cat te ingrasi in prima luna?:))

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu m-am ingrasat 3 kg in primul trimestru. Nu chiar in prima luna, insa dupa 12 saptamani nu ma mai incapea nimic pentru ca burtica era extrem de tuguiata. Si nu a fost baietel, sic!

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

In prima luna? mai deloc. Hai poate un kilogram - doua, dar asta pt. ca mananci mai mult (deh...acuma avem scuze ca sa mancat la orice ora si tot ce ne place :))) sau poate retii apa in organism.
Vivia...8 litri pe zi???? Adica un bidon d-ala mare de 5 litri ..si si ..aproape inca unul? Daca intradevar faci asta....veziu ca nu e bine totusi sa bei atata apa!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivian spune:

NU STIU NICI EU DE CE BEAU ATATA APA.
BEAU NUMAI MINERALA SI SUNT MEREU CU STICLA DE APA IN MANA ,IAU MEREU CA MI TARE SENZATIA DE VOMA.
CAND VIN DIMINEATZA LA MUNCA-ACUM AM RAU DE MASINA SI CA SA NU VARS BEAU 1 STICLA DE APA ,CAND PLEC DE LA MUNCA MAI BEAU O STICLA DE APA...FACEM 25 DE KM DUS, 25 INTORS.
LA MUNCA CAT STAU BEAU NON STOP SI FAC PIPI DIN 30 IN 30 MINUTE.
PANA ACUM NU BEAM APA DELOC.FUMAM, BEAM CAFEAUA SI ATAT.
DAR ACUM NU POT BEA NICI UN SUC SI...BEAU MEREU APA CU GAZ, CULMEA E CA NU MA UMFLA.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Eu nu m-am ingrasat deloc pana acum (22 sapt.),poate 1 kg in ultima perioada,ceea ce inseamna ca per ansamblu am slabit, pentru ca numai bebe are 600-700gr, plus uterul, plus placenta, plus sanii.
Nu am avut nici greturi si nici pofte,asa ca e normal sa am mentin la aceeasi greutate (din spate nici nu zici ca sunt gravida).
Dar cum fiecare sarcina este unica,fii confortabila asa cum esti si incearca sa te mentii cat mai mult in limitele normale.
Sarcina usoara si bebe sanatos.
Monique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Pana in sapatamana 24 am pus doar 4-5kg insa pana la sfarsitu sarcini am mai pus 20kg

Sarcina usoara si un bebe sanatos!

Anita si Rachella -17.o1.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

In primele 3 luni am pus vreo 2kg pe mine...dar sper sfarsit aveam +17kg din care am dat jos aprox 7kg dupa nastere. Acum ma lupt cu kg
Sarcina usoara si un bebe sanatos

Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput