Situatii caraghioase !

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by Anderra

Vaaaaaiiii, gandacelu'..tu o subestimezi tare pe prietena mea.. ca sa exemplific mai bag niste "nelamuriri" de ale ei.. Are Stefan Banica,varianta junior, o melodie "Am sa o astept mereu"(or smth like that..)..iar in refren glasuieste baiatu: "Oricat mi'ar fi de greu am s'o astept mereu/Mergand cu anii bratz la bratz"..Nimic dubios pana acum,nu? ei bine, wrong!! Vine pretena si contrariata peste masura imi spune : "Fata,pe bune daca pricep ceva..Am inteles din melodie ca merge cu Ani,bine-bine dar de ce trebuia sa specifice si numele de familie???Ce nume e ala Ani Bratz??si dupa ce ca o cheama bratz de familie mai merge si cu ea la bratz.."...ce sa va spun..am ras cu lacrimi si mi'a luat vreun sfert de ora sa ii explic care e faza cu trecerea anilor..si ca de fapt nu e nici o Ani Bratz in cantec...
Pupici..

Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"



Era pe pro tv acum citva timp un serial de comedie, cu dadaca Franny- nu mai stiu cum se scrie- si tipa asta avea o prietena blonda, pe nume Val, si care seamana uimitor de bine cu prietena ta,ca tot bombe din astea trintea...

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobo spune:

Zilele trecute era mare sedinta de asocietie de locatari chiar in fata scarii noastre. Noi mutati in bloc doar de o saptamana. Eu in marea mea harnicie stergem geamurile cu o carpa si nu stiu cum se agata carpa in coltul geamului si cade elegant in multime. Eu scot politicoasa capul pe geam si imi cer scuze. Intre timp o vad pe matusa mea venind spre noi. O rog sa aduca si carpa de jos( bine ca nu era vre-un chilotel). Matusa intreaba de jos (eu la geam) ce trebuie sa formeze la interfon si pana sa raspund eu, toata gloata de jos ii spune intr-un glas: Pisprezeceeeeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Super SOBO...parca te si vad :)):)):))

Si aia cu Banica, e mortala :))....sa ne ma tii la curent ce a facut Val


Albinutzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Anderra

Vaaaaaiiii, gandacelu'..tu o subestimezi tare pe prietena mea.. ca sa exemplific mai bag niste "nelamuriri" de ale ei.. Are Stefan Banica,varianta junior, o melodie "Am sa o astept mereu"(or smth like that..)..iar in refren glasuieste baiatu: "Oricat mi'ar fi de greu am s'o astept mereu/Mergand cu anii bratz la bratz"..Nimic dubios pana acum,nu? ei bine, wrong!! Vine pretena si contrariata peste masura imi spune : "Fata,pe bune daca pricep ceva..Am inteles din melodie ca merge cu Ani,bine-bine dar de ce trebuia sa specifice si numele de familie???Ce nume e ala Ani Bratz??si dupa ce ca o cheama bratz de familie mai merge si cu ea la bratz.."...ce sa va spun..am ras cu lacrimi si mi'a luat vreun sfert de ora sa ii explic care e faza cu trecerea anilor..si ca de fapt nu e nici o Ani Bratz in cantec...
Pupici..

Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"



draga, du-o mama la "copiii spun lucruri traznite", ca e fenomen!

http://img41.photobucket.com/albums/v127/ancamonique/ileana%2029%20iunie%2004/?action=view¤t=ileana_29_iunie_2004_002.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:



quote:
Originally posted by Irimell

Sa va povestesc una din multele patanii caraghioase pe care le intilnesc la tot pasul...

