital sa te vad, iar daca nu pot veni sa nu te superi pe mine ...am sa ma rog sa-ti fie la fel sau daca nu chiar mai usor decar mi-a fost mie

Mergi la inceput