Mamici Iulie-August 2004(57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai noua de ce nu ne dadusi?!...:)))
Si daca nu te doare nimic, eu zic sa-ti fie de bine!...:)

Monica 26+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Monica, ce faci? Te-ai obisnuit cu patul?
Roxana xand incepi santierul? Ce schimbari faceti?

Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

M-am obisnuit!...Foarte bun! Pacat ca au inceput sa am doara toate alea acum cand am asa un pat bengos...:)

Monica 26+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Bai,ma faceti geloasa cu atatea prajituri, pe mine nu ma mai atrag deloc, chiar daca "before" eram cea mai mare termita de dulciuri.Am in congelator o inghetata asa buna (iaurt cu visine de la Manhattan) de vreo cateva zile si nu am reusit sa o termin...ce pacat...Maimutzul meu tine la silueta,trebuia sa-l fac fata,nu?
Monique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Neata, gagici!
Sunt si eu la apel. Iar vorbiti de prajituri de dimineata?
Vreau si eu!

Roxana sapt. 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monique mama asa eram si eu....si sincera sa fiu sunt inca. "inainte" eram cea mai mare devoratoare de ciocolata....acum totul mi se pare prea dulce, al meu ghindu' e setat pe carne si derivatele ei.
Monica, trimitem mama pe mail, cum sa nu?
deci....santierul SPER sa il incep pe 10-15 mai. ca asta cica pleaca pe 1. daca nu o face pina pe 15 chiar ca am de gind sa fac ceva valuri....ca nu mai poci, ma streseaza ideea de santier neterminat la maxim!!!
avem de facut asa: darimat un perete, schimbat caloriferul (pozitia lui), izolat mai bine fostul balcon, raschetat parchet, schimbat gresie in hol si bucatarie, lustruit si lacuit usi, varuit. cam asta...tot. si termen pentru asta....6 saptamini. ce ziceti, e putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Este super bine, tizo. Noi avem de facut 4 camere, instalatii sanitare, electrice, centrala, gresie, faianta, parchet, camere marite cu balcoanele, usi, termopane, mobila etc (adica totul de la 0) in acelasi interval...

Noi speram sa incepem pe 1 mai, dar mai vedem noi cum negociem cu tanti aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Credeam ca sunt singura disperata ca incepem santierul. Noi avem de gand sa ne schimbam apartamentul, desi e tare frumusel cel in care stam, dar ne trebuie mai mult spatiu pentru COPIIIIIII pe care-i vrea jumatatea mea. Dar, pana ne orientam (deja ma streseaza agentii cu propunerile fanteziste), trebuie sa ne apucam de treaba: izolat perete dormitor, schimbat calorifer cu unul mai mare, schimbat usi interioare ca sunt cam subrede, parchet in sufragerie. Dar nu stiu cand ne apucam, acum e frig afara, la sfarsitul lui mai intram in sesiune si nu vreau sa-mi inchipui ca voi fi in luna a-7 a, cu 5 examene si 4 proiecte pe cap (si eu si sosul, ca suntem colegi) si ca mai stam si in santier. Eu fug cred la mama!!!!

Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, se poate face daca sunt muncitorii priceputi!
"Supcese macsime" pe santiere!

Monica 26+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Roxanele, sa stiti ca nu e asa de grav. 6 saptamani e super OK

Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

Mergi la inceput