Acum 2 ani plecam in concediu in Japonia cu zbor Bucuresti-Amsterdam-Osaka...Super fericita si incintata de luna de vacanta ce va urma, mi-am facut bagajele cu grija, m-am imbracat intr-un costum - sacou si pantaloni (care erau intr-adevar cam strimti) cu care ma simteam comod si am plecat ...In aeroport la Amsterdam aveam citeva ore libere asa ca m-am dus sa ma asez pe niste fotolii foarte comode, dar in loc sa ma asez ca o doamna, din lateral, m-am cracanat si m-am trintit de sus pe fotoliu....Va inchipuiti ce a urmat....
Turul pantalonilor s-a crapat....Cusatura dintre picioare si pina la curea in spate s-a destramat....Am inghitit in sec si am zis ca nu am ce face, o sa zbor 12 ore cu pantalonii rupti in fund....noroc ca sacoul era mai lung si nu se vedea nimic....Zic eu..

Ajung in aeroport la Osaka, trec de immigration, si ma duc sa astept bagajele....lume multa si marunta....si atunci il vad pe un vames care alerga prin aeroport cu un catel flocos si frumos foc....era galbior si cu un nas roz si ochi negri...o dulceata de catel. Pentru c amie imi plac mult de tot animalele, l-am chemat la mine si m-am jucat cu el...l-am mingaiat, l-am smotocit....ne-am imprietenit, ce sa mai zic...Ma miram de ce nimeni nu il baga in seama si de ce vamesul se uita ciudat la mine...

Imi iau bagajele si dau sa trec...Imi arata vamesul un catalog plin cu arme care mai de care mai periculoase si ma intreaba daca am asa ceva in bagaj, sau daca ma droguri...Ma pufnea risul dar i-am zis ca nu...M-a poftit politicos intr-o camera laturata si m-au luat la puricat....Mi-au desfacut bagajele bucatica cu bucatica de nu mai incapeau la loc apoi ...M-a pipait si controlat o vamesa pina la chiloti...si asta la propriu spun, pentru ca aveam pantalonii rupti in fund...Am murit de rusine ....

Pina la urma dupa vreo ora m-au lasat sa ies si iubitul meu ma astepta disperat la poarta...ii spusesera aia ca nu mai e nimeni de la zborul de Ams...Si cum ma stia zapacita, credea ca am pierdut avionul in Amsterdam...noroc ca a mai asteptat....
Nedumerita de ce mi s-a intimplat si de ce am eu fata suspecta, i-am povestit patania...A murit de ris cind a auzit si mi-a zis ca acel catel era catelul-antridrog al aeroportului si logic ca m-au retinut daca tot m-am bagat in nasul lui...

Nu stiam lucrul asta, dar de atunci cind apre acel catel in aeroport ma fac ca nu il vad sau stau deoparte...

Sa auzim numai de bine,
Irimell




mey sa mi se rupa si mie pantalonii pe mine de cit m-am "cracanat" de ris!!! am ris ca mi-am umplut fata de riduri, iar sotului meu ii era teama ca-mi pierd rasuflarea si mor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beldiman spune:


nu am harul povestirii dar....

eram si eu mititica. mergem noi la tara la bunica, mami si nasa mea.
nasa find inginera mai primea si ea cate alea alea pe vreamea acea de 198x, cea ce imi aduc aminte e ca era CEVA sa ai cafea si era un rasfatz pt ele sa stea la cafea. bunica super incantata ca au venit copii cu cafea, nasa repede cu ceaonul pe foc si se dau la barfa. se fierbe apa cauta pune cafeaua .. dar stai. unde e cafeaua, imediat vin la minhe si zic amandoua in cor tipind - une e cafeaua , eu - care cafea? si asa mai departe pana la urma le duc sa le arat unde ma jucasem eu, toata cafeaua era intr-o balega si eu mestecasem bine de tot sa se incorporeze bine nu doar asa si apoi sa vezi bataie la fundul gol cu urzica aoleuuuu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beldiman spune:


imi pare rau ca nu am harul povestiri dar asta a fost tare rau cand mi-au povestit

la bunica care saraca era mai mult la pat avea niste carje dar nu le putea folosi singurica, se intamplase de cateva ori sa se ambitioneze sa se dea singura jos din pat dar de cele mai multe ramanea jos si find si o femeie inalta si bine facuta la viata ei va dati seama ca mami mititica nu avea nici o sansa singurica sa o ajute, eu 3 ani si ceva, sorumea abia mergea pe picioruse, sungurele toate trei in camera ca bunica sa fie cu ochi pe noi cat timp mami facea treburile pe afara. incepe bunica sa tipe ca din gura de sarpe , mami inchipuindu-si ca a cazut din pat , repede la vecine ,AJUTOR , AJUTOR , buni a cazut, repede vin in casa o groaza de femei si ce sa vezi, in coltul opus unde era patul lui buni era o lada din acea de tara in care se tin cusaturile si alte alea, sorumea cu mainile bagate sub capac si eu hotarata sa ma sui pe capat, buni se tinea cu carjea la mine sa nu ma sui pe capac ca ii rupeam manutzele, eu si mai ambitoasa si asa mami era cat pe ce sa creada ca buni cine stie cum cazut sau ce a patit cand defapt .....eu mami nici nu avea tupeu sa intre in camera pana sa vina femeile ca nu stia ce sa faca cu buni si asa a mai durat cateve minute de chin pt saraca bunica.
acum rad cand povestesc dar de cate ori nu era sa o nenorocesc pe saraca sorumea , uite ce fac copii mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by Anderra
mama stirilor..si asa de fericita ce eram ca totul a iesit bine,incat la final, am uitat cum ma cheama..
....colegii panicati imi sopteau..Andreea Otelea..unul mai iute de mana imi scrie numele pe foaie si'mi arata pe ciclop(geamul care ne despartea0.Ultima fraza a iesit cam asa.:"ati ascultat un buletin de stiri redactat si prezentat de..de... de Andreea Otelea???



Anderra, te-nteleg ca si eu am prestat ani buni aceeasi munca la un post de radio. Numai ca patania ta mi-a amintit de un coleg, si el editor de stiri. Il cheama Radu Lipovan - o voce superba de radio...cred ca inca mai lucreaza in bransa...si merge el frumos in cabina cu foile de stiri printate , incepe buletinul si deodata il auzim: "Buna Ziua, sint Radu Pilovan si va prezint stirile...bla bla bla". Isi scrisese omul numele gresit pe hirtie...s-asa l-a citit!!!!

Si, mai depate,citind-o pe Sobo, mi-am amintit si eu o patanie din studentie, de acu' ha-haaat ani in urma. Eram in sesiune si, ca orice student care se respecta, invatam noaptea, drept pentru care amiaza ma prindea inca in pat, odihnindu-ma. Intr-o dimineata aud soneria de la usa si cum stiam ca mama era acasa, m-am intors pe partea celalata . Numai ca soneria zbirniia in continuare insistent asa ca m-am dat jos din pat si cind am deschis usa il vad pe sefu de scara, un mosulet senil dar simpatic ccc care ia pozitie de drepti si imi spune: "Scuze, da' mi-a ordonat doamna colonel - asta fiind mama, sotie de colonel - sa va trezesc!" si, inainte de a ma dezmetici, face stinga-n-mprejur si dispare din fata usii. Eram deja confuza bine si ma gindeam cit de nebuna poate-mi fi mama daca pleaca de acasa si trimite sefu de scara sa-mi dea desteptarea!! Ma duc insa in bucatrie si vad ca ibricul de cafea era pus pe foc...mi se pare suspect!!! Ma duc la baie, imi fac toaleta de dimineata, termin de facut cafeaua si...la vreo 15 minute aud, din ultimul dormitor al apartamentului, bufnituri in usa de la balcon. Cind ma duc acolo, o vad pe mama saraca, blocata in balcon ca se trintise usa dupa ea si n-o mai putea deschide. Asa ca atunci icnd l-a vazut pe sefu' de scara intrind in bloc, a tipat la el rugindu-l sa vina sa ma trezeasca si s-o scot de-acolo....Insa cum mosul era si senil si surd, a-nteles si el ce-a putut!!!! Cind i-am spus mamei ce mi-a zis mosuletul, am izbucnit amindoua in ris gindidu-ne doar ce-o fi fost in mintea aluia, vazind-o pe mama in balcon, dar "ordonindu-i" sa vina sa ma trezeasca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Zi de vara,incepusem munca de putin timp,lucram ca receptionera la un hotel,ajung acasa dupa prima tura de noapte,eram rupta de oboseala...am adormit bustean. Pe la 12 suna la usa un bun prieten care de cate ori se certa cu iubita venea sa discutam,sa ii dau un sfat sa analizam "problema". Mama ii spune ca dorm,baiatu' deprimat zice ca asteapta sa ma trezesc (ce nepoliticos) mama ii explica situatia,ca's obosita tare el nu ..si nu ca asteapta sa ma tresesc..Vine mamika in camera mea,cu el in urma mea..si imi spune: Andreea,te cauta Dragos.. eu buimaca de somn si crezand ca e omu' la phone ii zic: spune'i ca nu sunt acasa... Pe mama o bufneste rasu' si imi zice: mai bine ii spui chiar tu ca e langa mine..
Vaiii asa o rusine mare mi'a fost,m'am trezit instantaneu..da' si el..a fost de vina..zau asa..

Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Lucram la o scoala de limbi straine in Timisoara. S-au facut niste schimbari de orar la clasele de copii si a trebuit sa sunam o gramada de lume sa ii anuntam. Eram cu colega mea Camelia in acelasi birou, pe 2 telefoane si sunam de zor…. La un apel raspunde un answering machine care incepe sa turuie in versuri cum ca famila X-ulescu nu-i acasa, etc. mesajul era asa de simpatic dar si asa de caraghios, ca aproape am lesinat de ris. Nu ne-am putut opri din ris nici cind a raspuns careva la urmatorul apel si trebuia sa informam respectivul parinte de schimbarea de orar – si chestia a iesit cam asa: “Buna ziua, haaaa-haaaa-haaa, sunt de la scoala de limbi straine haaaa-haaaa-haaa, as vrea sa va anunt o schimbare de oarar haaaa-haaaa-haaa, fiul Dvs va trebui sa vina in zilele de haaaa-haaaa-haaa….” Eram chiar curioase daca parintele respectiv isi va mai trimite copilul la scoala noastra…

Tot colega mea (o fata super simpatica), locuia pe Aleea Rachetei – si a sunat dupa un taxi: “Va rog o racheta pe aleea masinii…” si aici s-a oprit. Centralista, foarte cool, a informat-o ca nu au inca rachete in “flota”, dar poate in curind….

Si tot ea (v-am zis ca e simpatica), obisnuita sa comande pizza “str. Republicii 6, et 1” a comandat un taxi pe “str. Republicii 6, et 1”, la care i s-a raspuns ca nu poate urca masina la etaj si ca suntem rugati sa coborim in strada……….

Si cea mai dementiala faza a fost urmatoarea: eram noi 2 in receptie (unde si doi batrinei citeau ziarul asteptindu-si nepotii) si ii aratam ceva in CorelDraw. Pe calculator era logged on colega noastra, Elena, asa ca in Corel era profilul ei. Camelia cauta LUPA ca sa faca zoom, dar Elena nu avea definita LUPA in profilul ei. I-am explicat chestia asta si camelia, luminata, zice tare: “Aaaaaaaa si Elena nu are –ULA” (in loc de LUPA a inversat P cu L si a zis cuvintul cela…). Batrineii au fost socatzi…… Noi am facut pe noi de ris…. Faza a ramas in istoria nescrisa a scolii……

Mergi la inceput